Podczas warsztatów tworzyć będziemy makramy, wykonamy osłonki na doniczkę ze sznurka bawełnianego. Nauka kilku podstawowych wiązań i poznanie trudniejszych, stosowanych w wyrabianiu biżuterii.

Makrama to stara azjatycka technika wykonywania ozdób i wykończeń za pomocą splotów i węzłów. Moda na ozdobne wiązania sięga Odsieczy Wiedeńskiej. W okresie dwudziestolecia międzywojennego przeżywała wielki rozkwit, obecnie także obserwujemy duże zainteresowanie tą dziedziną tym bardziej, że ma zastosowanie również jako sztuka użytkowa.

Celem warsztatów jest własnoręczne wykonanie ze sznurka bawełnianego osłonki na doniczkę. Nauczysz się podstawowych wiązań, ale poznasz też te trudniejsze, stosowane w wyrabianiu biżuterii. Przekonasz się, że już za pomocą kilku prostszych  splotów można uzyskać interesujące efekty a dobierając grubości sznurka i kolory dopasować pracę do wystroju wnętrza.

Twoja praca będzie miłym akcentem w domu, albo prezentem dla koleżanki.

Prowadząca: Małgorzata Szostakiewicz
Absolwentka Instytutu Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. Pedagog. Prowadzi szkolenia i warsztaty. Od 20 lat zajmuje się różnymi technikami: malarstwem, tkaniną, głównie ceramiką artystyczną i edukacją w tym zakresie. Swoje prace prezentowała w kraju (Poznaniu, Książu, Zakopanem, Warszawie), za granicą (Bourg-la-Reine, Helsinkach) i w Sulejówku. Jest członkiem Grupy ceramików Ckwadrat i Związku Ceramików Polskich.

Termin: 09.06.2021 r., godz. 11:00
Miejsce: MDK w Sulejówku

Zapisy na warsztaty prowadzi biuro festiwalu od 17.05.2021 r. (pn-pt) w godz. 08:00-16:00, uczestnicy zobowiązani są do wypełnienia kart uczestnictwa. Udział w warsztatach jest bezpłatny! Przy wyborze uczestników liczy się kolejność zgłoszeń, liczba miejsc jest ograniczona.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.