16 września w Miejskim Domu Kultury odbyło się pierwsze w tym roku kulturalno – oświatowym, a szesnaste w cyklu „Spotkanie z Historią”.

Spotkanie to miało wyjątkowo uroczysty charakter, bowiem poświęcone zostało upamiętnieniu Światowego Dnia Sybiraka i Rocznicy Agresji ZSRR. Uczestnicy uroczystości spotkali się na cmentarzu pod Krzyżem Sybiraka, a później udali się pod kamień Mariana Jonkajtysa znajdujący się przy parku jego imienia. W obu tych ważnych dla historii Sulejówka miejscach uczestnicy złożyli kwiaty i zapalili znicze.

Dalsza część uroczystości odbywała się w sali MDK, gdzie po krótkim wstępie wyświetlony został film pt. „Cios w plecy”. Po filmie wykład wygłosił Burmistrz Miasta Sulejówek Pan Arkadiusz Śliwa, po którym rozpoczął się panel dyskusyjno-wspomnieniowy, w którym o swoich wspomnieniach z „wywózki” opowiedziała Pani Zofia Wolanin. W tej edycji „Spotkań z historią” udział wzięli: Burmistrz Miasta Sulejówek - Arkadiusz Śliwa, Przewodniczący Rady Miasta Sulejówek – Daniel Dąbrowski, Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Sportu – Małgorzata Lubecka, Sekretarz Miasta Sulejówek – Hanna Stefaniuk. Szczególnie cieszymy się z obecności kombatantów: Pań Walentyny Szubścickiej i Zofii Wolanin oraz Pana Tadeusza Żukowskiego. Obecni byli także mieszkańcy Sulejówka, a wśród nich Przewodnicząca Stowarzyszenia „Klub Seniorów Sulejówka” Pani Elżbieta Krzak. Nad przebiegiem uroczystości czuwał Dyrektor Miejskiego Domu Kultury Pan Mateusz Marszalec.

IMG_0586.JPGIMG_0588.JPGIMG_0589.JPG

Przygotował: Michał Śmigielski