„Atak paniki” to fabularny debiut Pawła Maślony. Oglądając jego etiudę będącą filmem dyplomowym pt. "Magma", w roli głównej z Łukaszem Simlatem, można było się spodziewać dobrego debiutu kinowego.

"Atak paniki" rodzaj mozaiki  filmowej,  historii i ludzi, których pozornie nic nie łączy. Z czasem okazuje się jednak, że powiązani są oni nie tylko tym, że wyniszczają ich wewnętrzne lęki, ale też nićmi losu. Każdy z wątków prowadzony jest z werwą i wspaniale się rozwija podczas projekcji filmowej.

Wspaniale napisany scenariusz, znakomite dialogi dopełnia imponująca obsada ról pierwszo i drugoplanowych. Zapraszam na fantastyczną przygodę filmową.

Gościem spotkania będzie Paweł Maślona. Reżyser i scenarzysta, filmów "Atak paniki" i "Magma", współscenarzysta "Demona" Marcina Wrony. Jest autorem jednego z najbardziej spektakularnych i dojrzałych debiutów polskiego kina ostatnich lat. Znakomity reżyser młodego pokolenia. W swoich filmach opowiada o ludzkich lękach, cywilizacyjnych wyzwaniach i próbie oswajania świata.

Spotkanie poprowadzi Ajka Tarasow. Ajka (Irena) Tarasow uzyskała absolutarium Politechniki Warszawskiej na wydziale mechaniczno-energetycznym. Wieloletnia współpracowniczka i współorganizatorka takich wydarzeń jak: Festiwal Jazz nad Odrą, Festiwal Filmowy Hommage a Kieślowski, Kino letnie: Sopot - Zakopane - Giżycko oraz Festiwal Zofiówka. Filmowiec, reżyser, scenograf, kostiumograf. Specjalista ds. edukacji filmowej oraz prezes Europejskiej Fundacji Edukacji Audiowizualnej DISCE.

Termin spotkania: 17.11.2021 r. godzina 19.00.
Miejsce: Kino Teatr-Kurtyna, ul. Armii Krajowej 34, 05-071 Sulejówek

Na wydarzenie obowiązują wejściówki dostępne w Miejskim Domu Kultury w Sulejówku oraz w Kinie-Teatr Kurtyna. Liczba miejsc ograniczona.