Nowy sezon Spotkań z kulturą rozpoczynamy z przytupem, wielotematycznie wieloformatowo czyli jak zawsze, ale trochę inaczej. Z naszymi gośćmi porozmawiamy o kryminalnych historiach z Sulejówkiem w tle oraz związkach covida z literaturą. O tym jak zostać pisarką i żyć z pisania. Porozmawiamy o tym, czym jest home decor i jak wygląda sytuacja na rynku sztuki rękodzielniczej. Czy rękodzieło może stać się sposobem na życie. Opowiemy również o planowanej w MDK wystawie. Zastanowimy się czy atmosfera Sulejówka skłania do twórczości artystycznej. W studio MDK będziemy gościć pisarkę Agnieszkę Jeż oraz grupę twórczą Volt in Holt czyli Paulinę Weremczuk i Dominika Kurygę, artystów rękodzielników, którzy zdobią swoje prace… prądem. Zapraszamy na spotkanie pod wysokim napięciem.

Na spotkanie zapraszamy 04.09.2021 r. o godzinie 17:00

Agnieszka Jeż: Z urodzenia warszawianka, z genów krakowianka i góralka, od dwudziestu lat mieszka w Sulejówku. Pisarka i felietonistka, autorka powieści obyczajowych i kryminałów.
W liceum wpatrzona w matematykę i fizykę, czytająca dla przyjemności. Na studiach - filologia polska i filologia bałtycka - czytająca już na cały etat.
Zadebiutowała literacko w 2016 roku i od tamtej pory na rynku pojawiło się siedemnaście książek z jej nazwiskiem na okładce.
Kiedy nie czyta i nie pisze, spaceruje. „Chodzenie to mój narkotyk”, powtarza za Konwickim. Pozostałe uzależniania to: dzieci, mąż, pies, ogród i góry.

Volt in Holt tworzą Paulina Weremczuk oraz Dominik Kuryga, którzy działają pod tą nazwą od 2021 roku, choć ich pierwsze projekty o przeznaczeniu niekomercyjnym powstawały już kilka lat wcześniej.

Na wydarzenie obowiązują zapisy!

Zgłoszenia udziału prosimy dokonywać w Miejskim Domu Kultury w Sulejówku.

Liczba miejsc ograniczona.