Bohaterem październikowego DKF-u będzie Jan Borowiec - reżyser filmu  pt. "Szklane negatywy". Tematem do dyskusji będzie film dokumentalny, który był debiutem filmowym naszego gościa. Dokument zrealizowano w WajdaSchool, pod opieką artystyczną Macieja Cusce.

Film „Szklane negatywy” to niezwykłe kino z przepięknymi zdjęciami, które pomaga nam przenosić się w czasie i poznawać historię, odnalezionych podczas remontu starej kamienicy, szklanych negatywów. Odnaleziona kolekcja zawiera ponad 2700 szklanych negatywów przedstawiających ludzi, którzy mieszkali w Lublinie prawie 100 lat temu. Reżyser poszukuje odpowiedzi na pytania, kto wykonał zdjęcia, a także kim są ludzie przedstawieni na fotografiach. Śledztwo prowadzi do Izraela, gdzie docierają do osób, dzięki którym tajemnica kolekcji może zostać odkryta.

Termin spotkania: 26.10.2022 r. godzina 19:00
Miejsce: Kino Teatr-Kurtyna, ul. Armii Krajowej 34, 05-071 Sulejówek

Gościem spotkania będzie Jan Borowiec - reżyser, scenarzysta, producent, adwokat. Twórca i producent filmów dokumentalnych, edukacyjnych, reklam a także krótkometrażowych filmów fabularnych. Właściciel firmy produkcyjnej Ubi Leones

Spotkanie poprowadzi Ajka Tarasow. Ajka (Irena) Tarasow uzyskała absolutarium Politechniki Warszawskiej na wydziale mechaniczno-energetycznym. Wieloletnia współpracowniczka i współorganizatorka takich wydarzeń jak: Festiwal Jazz nad Odrą, Festiwal Filmowy Hommage a Kieślowski, Kino letnie: Sopot - Zakopane - Giżycko oraz Festiwal Zofiówka. Filmowiec, reżyser, scenograf, kostiumograf. Specjalista ds. edukacji filmowej oraz prezes Europejskiej Fundacji Edukacji Audiowizualnej DISCE.

Na wydarzenie obowiązują wejściówki dostępne w Miejskim Domu Kultury w Sulejówku oraz w Kinie - Teatr Kurtyna. Liczba miejsc ograniczona.

Zapraszamy!