W tym roku przypada 25 rocznica śmierci Krzysztofa Kieślowskiego i 80 rocznica urodzin. Tematem przewodnim majowego DKF-u będzie  film „Amator” jeden z pierwszych fabularnych filmów Kieślowskiego ze znakomitą rolą Jerzego Stuhra. Wspomnimy kilka ważnych filmów dokumentalnych, od których zaczynała się kariera K. Kieślowskiego. Najważniejszym punktem naszej rozmowy będzie współpraca Piotra Jaxy z Krzysztofem Kieślowskim przy Trylogii „Trzy kolory” - „Biały”, „Czerwony”, „Niebieski” do których fotosy realizował gość.

Spotkanie on-line 22.05.2021 r. godzina 17:00

Wydarzenie tłumaczone na Polski Język Migowy

Prosimy o wcześniejsze zapoznanie się z tytułem, którego będzie dotyczyła kolejna edycja DKF.  Film "Amator" znajdą Państwo w bezpłatnym serwisie filmowym NINATEKA.PL

Piotr Jaxa Kwiatkowski – operator  filmów, które były pokazywane w Cannes, Mannheim, Krakowie, Los Angeles i Berlinie. Jest członkiem Szwajcarskiej Akademii Filmowej. Wystawa fotosów do trylogii K.Kieślowskiego Trzy kolory, pt: „Remembering Krzysztof” była wystawiana w wielu krajach .Jest autorem książek fotograficznych: „L’esprit de Geneve” (1988), „o Barcelone!” (1992) i „Poschiavo, un mondo di Valle” (1998).  Od 1995 roku pracuje nad nową książką i wystawą pt: „Operatorzy” . jest to zbiór portretów operatorów filmowych z całego świata. Do tej pory 115 artystów wzięło udział w tym projekcie.