Szanowni Państwo, z przyczyn niezależnych od Miejskiego Domu Kultury uległ zmianie termin planowanego spektaklu "Boski Elwiro". Wkrótce poinformujemy Państwa o nowym terminie.

Osoby, które zakupiły bilety w kasie MDK otrzymają zwrot pieniędzy za okazaniem paragonu fiskalnego w sekretariacie Miejskiego Domu Kultury w Sulejówku.
Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

Teatr Grot oraz Miejski Dom Kultury w Sulejówku zapraszają na spektakl pt. „Boski Elwiro”, którego głównym bohaterem jest architekt i ilustrator Michał Elwiro Andriolli.

Kiedy myślimy o Michale Elwiro Andriollim i jego twórczości, to przywołujemy w swojej pamięci ilustracje do Pana Tadeusza lub styl architektoniczny drewnianych przedwojennych willi i na tym nasza wiedza o artyście się właściwie kończy.

Sztuka przybliża postać Michała Elwiro Andriollego: malarza, architekta, ilustratora, powstańca styczniowego, który swoje losy związał m.in. z Brzegami nad Świdrem. Pomysłodawcą sztuki o Andriollim jest Arkadiusz Głogowski. Aktor, reżyser, założyciel i dyrektor Teatru Grot w Józefowie.

Akcja dramatu rozgrywa się w roku 1885. Elwiro i Natalia mieszkają już w Brzegach, ale jeszcze na chwilę wracają do swojego dworku „Stasinów”, gdzie następują wydarzenia zmieniające ich dalsze losy...

Wielkim walorem przedstawienia jest muzyka na żywo wykonywana osobiście przez kompozytora - Filipa Matuszewskiego, mieszkańca Józefowa, absolwenta Królewskiego Konserwatorium w Hadze. Specjalnie do spektaklu zostały nakręcone filmy w konwencji kina niemego, dopowiadające historie bohaterów oraz został zrekonstruowany techniką mappingu 3D dworek Andriollego.

Autor: Bożenna Abratowska

Reżyseria i inscenizacja: Arkadiusz Głogowski

Muzyka: Filip Matuszewski (fortepian), Weronika Kwiek (skrzypce)

Występują:

Kinga Teresa Głogowska - Natalia Andriolli,

Arkadiusz Głogowski - Michał Elwiro Andriolli

Maurycy Wolf - dr Henryk Dobrzycki,

Stanisław Górka - Herman Altenberg

Termin wydarzenia: 27.03.2022 r., godz. 18:00

Miejsce: Miejski Dom Kultury w Sulejówku, ul. Bogusławskiego 14A

Bilety: Przedsprzedaż do 23.03.2022 r. w cenie 60 zł, od 24.03.2022 r. w cenie 70 zł do nabycia w MDK w Sulejówku.

Liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje numeracja miejsc.

Zapraszamy!