Serdecznie zapraszamy na projekt artystyczny "SPOTKANIA Z ARTYSTĄ OD KUCHNI", który jest organizowany przez Fundację "Czas Sztuki". W ramach projektu odbędą się 3 spotkania ze znanymi osobowościami ze świata kultury i sztuki.

 

Trzecie spotkanie z aktorką Olgą Bończyk odbędzie się 11.12 o godz. 17.00 w Miejskim Domu Kultury w Sulejówku. Podczas tego spotkania aktorka będzie czytać ballady i romanse Adama Mickiewicza w dwusetna rocznicę wydania zbioru "Ballady i romanse" w pierwszym tomie "Poezyj". Dowiemy się również o trudnych aspektach zawodu aktorki i wokalistki. W warstwie muzycznej spotkania znajdą się utwory przeznaczone na duet skrzypcowy.

 

Termin wydarzenia: 11.12.2022 r., godz. 17:00

Miejsce: Miejski Dom Kultury w Sulejówku

 

Bezpłatne wejściówki do odbioru w Miejskim Domu Kultury w Sulejówku. Liczba miejsc ograniczona.

Zadanie dofinansowane ze środków budżetu Powiatu Mińskiego. Sfinansowano ze środków Fundacji PZU

Olga Bończyk - aktorka, wokalistka

Absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Swoją karierę rozpoczynała w zespole Spirituals Singers Band,  który w tamtych latach był jednym z najbardziej liczących się zespołów gospelowych w Polsce:) Jednak to w Warszawie artystka zbudowała swoją pozycje i markę artystyczną. Obecnie publiczność telewizyjna kojarzy  ją z roli doktor Edyty granej w serialu „Na dobre i na złe”, Izabeli Nowaczyk z  „Pierwszej Miłości” oraz licznych programów telewizyjnych. Artystka współpracuje z licznymi warszawskimi teatrami realizując swoje aktorskie zawodowe pasje. Gra w takich spektaklach jak :„Za rok o tej samej porze”, „O  Co Biega”, „Abonament na Szczęście”, „Kochane Pieniążki” oraz  „Kwartet”. Aktorstwo to jednak nie jedyna pasja zawodowa artystki. Od wielu lat w towarzystwie najlepszych polskich muzyków jazzowych koncertuje z recitalami, które cieszą się wielkim uznaniem słuchaczy. Nagrała 5 solowych albumów: „Olga Bończyk - Kolędy”- 2003, Piosenki z Klasą” - 2005, „Listy z daleka” - 2011, „Piąta Rano”  - 2013, „Ślady Miłości” – 2021. W 2014 roku wydała również album wspólnie z Alicją Majewską, Włodzimierzem Korczem i Zbigniewem Wodeckim pt „Oni Kolędują”. Regularnie wydaje single: „W jednej chwili” „Obiecaj”, „Oczarowanie”, „Wigilijna dobroć”, „Pocztylion wiatr”, „Uwierz w anioły”. Obecnie pracuje nad absolutnie wyjątkowym albumem. Wykonuje na nim  a’capella,  (używając wyłącznie własnego głosu ) jazzowe aranżacje na 6 głosów. Nieprzerwanie koncertuje  od 35 lat.

 

Bio muzyków: Katarzyna i  Maksymilian Grzesiak (Duo Grzesiak) – polski duet skrzypcowy.

 

Muzyków połączyła pasja do skrzypiec i  literatury skrzypcowej. Współtworzą kwartet smyczkowy The Time Quartet, z  którym od czasów studiów wykonali kilkaset koncertów, także z  takimi artystami, jak: A. Jagodziński, K. Herdzin, M. Napiórkowski, M. Szcześniak, H. Miśkiewicz, A.Wilczyńska, E. Bem. Wzięli udział w nagraniu płyty „Tutaj mieszkam”, nagrodzonej „Fryderykiem” w 2016 r. Pracują razem w Teatrze Muzycznym w  Lublinie na stanowiskach pierwszego koncertmistrza (Maksymilian) oraz koncertmistrza drugich skrzypiec (Katarzyna). Założyciele Melanidis Orchestra oraz Fundacji „Czas Sztuki”. W ostatnim czasie muzycy zgłębiają światową literaturę duetów skrzypcowych, wykonując je jako Duo Grzesiak.