OPIS

Zajęcia języka angielskiego dla Seniorów mają pomóc w sprawnym prowadzeniu komunikacji, np. podczas wakacyjnych wyjazdów zagranicznych. Prowadzone są w miłej i przyjaznej atmosferze. Praktyka wcześniejszych lat pokazała, że uczestnicy są dla siebie bardzo pomocni.

🌟Tempo pracy jest zależne od potrzeb uczestników dlatego też nie należy się obawiać, że poziom jest zbyt wysoki zwłaszcza dla osób, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia z nauką języka angielskiego. W razie potrzeby materiał wcześniej wprowadzony jest powtarzany i ponownie utrwalany. Bez względu na ilość uczestników podejście do każdego jest indywidualne. W czasie zajęć każdy ma szansę na wypowiedź a także na wytłumaczenie niejasnych kwestii. Głównym celem zajęć jest oswojenie się z obcym językiem na tyle by bez obaw budować zdania.

🌟Zajęcia organizowane w ramach Uniwesrystetu Trzeciego Wieku Miejskiego Domu Kultury w Sulejówku.
Opłata abonamentowa miesięczna niezależnie od ilości wybranych zajęć wynosi 10 zł.

INSTRUKTOR

Emilia Chmielewska

OPIS

Zajęcia dedykowane seniorom. Zarówno osobom, które zaczynają swoją przygodę z komputerem, jak również chcącym pogłębić wiedzę.

Słuchacz będzie mógł zapisać się na wybrany przez siebie panel:

🌟Poznaję komputer. Nauka obsługi komputera od podstaw, nauka pisania, wysyłanie wiadomości email | ćwiczenia dla osób początkujących.

🌟Jak połączyć komputer i telefon? Zgrywanie zdjęć, przesyłanie danych na dysk Google, udostępnianie zdjęć i wysyłanie ich przez email | ćwiczenia dla osób średniozaawansowanych.

🌟Jak korzystać z Internetu? Przeglądanie stron, wiedza, zakupy, komunikacja | ćwiczenia dla osób poszukujących czegoś nowego.

🌟Prezentacja multimedialna. Jak przygotować prezentację, aby to, co mówimy było ciekawe i ładnie wyglądało? | ćwiczenia dla osób średniozaawansowanych, chcących posiąść nową wiedzę.

🌟Internet to również rozrywka. Filmy i seriale, muzyka, gry… | ćwiczenia dla osób poszukujących rozrywki

🌟Tworzenie dokumentów bardziej zaawansowanych. Dokumenty tekstowe (spis treści, podział na sekcje, numery stron), arkusz kalkulacyjny, formularze i sondy (w oparciu o aplikacje google) | ćwiczenia dla osób średniozaawansowanych i zaawansowanych.

Zajęcia organizowane są w dwóch grupach, w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku Miejskiego Domu Kultury w Sulejówku.
Opłata abonamentowa miesięczna niezależnie od ilości wybranych zajęć wynosi 10 zł.

INSTRUKTOR

Mateusz Marszalec

# Dzień i godzina Czas trwania Grupa Miejsce
1 poniedziałek, 11:00 45 min. Grupa I Sulejówek,
Miejski Dom Kultury z siedzibą w Sulejówku
2 poniedziałek, 12:00 45 min. Grupa II Sulejówek,
Miejski Dom Kultury z siedzibą w Sulejówku

 

 

 

 

Opis

Rozwijanie i pielęgnowanie dziecięcej pasji odkrywania pozwala spostrzec, że fizyka i chemia to nie suchy zbiór teorii i wzorów, ale świetna, namacalna, bliska nam przygoda. Przy doświadczeniach i eksperymentach poznajemy towarzyszące nam w dniu codziennym zjawiska, uczymy się obserwować świat przyrody i odkrywamy jego bogactwo. Planujemy poszczególne eksperymenty, obserwujemy proces i wyciągamy wnioski. Wszystko oczywiście przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa.

Instruktor

Kamila Trochimiak

# Dzień i godzina Czas trwania Grupa Miejsce
1 środa,16:00 45 min.   Sulejówek,
Miejski Dom Kultury z siedzibą w Sulejówku