Eksperymentalna Pracownia Małych Form Teatralnych, czyli nasi najmłodsi Uczestnicy teatralnych przygód zapraszają na spektakl, oparty na fragmentach sztuki "Błękitny Ptak". W swej pełnej wersji jest to opowieść o akceptacji, historia bohaterów, którzy postanawiają wyruszyć w podróż na szczyt wulkanu, by odnaleźć siebie i pokonać własne słabości.

Stworzona na potrzeby 20-minutowego przedstawienia adaptacja tekstu przyjęła formę krótkich etiud. Ukazujących zmagania ze słabościami, z jakimi mierzą się poszczególne postaci dramatu: Superdziewczynka, Błękitny Ptak, Różyczka i Dziewczyna.

Teatr ruchu. Oszczędna scenografia, której rolę w kreowaniu przestrzeni scenicznej przejmuje muzyka i światło, rozbudzając wyobraźnię widza.

Wystąpią:

🌟Superdziewczynka/Łabędź – Olga Komorowska
🌟Różyczka – Barbara Trochimiak
🌟Dziewczyna – Helena Trochimiak
🌟Błękitny Ptak – Przemysław Witkowski
🌟Narrator/Sprzedawca Lodów/Łabądź – Antonina Kocot

🌟Młodych aktorów prowadzi Wioletta Magdalena Witkowska – pedagożka, instruktorka teatralna, autorka tekstów, wokalistka w rodzinnym zespole. Absolwentka APS im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie oraz Instytutu Kultury na Wydziale Polonistyki UW. Współpracowała m.in. z Teatrem Literackim, Teatrem Kamienica, Bielańskim Centrum Edukacji Kulturalnej, kwartalnikiem teatralnym „NieaktT”, Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyno-Społecznych. Obecnie – z Miejskim Domem Kultury w Sulejówku, Mazowieckim Instytutem Kultury oraz Teatrem „S”.

Zapraszamy serdecznie! 💚

Termin: 27 maja 2023 r., godz. 13:30