Zapraszamy Państwa na podróż w czasie, razem przenieśmy się na polski dwór w czasach baroku. Spektakl teatralny oparty jest na korespondencji Marysieńki do Jana III Sobieskiego i Jana III Sobieskiego do Marysieńki. Scenografia, rekwizyty oraz stroje nawiązują do epoki baroku. W spektaklu wykorzystano  muzykę słynnego kompozytora baroku polskiego - Marcina Mielczewskiego. Odtwarzana z offu narracja opisuje okoliczności w których powstały listy. To wszystko po to, aby przenieść widza w realia czasów w jakich odbywa się akcja.  Premiera spektaklu miała miejsce w maju 2022 roku w OTPW Żoliborz.

Termin wydarzenia: 25.03.2023 r., godz. 20:00

Miejsce: Miejski Dom Kultury w Sulejówku, ul. Bogusławskiego 14A, Sulejówek

Bezpłatne wejściówki do nabycia w sekretariacie MDK.

Występują:

Ewa Szlage - twórczyni prezentacji i warsztatów o jeżach, wierszyki - rysowanki - warsztaty układanie wierszy dla dzieci na podstawie wykonanych przez dzieci rysunków- rysunek dziecka to ilustracja do wierszyka, premiera ww. wydarzenia , uczestnictwo w przygotowaniach do wystawy- fotografia analogowa, sztuka recyklingowa- cykl pt.”Okno kwitnącego świata”;

Tomasz Olszewski – lata 1979-81-Teatr „T”- Stodoła, 1979 r. – Przegląd teatru Małych Form „Start” Szczecin (do obrazów Hieronima Brougla), 1979 r. – Międzynarodowe warsztaty w Iławie oraz teatr- „8-go dnia” w Poznaniu, 1980 r. – „Fakt”- festiwal Akademicki Konfrontacje twórcze- Bolesławiec Dolnośląski, lata1983 - 1987 - „Teatr młodych”- Warszawski Ośrodek Kultury-przedstawienia oraz udział w przeglądach – Horiniec –Zdrój wg. poezji Harsimowicza, Elyota, , Andrzeja Bursy, obecnie wokalista zespołu „THe mleko” - Bielański Dom Kultury, zróżnicowany repertuar m. in. utwory rockowe i filmowe, od jesieni 2022 r., Klub „Panorama”- członek chóru-  „Dojrzałe skowronki”, czytanie książek dla dzieci, prowadzenie warsztatów- malowanie tramwajów.

Zapraszamy!