Wyjątkowy koncert charytatywny zorganizowany przez Miejski Dom Kultury dla Justyny Kluczyńskiej, w którym udział wezmą artyści z Sulejówka i nie tylko…

Miejski Dom Kultury już po raz kolejny organizuje wydarzenie mające na celu pomoc mieszkance naszego miasta  - Justynie Kluczyńskiej, która cierpi na skoliozę idiopatyczną dwułukową. Tym razem będzie to koncert charytatywny dedykowany Justynie, na którym wystąpią wokalistki związane z Sulejówkiem: Justyna Galaszewska,  Zna Makowska, Katarzyna Dereń. Podczas koncertu usłyszymy także Basię Borowicz i Władysława Kaczmarka   - artystę, który pomimo własnej niepełnosprawności pomaga innym. Justyna będąc dzieckiem śpiewała przez 6 lat w scholi "Nutki Jezusa", udzielała się również w wielu konkursach, zawodach sportowych i szkolnym wolontariacie. Uwielbia odkrywać świat, zwłaszcza od strony językowo-kulturowej. Ukończyła XI liceum im. Mikołaja Reja w Warszawie o profilu klasycznym, z rozszerzoną łaciną, a obecnie studiuje na Uniwersytecie Warszawskim, na kierunku SFK w ramach łączy  germanistykę, italianistykę oraz kulturoznawstwo. Aby iść dalej i uniknąć kalectwa musi przejść w listopadzie bardzo kosztowną operację kręgosłupa za granicą. Pomóżmy jej w tej walce!!!

Termin: 15.04.2023 r., godz. 17:00
Miejsce: Miejski Dom Kultury w Sulejówku, ul. Bogusławskiego 14A
Cena biletu: 100 zł. Dochód z koncertu zostanie w całości przeznaczony na leczenie Justyny Kluczyńskiej.

Wystąpią: Władysław Kaczmarek, Justyna Galaszewska, Antonina Misiuro, Basia Borowicz, Zuzanna Makowska, Katarzyna Dereń 
Krzysztof Procajło - prowadzenie koncertu.


Władysław Kaczmarek – urodził się 25. lipca 1991 roku w Poznaniu i żyje na przekór wyrokom medycyny. Ukończył studia wyższe na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest terapeutą i pedagogiem specjalnym. Od 6. roku życia uczestniczy w festiwalach piosenki dzieci i młodzieży niepełnosprawnej, będąc ich wielokrotnym laureatem. Zdobył: osiem Złotych Nut i dwa Wiolinowe Klucze na festiwalu w Jarocinie, trzy wyróżnienia na festiwalu w Ciechocinku, nagrodę Symfoników Bydgoskich, nagrodę instruktorów wokalnych na festiwalu w Ciechocinku,  „Grand Prix” na festiwalu w Chrzanowie.

Uczestniczył też w Lubuskich Prezentacjach Artystycznych w Lubsku oraz przeglądach  Stowarzyszenia „Motyl” w Wałbrzychu, gdzie otrzymał Srebrną Płytę,. Śpiewał na koncercie galowym Fundacji „Mam Marzenie” w Auli UAM w 2016 roku, wykonywał supporty do koncertu arii operetkowych z udziałem m.in. B. Gutaj – Monowid oraz do recitalu poezji śpiewanej w wykonaniu Andrzeja Lajborka z Teatru Nowego w Poznaniu. W sezonie 2018 / 2019 odbył trzy koncerty recitalowe w Poznaniu:  w Salonie Muzycznym – Muzeum Feliksa Nowowiejskiego, w Domu Kultury „Pod Lipami”, w Domu Kultury „Krąg”.

W latach 2014 – 2020 doskonalił swoje umiejętności wokalne pod życzliwym okiem i uchem solistki poznańskiego Teatru Wielkiego, Pani Barbary Gutaj – Monowid.  W starannie dobranych tekstach piosenek przekazuje publiczności dobre myśli, nadzieję i wartości, w które wierzy.

