Kulisy Kultury to nowy cykl audycji przygotowanych przez Miejski Dom Kultury w Sulejówku. Podczas 20 minutowych programów zaprezentujemy sylwetki naszych instruktorów i pracowników, pokażemy jak wygląda życie Domu Kultury na co dzień z perspektywy ludzi tu pracujących.

Termin wydarzenia: 17 grudnia 2020 r. godz. 19.00

Spotkanie będzie tłumaczone na Polski Język Migowy

Gośćmi spotkania będą Julia Mąkowska i Bartosz Lisik. Rozmowę poprowadzi Michał Śmigielski.

Julia Mąkowska - pasja do muzyki zaczęła się, gdy była dzieckiem i zapragnęła nauczyć się grać na fortepianie. Marzenie swoje spełniła, a teraz dzieli się swoją pasją z innymi, m.in. ucząc gry na fortepianie, a także prowadząc chór w szkole muzycznej. Obecnie kończy studia na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina na kierunku Dyrygentura Chóralna, a także rozwijam swoją drugą pasję na Uniwersytecie Warszawskim, zaczynając studia na Wydziale Polonistyki.

Bartosz Lisik – student dyrygentury chóralnej w klasie prof. dr hab. Ewy Marchwickiej. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w Zabrzańskim Chórze Młodzieżowym „Resonans con Tutti” im. N. G. Kroczka. Długoletni członek Chóru Akademickiego Politechniki Warszawskiej oraz Chopin University Chamber Choir, współpracujący z Kołem Artystyczno-Naukowym Dyrygentury Chóralnej od 2016 roku. Od października 2018 roku pełni funkcję zastępcy Prezesa d.s. artystycznych KANDCh. Uczestnik sesji Polskiego Narodowego Chóru Młodzieżowego w 2018 i 2019 roku. W sezonie artystycznym 2019/2020 pełnił funkcję asystenta dyrygenta w Warszawskim Chórze Chłopięcym i Męskim przy UMFC. Od września bieżącego roku pełni funkcję asystenta dyrygenta w Chórze Kameralnym Miasta Sulejówek. W trakcie swojej dotychczasowej działalności artystycznej współpracował m.in. z chórami Warszawskiej Opery Kameralnej oraz Narodowego Forum Muzyki, z którymi wykonał „Pasję wg św. Mateusza” J. S. Bacha, II symfonię „Zmartwychwstanie” G. Mahlera, czy „War Requiem” B. Brittena. Ma na swoim koncie również wiele prawykonań utworów a capella oraz wokalno-instrumentalnych, hobbystycznie tworzy także własne kompozycje i aranżacje. W wolnych chwilach pisze wiersze, udziela korepetycji z matematyki oraz uczy się języka szwedzkiego. Wielki fan Queen, Eltona Johna oraz ABBA.