Serdecznie zapraszamy Państwa na recital muzyki klasycznej, na którym będą Państwo mogli usłyszeć brzmienia wiolonczeli oraz skrzypiec. W programie koncertu znajdą się  solistyczne wykonania  Beethovena, Czajkowskiego, J. Chr. Bacha oraz Poppera, Wykonawczyniami  naszego koncertu będą trzy młode i niezwykle utalentowane instrumentalistki Wiktoria Francuz – skrzypce, Victoria Rząca – skrzypce  i  Paulina Nowak  - wiolonczela.

Program:

Wiktoria Francuz - skrzypce:

Tchaikovsky - Valse-Scherzo C - dur op. 34

Beethoven - Sonata No. 5 F- dur Op. 24 cz. 1

Paulina Nowak - wiolonczela:

David Popper - Etiude no. 6

Christian Bach - Cello concerto in c- minor cz. 1

Ernest Bloch - Preyer

Victoria Rząca - skrzypce

Henryk Wieniawski Polonez A dur op. 21

Termin: 05.11.2022 r., godz. 17:00
Miejsce: Miejski Dom Kultury w Sulejówku, ul. Bogusławskiego 14A

Nazywam się Wiktoria Francuz i gram na skrzypcach od 8 lat. Ukończyłam PSM I st im. Karola Kurpińskiego w klasie skrzypiec , a obecnie uczęszczam do PSM II st im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Odkąd pamiętam muzyka zawsze miała istotne miejsce w moim życiu. Już od małego dziecka angażowałam się w licznych konkursach oraz projektach muzycznych. Obecnie poza szkołą gram w zespole ludowym i odbywam liczne koncerty zdobywając nowe doświadczenia muzyczne.

Nazywam się Paulina Nowak, jestem uczennicą ZPSM im. Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale wiolonczeli. Moim Profesorem jest wybitny wiolonczelista i kameralista Karol Marianowski. Na wiolonczeli gram od 6 lat i mimo, iż edukację muzyczną zaczęłam w późnym wieku, co dzień spełniam się w tej cudownej dziedzinie i czerpię z niej ogromną radość. Nim trafiłam do szkoły muzycznej brałam także udział w wielu imprezach artystycznych jako wokalistka, dzięki czemu mogłam poszerzać swoje horyzonty muzyczne.

Nazywam się Victoria Rząca. Swoją edukacje muzyczną rozpoczęłam w Stanach Zjednoczonych a po przyjeździe do Polski, kontynuuje ją na III roku ZPSM im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie skrzypiec Profesora Marka Wrońskiego. Gram na skrzypcach 9 lat. Od dziecka byłam związana z muzyką i poza grą na instrumencie, kochałam również śpiew. Gra na instrumencie przynosi mi wielką radość i uwielbiam uczyć się nowych technik gry, rozszerzać swoje umiejętności, ale ponad wszystko tworzyć muzykę.

Na wydarzenie obowiązują bezpłatne wejściówki do nabycia w sekretariacie Miejskiego Domu Kultury w Sulejówku, w godz. 8:00-20:00.

Liczba miejsc ograniczona