W kwietniu zaprosimy słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w podróż do Ameryki! Uczestnicy spotkania poznają południe Meksyku, gdzie rozkwitła kiedyś mało znana cywilizacja Zapoteków. Pozostały po nich wielkie ośrodki sakralne, płaskorzeźby i tajemnicze naczynia z wizerunkami bóstw zwane urnami zapoteckimi. Słuchacze wyruszą do miejsc, gdzie zachowały się relikty tej pradawnej, tajemniczej kultury indiańskiej i… gdzie prowadzący zjadł najostrzejszy bulion w całym swoim życiu.

Wykład wygłosi: DANIEL SUKNIEWICZ

Z wykształcenia archeolog i dziennikarz. Od wielu lat prowadzi projekty związane z popularyzacją dziejów Mazowsza. Jest twórcą największego szlaku tematycznego na Mazowszu - Szlaku Książąt Mazowieckich. Realizuje wystawy, prowadzi portale internetowe i audycje radiowe, pisze książki, artykuły, a także wykłady, prelekcje, przygodowe gry terenowe oraz historyczne imprezy plenerowe.

Po wykładzie odbędzie się warsztat dla przyszłych prelegentów.