Tematem kwietniowego DKF-u będzie film „Ostatni dzwonek” w reżyserii Magdaleny Łazarkiewicz. To musical opowiadający o buncie młodych ludzi przeciwko, skostniałemu systemowi nauczania w PRL.

Do klasy IV a dołącza chłopak, wyrzucony z innego liceum. Uczniowie początkowo przyjmują go z nieufnością. Klasa w czasie wycieczki  wpada na pomysł założenia teatru szkolnego. Ze wsparciem „Meluzyny” realizują pomysł i zgłaszają się na konkurs podczas Festiwalu Młodego Teatru w Gdańsku. Nagrywają  fragmenty spektaklu, organizując w mieście uliczny happening. Spektakl "Lekcja historii", oparty na tekstach komunikatów prasowych, otrzymuje Grand Prix.

Jednak ten film nie opowiada o paśmie sukcesów IV a i jej uczniów. Wręcz przeciwnie, zobaczymy tu pasmo problemów młodych ludzi zmagających się z problemami rodzinnymi i systemowymi .Pokazuje różne formy buntu młodego pokolenia, które nie znosi skostniałego systemu edukacji w szkole i nie tylko.

Termin spotkania: 27.04.2022 r. godzina 19:00
Miejsce: Kino Teatr-Kurtyna, ul. Armii Krajowej 34, 05-071 Sulejówek

Gościem spotkania będzie Magdalena Łazarkiewicz - reżyserka, scenarzysta, przedstawicielka nurtu kina społecznie zaangażowanego. Uczennica Krzysztofa Kieślowskiego. Matka, babcia zawsze stojąca po stronie słabszych.

Spotkanie poprowadzi Ajka Tarasow. Ajka (Irena) Tarasow uzyskała absolutarium Politechniki Warszawskiej na wydziale mechaniczno-energetycznym. Wieloletnia współpracowniczka i współorganizatorka takich wydarzeń jak: Festiwal Jazz nad Odrą, Festiwal Filmowy Hommage a Kieślowski, Kino letnie: Sopot - Zakopane - Giżycko oraz Festiwal Zofiówka. Filmowiec, reżyser, scenograf, kostiumograf. Specjalista ds. edukacji filmowej oraz prezes Europejskiej Fundacji Edukacji Audiowizualnej DISCE.

Na wydarzenie obowiązują wejściówki dostępne w Miejskim Domu Kultury w Sulejówku oraz w Kinie - Teatr Kurtyna. Liczba miejsc ograniczona.

Zapraszamy!