Nika Lubowicz - Noc nad Betlejem

Liderka Zespołu Nika Lubowicz pochodzi z Zakopanego z rodziny muzyków. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na trzech specjalnościach: Dyrygentura Chóralna, Fortepian, oraz Wokalistyka Jazzowa. Na scenie występuje od wczesnego dzieciństwa, jest laureatką wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów. Współpracuje z wieloma muzykami polskiej sceny jazzowej, a swoje wszechstronne wykształcenie wykorzystuje również w pracy pedagogicznej. Pracuje z osobami w różnym przedziale wiekowym. Trenuje zawodowców i amatorów. Współpracuje z wokalistami i aktorami. Od kilku lat pełni rolę trenera wokalnego w programie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” w TV Polsat, gdzie podejmuje trudne wyzwani wymagające elastyczności i szybkiego-efektywnego działania. Śpiewa także w zespole teatru Roma [spektakle Mamma Mia i Piloci], a także przygotowuje i rozśpiewuje aktorów bezpośrednio przed spektaklami.

Na koncert on-line zapraszamy 11.12.2020 r. o godzinie 19:00

Wystąpią:
NIKA LUBOWICZ-ZAJĄC śpiew
EWA LUBOWICZ (lat 12) śpiew
ALICJA LUBOWICZ (lat 6) śpiew
DAWID LUBOWICZ skrzypce
JAKUB LUBOWICZ piano
SEBASTIAN ZAJĄC akordeon
RYSZARD WOJCIUL – prowadzenie koncertu

Kilka słów od Niki…
W naszej muzycznej rodzinie fascynacja tradycyjnymi polskimi pastorałkami przerodziła się w próby wyrażenia treści bożonarodzeniowych własnym językiem, dlatego Tata sam zaczął komponować kolędy i świąteczne piosenki. Pamiętam, że jako pierwsza powstała Dziewczynka z zapałkami – miałam wówczas 6 lat i śpiewałam ją wspólnie z braćmi [Dawidem i Jakubem] i rodzicami… a dziś, dwadzieścia parę lat później, wokalnie towarzyszą mi 12-letnia bratanica Ewunia, 6-letnia bratanica Ala i mąż Sebastian.