KUFEREK ROZMAITOŚCI to zajęcia rękodzielnicze skierowane do osób otwartych, lubiących twórczo spędzić czas w miłej atmosferze. Wraz z upływem czasu obserwujemy zmiany w modzie, rozwijające się trendy, nowe materiały, a wszystko to wpływa na nasz gust i zapotrzebowanie. Mimo to i tak lubimy otaczać się przedmiotami z duszą, wykonanymi własnoręcznie.

Rękodzieło przeżywa obecnie odrodzenie i cieszy się dużym zainteresowaniem. Na naszych spotkaniach spróbujemy sobie przypomnieć niemalże utracone umiejętności a także nauczyć nowych sposobów i technik. I tak zajmiemy się tkaniną, makramą, szydełkowaniem, malarstwem, rysunkiem i projektowaniem. Okazjonalnie florystyką, papieroplastyką, sztuką dekoracji przedmiotów. Poznasz tajniki powstawania ceramicznych ''dzieł'' i własnoręcznie je pomalujesz. Możesz wykonać prace dla siebie, które wspaniale ozdobią mieszkanie a także oryginalne upominki cieszące oko i dające dużo radości.

 

<plan zajęć>

 

Zajęcia prowadzi: Małgorzata Szostakiewicz  

Absolwentka Instytutu Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. Pedagog. Prowadzi szkolenia i warsztaty. Od kilku lat zajmuje się głównie ceramiką artystyczną i edukacją w tym zakresie. Swoje prace ( malarstwo olejne) prezentowała w Lublinie, (batiki) w Bourg-la-Reine we Francji i Sulejówku, (rzeźbę ceramiczną) w Helsinkach i różnych ośrodkach w Polsce: na zamku w Sierakowie, w Poznańskiej Palmiarni, na zamku Książ, w Galerii Plakatu na Rozdrożu i Muzeum Przemysłu w Warszawie, Miejskiej Galerii Sztuki w Zakopanem , w muzeum w Opatówku i Galerii Oranżeria w Radzyniu Podlaskim. Jest członkiem Grupy ceramików Ckwadrat i Związku Ceramików Polskich.

 

 
 

Zajęcia 2023-2024