Miejski Dom Kultury w Sulejówku zaprasza na uroczystą inaugurację Festiwalu „Zofiówka". Będzie to spotkanie informujące widzów i uczestników o nadchodzących wydarzeniach w ramach Festiwalu, których patronką jest dawna mieszkanka naszego miasta – pani Zofia Moraczewska. Właśnie Jej aktywna postawa społeczna stała się inspiracją dla twórców „Zofiówki”.

Przedstawimy Państwu liderów projektów i ich artystyczne propozycje, czyli: Co? Gdzie? Kiedy? Bogata oferta Festiwalu przeznaczona jest dla wszystkich grup wiekowych. Wydarzenie uświetni występ zespołu The Time Quartet, który przeniesie nas w świat najpiękniejszej muzyki filmowej.

Uroczystość rozpoczęcia festiwalu poprowadzi para konferansjerów – Aneta Sapilak i Ryszard Wojciul

Transmisja z otwarcia Festiwalu odbędzie się 2 czerwca 2021 r. o godzinie 19:00

Wydarzenie tłumaczone na Polski Język Migowy

Scenariusz i reżyseria – Aneta Sapilak

Wykonawcy : THE TIME QUARTET

Maksymilian Grzesiak - I skrzypce
Katarzyna Boniecka - II skrzypce
Aleksandra Demowska-Madejska - altówka
Marta Ziarko - wiolonczela

THE TIME QUARTET
Kwartet smyczkowy, który składa się z absolwentów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Jest to jeden z najbardziej wszechstronnych kwartetów smyczkowych w Polsce, aktywnie uczestniczący w życiu muzycznym, wykonujący różne style muzyczne podczas wydarzeń kierowanych do różnych grup odbiorców.
Są założycielami Fundacji "Czas Sztuki", której głównym celem jest popularyzacja muzyki klasycznej kameralnej na terenach o utrudnionym dostępie do instytucji kulturalnych i tym samym do wydarzeń artystycznych.

Aneta Sapilak – Managerka muzyczna, wiolonczelistka z wykształcenia i autorka scenariuszy z pasji. Właścicielka Agencji Muzycznej ArtHorse Sp. z o.o. Absolwentka klasy wiolonczeli Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina.

Ryszard Wojciul – Manager i producent muzyczny, muzyk, kompozytor i dziennikarz. Absolwent muzykologii UW. W latach osiemdziesiątych saksofonista i klawiszowiec w wielu zespołach rockowych (m.in. Róże Europy, Tilt, Sztywny Pal Azji. Od 1992 dziennikarz, a potem Dyrektor Muzyczny i Programowy legendarnego rockowego Radia WAWA. Od 1997 szef programu i promocji Grupie Radiowej Agory. W latach 2000- 2004 dyrektorem Generalnym Warszawskiego Radia Pogoda, Radia Klasyka i Radia TOK FM.

Termin: 02.06.2021 r., godz. 19:00.
Miejsce: sala widowiskowa OSP w Sulejówku

Na wydarzenie obowiązują wejściówki. Odbiór wejściówek od 17 maja w Miejskim Domu Kultury w Sulejówku, ul. Bogusławskiego 14 A, w godz. 8:00-16:00.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.