Plener artystyczny to okazja do twórczego rozwoju na świeżym powietrzu. Będziemy malować na terenie miasta Sulejówek. Przedstawimy wille i ludzi miast.

Uczestnicy:  profesjonalni i nieprofesjonalni twórcy, młodzież i dorośli.

Technika plastyczna dowolna: malarstwo, rysunek, rzeźba i inne.

Materiały:

• podobrazia,
  • farby olejne, terpentyna,
  • farby akrylowe,
  • pędzle, palety, słoiki,
  • sztalugi,
  • papier,
  • rysunek, węgiel, sepia.
  • profesjonalni i nieprofesjonalni twórcy,
    młodzież i dorośli.

Gdzie:

Plener z francuskiego oznacza na świeżym powietrzu czyli uprawianie twórczości na zewnątrz, w bezpośrednim kontakcie z obiektem, który przedstawiamy.
W razie deszczu przeniesiemy się do sali MDK i będziemy posiłkować się fotografiami.

Motywy:

• piękno Sulejówka,
  • jego mieszkańcy (historyczni) np. Józef Piłsudski, Jędrzej Moraczewski,
  • jego mieszkańcy (dziś) np. uczestniczy spotkań Rozbiegany Sulejówek czy Morsy z Sulejówka.
  • zabytkowe willi, w większości drewniane Sulejówek Miłosna i murowane w Sulejówku

Czym się zajmiemy:

• Plener to okazja do artystycznego rozwoju na świeżym powietrzu.
  • Odbędzie się prezentacja na temat czym jest malarstwo w plenerze.
  • Zapoznanie się z przykładami dzieł sztuki.
  • Poznamy zagadnienia malarskie, rysunkowe, wykonamy ćwiczenia szkicowe oraz duże prace.
  • Poszukiwanie motywu malarskiego.
  • Nauka przenoszenia szkicu na duży format.
  • Kolorystyka – nauka posługiwania się kolorem.
  • Nauka komponowania, wyznaczania dominanty kompozycyjnej.

Prowadząca: Kamila Trochimiak
Z wykształcenia i zamiłowania artysta plastyk i pedagog. Edukacje artystyczną rozpoczęła w Liceum Sztuk Plastycznych w Warszawie. Kontynuowała ją w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Studia artystyczne uzupełniła o wykształcenie pedagogiczne. Jest doświadczonym nauczycielem. Brała udział w wielu wystawach i plenerach. Sama zajmuje się działaniami artystycznymi, a swoją pasją tworzenia stara się zarazić dzieci i młodzież prowadząc liczne warsztaty.

Termin: 03-06.06.2021 r., godz. 10:00
Miejsce: plener
Wernisaż: 11.06.2021r., godz. 18:00
Miejsce: MDK w Sulejówku

Zapisy na warsztaty prowadzi biuro festiwalu od 17.05.2021 r. (pn-pt) w godz. 08:00-16:00, uczestnicy zobowiązani są do wypełnienia kart uczestnictwa. Udział w warsztatach jest bezpłatny! Przy wyborze uczestników liczy się kolejność zgłoszeń, liczba miejsc jest ograniczona.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.