“Neuroatypy” to cykl dwudziestu fotografii wykonanych techniką cyjanotypową. Każdy obraz jest wynikiem kilkugodzinnego naświetlania materiału światłoczułego, przykrytego pustym blistrem po lekach. Razem tworzą kolekcję typologiczną, ujawniającą proces dojrzewania artystki przebiegającego w oparciu o codzienną dawkę leków neurostymulujących.

Cyjanotypia, podobnie jak farmakoterapia jest nieprzewidywalna. Kontrolę nad nią mamy jedynie na początku. Dalszy proces, mimo usilnej chęci kontroli, bazuje na przypadku.

Autorka wystawy zastanawia się na ile leki wpłynęły na to, kim aktualnie jest. Czy bez nich byłaby inną osobą? Gdzie kończy się wpływ substancji chemicznych na podejmowane przez artystkę decyzje?

Wernisaż: 01.10.2022,  godz. 17:00
Wystawa: czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 09:00 - 19:00

Miejsce: Miejski Dom Kultury w Sulejówku

Anna Nowakstudentka fotografii na Warszawskiej Szkole Filmowej. Zamiłowanie do fotografii odkryła jeszcze w dzieciństwie, kiedy próbowała rozgryźć jak działa aparat analogowy, teraz traktuje aparat jako przedłużenie ręki. W swoich pracach koncentruje się na emocjach. Dokumentuje sytuacje, które ją poruszają i nie pozwala im zginąć. Fotografia jako medium pozwala jej analizować konkretne tematy i wyrażać o nich swoje zdanie.

Cykl fotografii pt. „Wehikuł czasu” wystawiany był podczas VII edycji festiwalu Sztuka 6, natomiast pojedyncze prace można było zobaczyć podczas Festiwali Twórczości Liceum Filmowego w Warszawie.