Dzięki dotacji udało się zakupić szereg instrumentów dętych (trąbki, saksofony, flety, waltornie
oraz tubę) i perkusyjnych (ksylofon, werbel) dla Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Akord”. Dzięki nowym instrumentom brzmienie orkiestry jest pełniejsze. Mogliśmy je usłyszeć podczas koncertów, na których wystąpiła MOD „Akord”. Możemy posłuchać nowych instrumentów na nagraniach jakich zespół dokonał i opublikował na swoim kanale, do czego serdecznie zachęcamy.Więcej utworów można oglądać na naszej stronie>>> kliknij


Ważnym celem osiągniętym dzięki rozwinięciu instrumentarium oraz wymianie starych instrumentów na nowe, jest zwiększenie zainteresowania nauką gry na instrumentach dętych i rozwój działalności orkiestry oraz Miejskiego Domu Kultury. Dzięki zakupowi elementów nagłośnienia możemy realizować i nagrywać spektakle teatralne oraz koncerty.

 


Nowy sprzęt pozwolił na zrealizowanie i nagranie wielu programów kulturalnych, spotkań z ciekawymi ludźmi także w wersji on-line. Zakup pianina cyfrowego poprawił komfort pracy Chóru Kameralnego Miasta Sulejówek. Lepsze od keyboard’owego brzmienie przyczynia się do lepszej intonacji i brzmienia zespołu. Instrument wykorzystywany jest do akompaniowania podczas koncertów. Zakupiony z dofinansowania fortepian, przyczynił się do rozwoju naszej działalności koncertowej, ale nie tylko. Możemy go usłyszeć w naszych programach kulturalnych, czy spektaklach teatralnych.