Spotkanie z kulturą - O jazzie, o filmie, o wszystkim z kulturą

Z Ajką Tarasow porozmawiamy o kondycji polskiego kina i festiwali filmowych. O tym jak wyglądało tworzenie festiwalu Jazz nad Odrą. Zahaczymy o wątki lokalne, o to jak znalazła się w Sulejówku, o Festiwal Zofiówka i spotkania Kultura po sąsiedzku oraz nowy cykl spotkań zorganizowanych przez MDK czyli sobotnich DKF. Wspólnie zastanowimy się w jakim kierunku powinna iść kultura w Sulejówku.

Ajka (Irena) Tarasow uzyskała absolutarium Politechniki Warszawskiej na wydziale mechaniczno-energetycznym. Wieloletnia współpracowniczka i współorganizatorka takich wydarzeń jak: Festiwal Jazz nad Odrą, Festiwal Filmowy Hommage a Kieślowski, Kino letnie: Sopot - Zakopane - Giżycko oraz Festiwal Zofiówka. Filmowiec, reżyser, scenograf, kostiumograf. Specjalista ds. edukacji filmowej oraz prezes Europejskiej Fundacji Edukacji Audiowizualnej DISCE.

Podczas spotkania usłyszymy improwizacje fortepianowe w wykonaniu Gabriela Flisa.

Termin spotkania: 19.09.2020 r. godzina 17.00.

Miejsce: Miejski Dom Kultury w Sulejówku, ul Bogusławskiego 14 A

Bezpłatne wejściówki dostępne w siedzibie MDK ul. Bogusławskiego 14A, pn-pt w godz. 08:00 - 19:00.

Liczba miejsc ograniczona.