INAUGURACJA II EDYCJI FESTIWALU ZOFIÓWKA
Spektakl "Trzy próby. Fredro – Zapolska – Mrożek"

Miejski Dom Kultury w Sulejówku zaprasza na uroczystą inaugurację Festiwalu „Zofiówka”. Będzie to spotkanie informujące widzów i uczestników o nadchodzących wydarzeniach w ramach Festiwalu, których patronką jest dawna mieszkanka naszego miasta – pani Zofia Moraczewska. Właśnie Jej aktywna postawa społeczna stała się inspiracją dla twórców „Zofiówki”.

Transmisja z otwarcia Festiwalu odbędzie się 15 czerwca 2022 r. o godzinie 20:00

Przedstawimy Państwu liderów projektów i ich artystyczne propozycje, czyli: Co? Gdzie? Kiedy? Bogata oferta Festiwalu przeznaczona jest dla wszystkich grup wiekowych. Wspomnimy także zeszłoroczną edycję.

Wydarzenie uświetni spektakl “Trzy próby. Fredro-Zapolska-Mrożek”.

Uroczystość rozpoczęcia festiwalu poprowadzi para konferansjerów – Aneta Sapilak i Ryszard Wojciul.

Scenariusz i reżyseria – Aneta Sapilak

Spektakl “Trzy próby. Fredro-Zapolska-Mrożek” oparty jest na wybranych scenach z utworów Aleksandra Fredry, Gabrieli Zapolskiej oraz Sławomira Mrożka. Przyjęta forma próby teatralnej pozwala na niekonwencjonalne potraktowanie wybranych fragmentów sztuk teatralnych.

Występują: Iwona Czarnocka, Katarzyna Jakubiak,

Joanna Pieńkowska, Maja Radosz, Anna Szulim, Anna Żegocka.

Scenariusz i reżyseria: Mirosław Kulesza.
Kostiumy: Justyna Hałasińska.
Charakteryzacja: Kamila Radosz.
Rekwizyty teatralne: Elżbieta Zajączkowska.
Akompaniament: Krzysztof Kolanek.
Przygotowanie wokalne: Michał Śmigielski.

W spektaklu wykorzystano fragment utworu „Bombonierka” (tekst Basia Stępniak-Wilk, muzyka Aleksander Brzeziński). Aranżacja: Michał Śmigielski.

Aneta Sapilak – Managerka muzyczna, wiolonczelistka z wykształcenia i autorka scenariuszy z pasji. Właścicielka Agencji Muzycznej ArtHorse Sp. z o.o. Absolwentka klasy wiolonczeli Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina.

Ryszard Wojciul – Manager i producent muzyczny, muzyk, kompozytor i dziennikarz. Absolwent muzykologii UW. W latach osiemdziesiątych saksofonista i klawiszowiec w wielu zespołach rockowych (m.in. Róże Europy, Tilt, Sztywny Pal Azji. Od 1992 dziennikarz, a potem Dyrektor Muzyczny i Programowy legendarnego rockowego Radia WAWA. Od 1997 szef programu i promocji Grupie Radiowej Agory. W latach 2000- 2004 dyrektorem Generalnym Warszawskiego Radia Pogoda, Radia Klasyka i Radia TOK FM.

Wydarzenie z transmisją online. Tłumaczenie na Polski Język Migowy.

Termin: 15.06.2022 r., godz. 20:00
Miejsce: Miejski Dom Kultury w Sulejówku, ul. Bogusławskiego 14A