Książki towarzyszą nam niemal od początku naszego życia. Są nieodłącznym elementem procesu edukacji na każdym poziomie. Wielu ludzi nie wyobraża sobie czasu wolnego bez lektury. Książka jest niezwykle istotnym elementem i nośnikiem kultury tak wysokiej jak i popularnej. A skoro tak to z naszymi gośćmi zastanowimy się czy z czytelnictwem jest naprawdę tak źle jak się o tym mówi, które książki cieszą się największym zainteresowaniem czytelników. Porozmawiamy o e-bookach i audiobookach – czy są zagrożeniem dla wydań papierowych. Być może nasi goście, zainspirowani tą rozmową, podejmą wyzwanie i przesiądą się na fotele prowadzących. Czy okaże się, że będzie to spotkanie otwierające nowy cykl Spotkań z kulturą poświęconych książkom i ich autorom?

Goście spotkania:

Iwona Zbroszczyk - dyrektorka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sulejówku. Absolwentka Instytutu Informacji Naukowej i Studiów Bibliologicznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz programu “Kieruj w dobrym stylu” realizowanego przez Szkołę Liderów w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Współzałożycielka i współrealizatorka projektu Archiwum.

Tomasz Sznabel - Mieszkaniec Sulejówka, z zamiłowania i od urodzenia. Chętnie włączający się w wydarzenia kulturalne rodzinnego miasta i w innych miejscach, jako słuchacz, widz, wykonawca lub osoba wspierająca ich organizację. Szczególnie w bliskiej jego sercu sferze: muzyce. Pracował jako księgarz, pomagając również księgarni w organizacji różnego rodzaju wydarzeń, literackich i innych. Miłośnik górskich(i nie tylko) wędrówek i „hobbickiego” stylu życia.

Termin wydarzenia: 26.02.2022 r. godz. 17:00
Miejsce: Miejski Dom Kultury w Sulejówku, ul. Bogusławskiego 14 A

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Na wydarzenie obowiązują zapisy! Zgłoszenia udziału prosimy dokonywać w Miejskim Domu Kultury w Sulejówku. Liczba miejsc ograniczona.