Dnia 2 lutego 2020 r. o godzinie 17:00 Miejski Dom Kultury odwiedził gość niezwykły – eseista i prozaik, badacz i historyk literatury, profesor Jan Tomkowski. Spotkanie rozpoczęło się  muzyką w wykonaniu duetu  Beaty Kozyry Paulskiej – skrzypce i Jakuba Paulskiego – gitara, którzy odpowiadali za oprawę muzyczną naszego wydarzenia i z tego zadania wywiązali się doskonale. W pierwszej części spotkania Profesor Tomkowski odpowiadał na pytania zadawane przez swojego kolegę, a naszego niedawnego bohatera „Spotkań z kulturą”-  Pana Grzegorza Kozyrę, który zgodził się poprowadzić wieczór. Pytania dotyczyły zarówno początków przygody pisarskiej jak i fascynacji literackich naszego gościa. Odpowiedzi Profesora były okraszone dygresjami i licznymi odwołaniami do literatury i muzyki. Po kolejnym fragmencie muzycznym publiczność zgromadzona w MDK miała okazję zapoznać się z kilkoma niepublikowanymi opowiadaniami Profesora Tomkowskiego. Spotkanie zakończyło się brawami, po których autor podpisywał swoje książki.

1-tomkowski_183929.jpg2-tomkowski_183936.jpg