Przedstawienie oparte na tekście Charles’a Perrault pod tym samym tytułem. Klasyka dla dzieci, we współczesnym tłumaczeniu Barbary Grzegorzewskiej. Jako formę teatralną przedstawienia, realizatorzy wybrali klasyczne techniki teatru lalek. Po przedstawieniu, rozmowa z dziećmi na tematy poruszane w przedstawieniu, prowadzona przez pracowników Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sulejówku. Jest to kolejna realizacja tego samego utworu przez Scenę Seniora. Poprzednia, zupełnie inna wersja, miała swoją premierę w 2017 r.

Występują:

Roma Chachaj – Babcia
Danuta Kolanek – Narratorka
Zofia Mularczyk – Czerwony Kapturek
Grażyna Sikorska – Mama
Robert Mularczyk – Wilk
Zespół – Mieszkańcy lasu

Adaptacja i reżyseria: Mirosław Kulesza,

Lalki, kostiumy i scenografia – projekty i wykonanie: Elżbieta Zajączkowska,

Akompaniuje Krzysztof Kolanek,

Konsultacja animacyjna: Anna Porusiło-Dużyńska,

Światło i dźwięk: Marian Lachowicz.

W spektaklu wykorzystano piosenki z tekstem Jana Brzechwy i muzyką Mieczysława Janicza w aranżacji Krzysztofa Kolanka.

Premiera spektaklu odbędzie się 5 czerwca 2022 r. o godzinie 12:00 w siedzibie Miejskiego Domu Kultury w Sulejówku przy ulicy Bogusławskiego 14 A.

Kolejne przedstawienia:

7 czerwca godz. 11:00 i 13:00
11 czerwca godz. 17:00
14 czerwca godz. 11:00 i 13:00

Na wydarzenie obowiązują bezpłatne wejściówki do odbioru w biurze MDK (pn-pt) w godz. 08:00-20:00.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego. Festiwal Zofiówka realizuje zadania w ramach programu „Edukacja Kulturalna”

Liczba miejsc ograniczona