Tematem majowego Dyskusyjnego Klubu Filmowego będzie krótkometrażowy film fabularny pt. "Baraż", który powstał w  Studio Munka w ramach projektu "30 min".

„Baraż" jest filmem o etyce zachowania w sporcie. Akcja rozgrywa się na boisku piłkarskim, ale reżyser zwraca uwagę, bardziej na zachowania koleżeńskie, młodych piłkarzy niż popisy gry na boisku. Obserwujemy zawodników klubu Wisełka w podwarszawskiej mieście, a bohaterem jest lokalna legenda, a bohaterem jest lokalna legenda, 38-letni napastnik Zyga, który zakończył karierę w proteście przeciw korupcji. Kiedy zbliża się najważniejszy mecz sezonu, koledzy proszą, aby wrócił i jeszcze raz im pomógł.

Termin spotkania: 11.05.2022 r. godzina 19:00
Miejsce: Kino Teatr-Kurtyna, ul. Armii Krajowej 34, 05-071 Sulejówek

Gościem spotkania będzie Tomasz Gąssowski - kompozytor, reżyser, producent. Absolwent Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Jego autorski film „Baraż”  otrzymał wiele nagród na festiwalach. Jest autorem muzyki do wszystkich filmów Andrzeja Jakimowskiego: „Sztuczki”, „Imagine”, „Pewnego razu w listopadzie” i „Zmruż Oczy”, którego jest również współproducentem. Za muzykę do „Imagine” otrzymał Nagrodę MocArta Radia RMF Classic za najlepszą muzykę filmową 2013 roku.

Spotkanie poprowadzi Ajka Tarasow. Ajka (Irena) Tarasow uzyskała absolutarium Politechniki Warszawskiej na wydziale mechaniczno-energetycznym. Wieloletnia współpracowniczka i współorganizatorka takich wydarzeń jak: Festiwal Jazz nad Odrą, Festiwal Filmowy Hommage a Kieślowski, Kino letnie: Sopot - Zakopane - Giżycko oraz Festiwal Zofiówka. Filmowiec, reżyser, scenograf, kostiumograf. Specjalista ds. edukacji filmowej oraz prezes Europejskiej Fundacji Edukacji Audiowizualnej DISCE.

Na wydarzenie obowiązują wejściówki dostępne w Miejskim Domu Kultury w Sulejówku oraz w Kinie - Teatr Kurtyna. Liczba miejsc ograniczona.

Zapraszamy!