Justyna Galaszewska - z muzyką związana jest od najmłodszych lat. Śpiewa, gra na fortepian i saksofon oraz pisze teksty. Dobrze czuje się w repertuarze muzyki jazzowej, ale chętnie sięga też po utwory z gatunku poezji śpiewanej. Jest laureatką wielu regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów wokalnych. W 2018 r.  wystąpiła na scenie Polskiej Opery Królewskiej w spektaklach pt. „Mały Kominiarczyk". W latach 2020-2021 występowała na scenie warszawskiego Teatru Capitol w musicalu „Friends”. Oprócz muzyki jej pasją są podróże. Justyna uważa, że ​​to najlepszy sposób na poznawanie świata – ludzi, tradycji i kultury danego kraju.

Antonina Misiuro - obecnie uczennica  trzeciej klasy liceum, gdzie rozszerza matematykę, chemię i biologię. Śpiewa już 8 lat i obecnie uczęszcza na zajęcia śpiewu w MDK Sulejówek. Za Antoniną już kilka udanych projektów muzycznych. A obecnie w wolnym czasie organizuje swoje własne działania społeczne i bawi się dźwiękiem.

Basia Borowicz – pomimo swojej niepełnosprawności od najmłodszych lat prowadzi barwne i dość intensywne życie. Jako sześcioletnie dziecko spędziła z rodzicami pół roku w Nigerii, gdzie w krótkim czasie podbiła serca tubylców i zdobyła ich ogromną sympatię. Zapraszana do ich domostw przyprawiała swoich rodziców o drżenie serce i zdumienie, gdyż im nie było dane to doświadczenie. Sześciokrotnie odwiedzała też Stany Zjednoczone w celach leczniczych i terapeutycznych. Jest ogromną fanką latania i od kilkunastu lat spędza dużo czasu w powietrzu latając na motolotni i motoparalotni, oczywiście jako pasażerka. Przyjaźniła się z mistrzem i rekordzistą świata w lotniarstwie, Lechem Molewskim. Największą pasją Basi jest śpiewanie. Od wielu lat bierze udział w różnych festiwalach i imprezach dla osób niepełnosprawnych, zdobywając nagrody i wyróżnienia. Jest laureatką Złotego Klucza i Złotej Nutki w Jarocinie, śpiewała kilkakrotnie na festiwalu w Ciechocinku. Jednak największą przyjemność sprawia jej udział w imprezach, w których nie ma rywalizacji, tylko radość ze wspólnego muzykowania. Wysoko ceni sobie uczestnictwo w Koncercie Bożonarodzeniowym z chórem Stefana Stuligrosza oraz w Wieczerzy Wigilijnej u boku Michała Bajora, Eleni i Rudiego Schuberta. Corocznie ważnymi wydarzeniami są imprezy w Lubsku i Międzyrzeczu. Najszczęśliwsza jest, gdy może komuś sprawić radość swoim śpiewem.

Zna Makowska - czyli Zuzanna Makowska - wokalistka, aktorka, socjolożka. Współpracowała z Filharmonią Narodową w ramach koncertów edukacyjnych oraz przy wielu projektach muzycznych i rozrywkowych w ramach tras koncertowych po całej Polsce. Występuje na deskach warszawskich teatrów (m.in. Teatr Rampa, Mazowiecki Teatr Muzyczny). W 2018 r. z wyróżnieniem ukończyła ZPSM II stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie na kierunku wokalno-estradowym. W 2019 roku ukazał się jej debiutancki album „TOŃ”. W 2022 roku dołączyła do składu Sound’n’Grace. Można ją spotkać na kanale „Dzikie Ucho” na YouTube.

Od najmłodszych lat zafascynowana jest muzyką oraz wszelkimi tematami związanymi z rozwojem człowieka. Prywatnie miłośniczka zwierząt, sama ma dwie urocze kotki - Pchełkę i Saszę.

Kasia Dereń - jeden z najbardziej nietuzinkowych głosów polskiej estrady, genialna interpretatorka najpiękniejszych piosenek, obdarowana niezwykłą skalą i siłą wokalu. Kasia ma na swoim koncie współpracę z największymi polskimi gwiazdami. Wokalnie wspierała m.i. Natalię Kukulską, Natalię Przybysz, Paulinę Przybysz, Kamila Bednarka, Sylwię Grzeszczak, Dorotę Dodę Rabczewską, Andrzeja Piasecznego, Kasię Cerekwicką, Justynę Steczkowską,Edytę Górniak , Anię Szarmach i wielu innych. Wystąpiła w wielu koncertach i widowiskach m.in. :  Koncert „Życia mała garść” z towarzyszeniem orkiestry pod batutą Adam Sztaby- koncert U2 Symfonicznie, Gromee Orcheston, widowisko "Wolność we krwi", koncert "Stars for Quincy" pod batutą Jules'a Buckley'a.

