Każde zajęcia składają się z następujących elementów: rozgrzewka prowadzona do muzyki, część tanecznej oraz ćwiczenia wzmacniające i rozciągające. Do rozgrzania całego ciała, stanowiącego punkt wyjściowy dla każdego rodzaju wysiłku fizycznego, wykorzystywane są zarówno ćwiczenia statyczne, od których zaczynają się każde zajęcia, jak również dynamiczne, wykonywane w liniach, po obwodzie koła lub tworzące bardzo prosty, acz uruchamiający wszystkie mięśnie, układ. Druga, zasadnicza część, to tworzenie kompozycji tanecznej. Przygotowanie układu trwa najczęściej kilka zajęć, a po jego powstaniu i utrwaleniu, każdy z układów jest powtarzany podczas kolejnych zajęć. Na zakończenie każdych zajęć wykonywane są ćwiczenia wzmacniające oraz rozciągające wykonywane w pozycji stojącej lub na podłodze. Do ich przeprowadzenia wykorzystywane są pozycje z techniki pilatesu, callanetics oraz jogi dostosowane do możliwości grupy.


Zajęcia odbywają się przede wszystkim przy rytmach muzyki popularnej. Jednakże pojawiają się również melodie latino, orientalne (głównie do ostatniej części zajęć), folkowe- dla każdego coś miłego.


Celem zajęć jest praca nad kondycją całego ciała, koordynacją ruchową, usprawnieniem, uelastycznieniem mięśni, o które na co dzień ciężko jest zadbać. Przede wszystkim jednak każde zajęcia mają za zadanie dostarczyć odpowiednią dawkę endorfin i wywołać uśmiech na twarzach uczestników.
Wiek uczestników 18+

 

Zajęcia prowadzi instruktor: Hanna Mikulska

<plan zajęć>

Zajęcia 2023-2024