Zapraszamy na Uroczystą Inaugurację Roku Akademickiego 2022/2023

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Sulejówku oraz Miejski Dom Kultury mają zaszczyt zaprosić mieszkańców Sulejówka i okolic na Uroczystą Inaugurację Roku Akademickiego 2022/2023.

Wykład pt.: „Autor – reżyser – aktor: trzy spojrzenia na postać Józefa Piłsudskiego, na przykładzie pracy nad serialem pt. ”Młody Piłsudski”.

W trakcie inauguracyjnego wykładu, słuchacze będą mogli dowiedzieć się w lekkiej, a czasami wręcz anegdotycznej formie, na czym polegają różnice w podejściu do tej samej postaci kreowanej przez autora, reżysera i aktora. Opowie o tym w jednej osobie współautorka scenariusza, współreżyser i aktorka serialu „Młody Piłsudski”.

Jak zwykle przy okazji rozpoczęcia kolejnego roku akademickiego zostanie  odśpiewany Gaudeamus, a Burmistrz skieruje do  słuchaczy kilka słów zachęcających do uczestnictwa i wytrwałości w korzystaniu z zajęć.

Zapraszamy do wzięcia udziału w wykładzie, którego bohaterem będzie bliska każdemu mieszkańca Sulejówka postać Marszałka – w tym przypadku Młodego.

Wykład wygłosi Ewa Wencel - aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, współautorka scenariuszy i współreżyser filmów. Wykładowca na Wydziale Aktorskim PWSFTviT w Łodzi. Na co dzień związana z Teatrem Kwadrat w Warszawie. Laureatka m.in. nagrody dla najlepszej aktorki drugoplanowej w filmie pt. "Plac Zbawiciela" na XXXI FPFF w Gdyni.

Termin: 27.09.2022 r., godz. 15:00
Miejsce: Miejski Dom Kultury w Sulejówek, ul. Bogusławskiego 14 A

Na wydarzenie obowiązują zapisy! Zgłoszenia udziału prosimy dokonywać w Miejskim Domu Kultury w Sulejówku. Liczba miejsc ograniczona.