We wrześniu rusza w MDK

Eksperymentalna Pracownia Drobnych Form Teatralnych
czyli
inna niż dotychczas formuła pracy z młodzieżą poprzez teatr, mająca na celu rozwój naturalnego potencjału twórczego dziecka oraz niestandardowe podejście do teatru i spektaklu.

– zamiast używać gotowych scenariuszy – tworzymy je sami
– zamiast uczyć się ról – wcielamy się w postaci
– zamiast pracować nad efektem końcowym – bawimy się formą
– zamiast naśladować – szukamy własnych dróg

W ramach całorocznej pracy przewidujemy trzy krótkie pokazy warsztatowe, podsumowujące każdą z trzech części zajęć:
1. teatr ruchu
2. ożywianie obrazów
3. zabawa dźwiękiem i muzyką.

Termin: poniedziałki, godz. 18:00

W ramach zajęć przewidziane są spotkania z instruktorami nieteatralnych dziedzin, by poszerzać perspektywę o wiedzę i doświadczenie pochodzące z obszarów innych niż teatr, ale przydatnych przy realizacji małej formy. W programie zajęć wizyta w kulisach teatru i spotkanie z realizatorami spektaklu!

Nie musisz mieć zdolności aktorskich. Jeśli lubisz kreatywną zabawę z ruchem, dźwiękiem, przestrzenią, światłem, jeśli sprawia ci przyjemność używanie wyobraźni – to są zajęcia dla ciebie. Czas trwania zajęć to 2 godziny lekcyjne!

Zapraszamy!!!