Zapraszamy na spotkanie z dobrą literaturą, światem i lokalnością. Bohaterami rozmowy będą nie tylko pisarze i ich książki, ale również ich wrażliwość literacka. Agnieszka Jeż, Kasia Bulicz-Kasprzak, Karolina Młynarczyk oraz Marcin Wysocki porozmawiają z Justyną Marczuk o tym, co czytają, gdy nie piszą, czego poszukują w literaturze, co ich interesuje i jak jako twórcy literatury odnoszą się do kondycji czytelnictwa.

Poruszą temat sąsiedztwa, miejsca i miejsc, w których żyjemy, które odwiedzamy i poznajemy. Opowiedzą o swoim podejściu do świata, fascynacji ludźmi i o wpływie tego wszystkiego na literaturę oraz własną twórczość.

Rozmowa ta to także spojrzenie na świat literacki okiem różnych pisarzy. I damskim (w przewadze) i męskim, ale i z różnym doświadczeniem, różnymi pasjami. To wszystko gwarantuje znakomitą atmosferę spotkania.

Wydarzenie transmitowane on-line 09.06.2021 r., godz. 16:30

Wydarzenie tłumaczone na Polski Język Migowy

Prowadząca rozmowę: Justyna Marczuk - związana z Sulejówkiem miłośniczka książek, prowadząca bloga tynkaczyta, gdzie dzieli się swoją pasją do czytania.

Pisarze: Agnieszka Jeż, Kasia Bulicz-Kasprzak, Karolina Młynarczyk, Marcin Michał Wysocki

Agnieszka Jeż – pisarka, filolożka polska i bałtystka. Przez wiele lat zawodowo zajmowała się książkami jako redaktorka i wydawczyni. Mieszkanka Sulejówka, wielbicielka spacerów. W 2016 r. zadebiutowała jako autorka książki o międzywojniu „Kuchnia dwudziestolecia. Co i jak jadano” i powieści „Nie oddam szczęścia walkowerem”. Autorka kilkunastu powieści.

Kasia Bulicz-Kasprzak – mieszkająca w Sulejówku pisarka. Zadebiutowała w 2012 dzięki nagrodzie w konkursie organizowanym przez Wydawnictwo „Nasza Księgarnia”. Autorka kilkunastu powieści.

Karolina Młynarczyk – z wykształcenia architektka. Pracowała jako projektantka wnętrz oraz mebli, tłumaczka, redaktor w tygodniku muzycznym i teatralnym. W 2020 roku zadebiutowała powieścią „Architekci marzeń”.

Marcin Michał Wysocki – doktor nauk humanistycznych. Był m.in.: asystentem oraz tłumaczem Jeffa Goffa i Jacka Wrighta w musicalu „Narzeczona rozbójnika", współpracował z TVP1, napisał muzykę do kilku programów telewizyjnych oraz nagrał autorską płytę „Head”. Pracował także jako nauczyciel muzyki i języka angielskiego oraz w instytucjach finansowych. Opublikował kilka pozycji historycznych oraz dwie powieści.

Termin: 09.06.2021 r. godz. 16:30

Miejsce: MDK w Sulejówku

Wydarzenie z transmisją online.
Tłumaczenie na Polski Język Migowy.

Bezpłatne wejściówki na wydarzenie dostępne są w biurze MDK od 17.05.2021 r. (pn-pt) w godz. 08:00-16:00.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.