Grupa śpiewających seniorów, która od 2015 roku z wielką energią i radością wzrusza i bawi publiczność. Pomysłodawcą tej muzycznej aktywności było Stowarzyszenie Seniorów Sulejówka. Do chóru należą amatorzy, którzy oprócz przewrotnej nazwy wymyślili sposób na realizację swojej pasji – śpiewania.
Działania zespołu wokalno-instrumentalnego są idealną przestrzenią do działań o charakterze integracyjnym, opartych na współdziałaniu różnych grup wiekowych. Zespół jest przekonany, że najważniejsze jest samo śpiewanie, zgodnie z maksymą „ćwiczenie czyni mistrza”, a pozytywne emocje i integracja osób śpiewających są najważniejszym pożytkiemW swojej twórczości zespół odwołuje się do miejskiego folkloru, śpiewając przedwojenne szlagiery, tanga, fokstroty, walce, polki ale także polskie piosenki ludowe w ciekawych aranżacjach.
Młodzieżówka z Sulejówka występuje przede wszystkim swoim rodzinnym mieście oraz sąsiednich miejscowościach ma jednak na koncie występy w Warszawie a nawet Paryżu.
Zespół jest prowadzony przez akordeonistę Roberta Lipkę. Występom oprócz akordeonu towarzyszy klarnet (Marek Nowicki) oraz syntezator lub instrumenty perkusyjne (Krzysztof Kolanek).

 

99.jpg103.jpg108.jpg