Jest finalistką drugiej edycji The Voice of Poland. Jej głos można było usłyszeć w wielu programach telewizyjnych takich jak 'Taniec z Gwiazdami', 'Koło Fortuny', 'Voice of Poland' , 'Czar Par', 'Kabareton', 'Wielki test', 'Jaka to Melodia' i wiele innych. Pracuje na stałe w orkiestrze Tomka Szymusia. Udziela się również w dubbingu w takich produkcjach filmowych jak np. Epoka Lodowcowa czy Autka, a ostatnio zaśpiewała m.in. solową partię w świątecznym filmie 'Jingle Jangle" dla platformy Netflix. Kasia na stałe śpiewa u boku znanego DJ Gromee, z którym reprezentowała Polskę podczas Eurowizji w 2018 roku w Portugalii.  Stojąc w drugiej linii zebrała doświadczenia, które w wyjątkowy sposób pozwalają jej stanąć na froncie ze zdwojoną siłą.  W ostatnich latach wydając single „Just A Few Words”, „Count On Me”(przy okazji eliminacji do konkursu Eurowizji), „XXI” czy „Niespokojnie” dała się poznać szerszej grupie odbiorców rozpoczynając na dobre solową karierę. 12 listopada 2021 r. ukazała się debiutancka płyta Kasi, którą promuje singiel „Do siebie”. Album „Moje historie” powstawał przez kilka lat i opowiada o różnych etapach współpracy, kontaktów międzyludzkich i przeżyciach. Kasia prowadzi słuchacza do chwili, w której obecnie się znajduje poprzez różne emocje począwszy od euforii, zadowolenia, radości poprzez nadzieję, smutek,cierpienie, zadumę aż do spełnienia, wdzięczności i zrozumieniu. Doświadczenia i historie ubrane zostały w teksty i muzykę - tak, aby wachlarz różnych emocji mógł poruszyć, zatrzymać na chwilę w biegu, pozwolić każdemu odnaleźć kawałek siebie na tej płycie. Utwory, które można usłyszeć to efekt współpracy z kilkoma producentami - Piotrem Walickim, Piotrem Gozdkiem, Rafałem Malickim. Teksty napisali prze zdolni artyści młodego pokolenia : Ania Szarmach, Arek Kłusowski, Mateusz Krautwurst, Marcin Januszkiewicz, Beata Badowska. Masteringiem płyty zajął się Arkadiusz Kopera, autorem zdjęć do albumu jest Wiktor Franko, a za oprawę graficzną odpowiada Przemek Michałowicz.

Liczba miejsc ograniczona

Zapraszamy 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jeden klasyk i dwie premiery - zapr…

Teatralna Zofiówka wraca! Wracając wdzięcznym wspomnieniem do wspaniałej atmosfery i pięknego przyj...

"Błękitny Ptak" - radość …

Przełom wiosny i lata w naszym zakątku stoi pod znakiem teatru. W Dniu Dziecka, składając jak najlep...

Koncert "Żyj kolorowo". D…

"Miej marzenia i uwierz w ich mocWkrótce znów będzie dzień,Wkrótce skończy się noc.Bo po burzy jest ...

Ormiański miesiąc w Sulejówku - dzi…

Naród, który mimo wielu dziejowych dramatów(niektóre niestety rozgrywają się również w dzisiejszych ...

7 Oscarów, seans, dyskusja, nagrody…

Już w najbliższą środę o 19:00 ostatni w tym sezonie Dyskusyjny Klub Filmowy w Kino - Teatr Kurtyna ...

Studio Piosenki - pasja śpiewu i ni…

Uczniowie Studia Piosenki nie zwalniają tempa i równocześnie szykują kolejne niespodzianki dla Słuch...

Z piosenką przez życie - zapraszamy…

Podróż przez świat muzycznych barw z Wokalistami Studia Piosenki już w sobotę o 18:00 w MDK Sulejówe...

