Niezwykła opowieść o życiu i niełatwej drodze do wielkiego, światowego i ponadczasowego sukcesu Ennio Morricone. W 1961 roku, tworząc muzykę do obrazu "Faszysta", artysta zadebiutował jako kompozytor filmowy. Trzy lata później rozpoczął współpracę z reżyserem Sergio Leone. To właśnie muzyka skomponowana do jego westernów uczyniły artystę sławnym. Najbardziej rozpoznawalny jest motyw muzyczny z obrazu "Dobry, zły i brzydki”. Morricone jest również twórcą muzyki klasycznej. Ma w swoim dorobku kantaty: "Frammenti di Eros", "Cantata per l'Europa"; koncerty i muzykę baletową: "Requiem per un destino", "Gestazione".

Gościem Ajki Tarasow będzie Michał Śmigielski - muzykolog, dyrygent, animator kultury. Założyciel orkiestry Unplugged - Orchestra, dyrygent ChKMS, ChMiGM, Chóru Cantate Domino, ChKMTM. Od 8 lat pracownik MDK w Sulejówku.

26 kwietnia 2023 r. godzina 19:00 - Kino-Teatr Kurtyna