Studio piosenki to miejsce przeznaczone są dla każdej osoby, która zarówno chce doskonalić swój warsztat, jak i osób, które pragną śpiewać, ale do tej pory nie miały okazji spróbować swoich sił. Zajęcia odbywają się w małych, 3-4 osobowych grupach. Obejmują ćwiczenia oddechowe, artykulacyjne, emisyjne oraz indywidualną pracę nad utworem, podczas której dużo uwagi poświęcone jest emocjom, prawidłowej postawie oraz interpretacji utworów. Zajęcia mają również na celu rozwijanie kreatywności, pewności siebie oraz świadomości własnego ciała, przez co pomagają odnaleźć, zrozumieć i w pełni korzystać z wyjątkowego narzędzia, jakim jest ludzki głos. Studio Piosenki to zajęcia prowadzone w czterech grupach wiekowych: dzieci (7-10 lat), młodzież (11-14 lat), młodzież (15-18 lat), dorośli.

Uczestnicy zajęć mają możliwość zaprezentowania swoich umiejętności podczas licznych koncertów i występów scenicznych organizowanych przez MDK. Wszyscy uczestnicy mają również możliwość nagrania utworu w profesjonalnym studiu nagraniowym pod okiem realizatora i nauczyciela śpiewu.


Zana Zu – wokalistka, nauczycielka śpiewu, muzykoterapeutka. Od zawsze wiedziała, że chce i będzie śpiewać. Zaczęła w Zespole Gawęda, potem pobierała prywatne lekcje gry na pianinie, a po dwóch latach dostała się awansem do trzeciej klasy szkoły muzycznej im. Karola Kurpińskiego w Warszawie. Po ukończeniu Akademii Muzycznej i szkoły wokalnej im. Jerzego Wasowskiego, zdecydowała się pracować z dziećmi i młodzieżą. Jako instruktor brała udział w projektach edukacyjnych w ognisku musicalowym i domach kultury. Uczestniczyła też w organizacji Feryjnych Otwartych Spotkań Artystycznych dzieci i młodzieży FOSA w Warszawie, współtworzyła program i materiały dydaktyczne dla pracowni muzyki w MIDI Centrum w Suwałkach oraz prowadziła warsztaty dla laureatów ORLEN Olimpiady. Muzyka to dla niej pasja, a nie wyścigi. Właśnie dlatego sama wymyśla i komponuje swoje utwory, bo to daje jej największą radość. Obecnie pracuje nad autorską płytą.

 

Zapisy prowadzi Miejski Dom Kultury. Każdy uczestnik zajęć zobowiązany jest do złożenia deklaracji uczestnictwa w zajęciach.

 <plan zajęć>


 

 

Zajęcia 2023-2024