"Błękitny Ptak" - sobotni…

Koniec maja to zarazem początek "teatralnych szaleństw"! Czekają nas premiery, wznowienia. Łącznie a...

"Czerwony Kapturek" wraca…

Spektakl "Sceny Seniora", który spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem podczas wszystkich sześciu s...

Paleta barw życia w piosence. Zapra…

Zapraszamy ciepło do zasłuchania się w rozśpiewanej palecie barw życia! "Żyj kolorowo". Koncert Uczn...

"Młoda kultura". W świeci…

Głównymi bohaterami wystawy "Młoda kultura", mającej swój wernisaż dzisiaj o 18:00 w MDK Sulejówek, ...

Warsztaty "Smartfon bez tajemn…

Pragniemy uprzejmie poinformować, że z przyczyn losowych zajęcia "Smartfon bez tajemnic", w ramach m...

Filmowy "Akord" na bis! P…

Jeżeli w Konstytucji zapisanoby prawo do tak pasjonujących koncertów, jak ten w OSP Sulejówek, podcz...

Warsztaty Tworzenia Mangi I Zaprasz…

Warsztaty Tworzenia Mangi (wiek 12+) już w najbliższą sobotę:- 20-go maja o godzinie 14:00.✨Tematem ...

Wiosenny Turniej Szachowy. Gratuluj…

Wiosenne przygody na planszy za nami! Podczas sobotniego popołudnia rozpalała szachownice rywalizacj...

Szydełkowe przygody z żabką. Zapras…

Miesiąc temu ośmiorniczki, a teraz żabki będą dziełem Uczestników "Szydełkowania" - warsztaty odbędą...

Twórcze przygody dla każdego! Warsz…

Zapraszamy serdecznie na majowe Warsztaty kulturalne - 20 -go maja:🧚Warsztaty familijne "Kreatywna S...

Wędrówka przez historię i kulturę O…

Podczas dzisiejszego niedzielnego popołudnia zanurzymy się w wielowiekowej głębi historii i kultury ...

Kreatywna Sobota w barwach i zapach…

Tchnienie wiosennych barw ogarnie nasze wnętrze 20-go maja o 10:00 . 🌹Podczas familijnego, kreatywne...

Relaksująca kąpiel w kojących brzmi…

Magda Kacperska i Magdalena Nejbauer już w sobotę 13 maja o 19:00 połączą się mocą inspiracji i zjaw...

Wiklinowe Klimaty - czyli opowieść …

Wiklinowe Klimaty to połączenie twórczej wyobraźni, praktyczności i pogodnej, przyjaznej atmosfery. ...

Noc Muzeów oraz Dzień Spotkań z ku…

Już tylko do niedzieli w naszej siedzibie będzie trwała wystawa "Wielki zapomniany. Arcybiskup ormia...

Wiosenny Turniej Szachowy. Laury i …

Już 13-go maja Wiosenny Turniej Szachowy! W pogotowiu szachownice, pionki, figury oraz laury czekają...

Koło Kobiet Miejskich - barwy osobo…

Pełna dobra i radości energia oraz przygoda poszukiwania barw - nie tylko mody, ale też charakteru. ...

MOD "Akord". Czar muzyki…

MOD "Akord" to orkiestra złożona z osób pełnych muzycznej pasji i talentów. Przyjaznych, serdecznych...

Po szachach na pizzę. Zasmakuj w ro…

Na każdego Uczestnika Wiosennego Turnieju Szachowego czekają smaczne niespodzianki! Dzięki uprzejmoś...

"Rozśpiewane serca dla Justyny…

Wracamy ciepłym wspomnieniem do pięknego, rozśpiewanego, kwietniowego wieczoru:Koncertu charytatywne...

Wiosenna i radosna "Młodzieżów…

"Co bez miłości wart jest światTo tak jak bez słoneczka kwiat."Zaśpiewała "Młodzieżówka z Sulejówka...

Moc Brzmień Wielkiego Ekranu z MOD …

Płynąć z Jamesem Bondem i kapitanem Sparrow na pokładzie "Czarnej Perły" do Krainy Lodu, minąwszy Ja...

Ostatnie wejściówki na Dyskusyjny K…

To właśnie dziś odbędzie się projekcja filmu "Ennio" w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego...