W ramach spotkań Uniwersytetu Trzeciego Wieku zapraszamy na wykład pt. „Kontrowersje historyczne – historia Mazowsza na tle historii Polski”

Kontrowersje historyczne – czyli, dlaczego czasami historia widziana z perspektywy Mazowsza różni się od historii Polski ... Historię piszą zdobywcy, zaś Mazowsze zostało włączone do Polski przez polskich władców. Jaką historię opowiedzieliby mazowieccy kronikarze, gdyby to książęta mazowieccy zostali władcami Polski? Prowadzący spróbuje pokazać, że te same wydarzenia mogą wyglądać inaczej z rożnych stron, a historia nigdy nie ma tylko jednej twarzy.

Wykład wygłosi Daniel Sunkiewicz. Z wykształcenia archeolog i dziennikarz. Od wielu lat prowadzi projekty związane z popularyzacją dziejów Mazowsza. Jest twórcą największego szlaku tematycznego na Mazowszu - Szlaku Książąt Mazowieckich. Realizuje wystawy, prowadzi portale internetowe, pisze książki, artykuły, prowadzi audycje radiowe, a także wykłady, prelekcje, przygodowe gry terenowe oraz historyczne imprezy plenerowe.

Termin wydarzenia: 29.03.2022 r. godz. 15:00.

Miejsce: Miejski Dom Kultury w Sulejówku

Na wydarzenie obowiązują zapisy! Zgłoszenia udziału prosimy dokonywać w Miejskim Domu Kultury w Sulejówku. Liczba miejsc ograniczona.