W światłocieniu prądem malowane

Wernisaż i wystawa fraktalnego rękodzieła Volt in Holt

Volt in Holt łączy zamiłowanie do elektrotechniki z tworzeniem rękodzieła. To ukazanie artystycznego wymiaru fraktali i zachowanie ich niepowtarzalnych form w materiale. Na wystawie zostaną zaprezentowane przedmioty, uzyskane za pomocą rzadkiej metody wypalania fraktalnych wzorów w drewnie: biżuteria, home decor i oświetlenie. Twórcy urozmaicają efekty pracy, łącząc je z takimi technikami zdobniczymi i biżuteryjnymi, jak chainmaille, electroforming, czy wypełnianie wzorów barwnikami, świecącymi w ciemności. Elementy wytworzone samemu mogą być skrojone na miarę potrzeb i projektu, więc twórcy większość z nich tworzą od podstaw, aby zrealizować artystyczny zamysł. Podczas wydarzenia będzie także możliwość rozmowy z twórcami i stworzenia samodzielnie własnego przedmiotu z figurami Lichtenberga.

Volt in Holt tworzą Paulina Weremczuk oraz Dominik Kuryga, którzy działają pod tą nazwą od 2021 roku, choć ich pierwsze projekty o przeznaczeniu niekomercyjnym powstawały już kilka lat wcześniej.

Termin wernisażu: 25.09.2021 r., w godzinach 17:00 - 19:00

Termin wystawy: 26.09.2021 r., w godzinach 11:00 - 17:00

Miejsce: Miejski Dom Kultury w Sulejówku, ul. Bogusławskiego 14 A

Na wydarzenie obowiązują zapisy!

Zgłoszenia udziału prosimy dokonywać w Miejskim Domu Kultury w Sulejówku.

Liczba miejsc ograniczona.