6 stycznia 2019 roku w sali widowiskowej OSP odbył się koncert Kolędowo-Noworoczny w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Akord” pod dyrekcją kapelmistrza majora Edwarda Myśliwczyka oraz Chóru Kameralnego Miasta Sulejówek prowadzonego przez Michała Śmigielskiego. Oba zespoły działają pod auspicjami Miejskiego Domu Kultury i oba obchodzą swoje okrągłe rocznice - Orkiestra „Akord” 20-sto lecia, a ChKMS 5-cio lecia istnienia.

Konferansjerem koncertu była Pani Aneta Sapilak, która z ogromną swadą wprowadzała słuchaczy w nastrój kolejnych utworów, zabawiała publiczność anegdotami i ciekawymi historiami oraz przeprowadziła zbiórkę pieniędzy na rzecz Małgosi Późnieckiej, której koncert był dedykowany.

Koncert rozpoczęła orkiestra „Akord”, witając publiczność brawurowym wykonaniem Marsza P.O.S. w aranżacji Grzegorza Duchnowskiego. Potem na dłuższą chwilę scenę objął w swoje posiadanie ChKMS wykonując wiązankę kolęd, którą zakończyła wykonana wspólnie z orkiestrą kolęda „Cicha noc” pięknie zinterpretowana przez majora Myśliwczyka. Od tej chwili Pan Major i jego orkiestra przenosili publiczność do wciąż nowych miejsc, od Wiednia, przez mafijną Sycylię do Meksyku by znów za sprawą Marsza Radetzkiego, który zwieńczył występ orkiestry, powrócić do Wiednia. Nikogo nie dziwiła owacja na stojąco ani niekończące się bisy. Mimo, że koncert trwał około dwóch godzin, publiczność nie chciała wypuścić orkiestry. Na koniec głos zabrał Burmistrz Miasta Pan Arkadiusz Śliwa, który w swoim wystąpieniu podkreślił ogromną rolę oraz wkład pracy MDK i występujących zespołów w tworzeniu i promowaniu kultury wysokiej w Sulejówku.

Serdecznie dziękujemy i gratulujemy wszystkim wykonawcom!!!