Dziś Koncert Muzyki Filmowej w Muzeum Józefa Piłsudskiego. W podróż przez krainę filmowych brzmień z muzyczną pasją i energią zaprosi:

❤️💙Miejska Orkiestra Dęta „Akord" Sulejówek prowadzona przez Kapelmistrzynię Barbarę Hijewską.


Pojawią się też wyjątkowi goście:

✨Zaśpiewa Ariadna Laddy.
✨Słowem nastrój wzbogaci Krzysztof Procajło.

MOD "AKORD" - WCZORAJ I DZIŚ

📜Orkiestra sięga korzeniami aż do 1929 roku. Wówczas jako Orkiestra OSP została powołana do życia przez kapelmistrza Stanisława Drążka w ówczesnej Cechówce. Składała się z ponad czterdziestu osób, głównie z miejscowej młodzieży. 15 września 1939 roku niemieccy żołnierze spalili remizę strażacką z całym jej dobytkiem i instrumentami orkiestry. Po tym wydarzeniu orkiestra zamilkła na wiele lat. W okresie powojennym bezskutecznie podejmowano próby jej odtworzenia.

🎶Jednak dopiero po siedemdziesięciu latach wiosną 1999 roku po wielu staraniach Zarząd OSP pod przewodnictwem prezesa pułkownika Henryka Zająca podjął decyzję o utworzeniu na nowo Orkiestry Dętej. Utworzenia orkiestry „od zera" podjęli się wspólnie mjr rez. Edward Myśliwczyk - przez wiele kolejnych lat kapelmistrz orkiestry - oraz chor. Marek Nowicki i doświadczeni muzycy orkiestr wojskowych. Inicjatywa spotkała się z pomocą i życzliwym przyjęciem miejscowej społeczności. Ogłoszono nabór. Wyremontowano stare instrumenty muzyczne otrzymane w latach siedemdziesiątych w spadku po orkiestrach wojskowych oraz zakupiono nowe.

🎺Dziś orkiestra wraz z uczącą się młodzieżą liczy ponad 30 osób. Nazwę „Akord” przyjęła w 2004 roku. Orkiestra poszerza swoje horyzonty o coraz to nowszy repertuar, co sprzyja szybkiemu rozwojowi. Szczególnie bliska sercom muzyków jest muzyka filmowa. MOD "Akord" zapewnia również oprawę uroczystości patriotycznych i miejskich. Koncertuje kilka razy w roku.

✨We wrześniu 2022 roku Kapelmistrzem orkiestry została Barbara Hijewska. W roku 2023 zespół zmienił nazwę na Miejska Orkiestra Dęta "Akord".

🎷Pogodna atmosfera, ogrom muzycznej pasji, moc talentów, brzmienia i dobrej energii płynącej podczas koncertów,
zjednują orkiestrze coraz liczniejsze grono sympatyków.

❤️💙MOD "Akord" kieruje także przyjazne zaproszenie do każdego, kto pragnie odbyć muzyczną przygodę wśród życzliwych osób.
Jeśli pragniesz spróbować nauki gry na flecie poprzecznym, klarnecie, saksofonie, waltorni, trąbce, puzonie, sakshornie, tubie lub na perkusji – zapraszamy do kontaktu!

🎼🎬🎥Oprócz talentów muzycznych Instrumentaliści Orkiestry wykazują też wiele innych pasji i zdolności
Świadczy o tym między innymi aktywnie prowadzony kanał Youtube, pełen brzmienia orkiestry, zilustrowanego profesjonalnie i ze smakiem.

Zachęcamy serdecznie do odwiedzin.


🏡Dzisiejszy Koncert Muzyki Filmowej w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Dętej "Akord" odbędzie się w wyjątkowym miejscu:

Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku

🌼Miejsce o ogromnym znaczeniu nie tylko dla Sulejówka. Instytucja będąca źródłem lub przyjaznym domem wielu inicjatyw o charakterze
edukacyjnym, społecznym, historycznym, artystycznym - zarówno w wymiarze lokalnym, jak też szerszym.
Współtwórcy i partnerzy m. in. Festiwal Zofiówka, corocznego cyklu wydarzeń kulturalnych, artystycznych, warsztatowych, na terenie Sulejówka.

📜Ideą Muzeum jest przedstawienie postaci Józefa Piłsudskiego na szerokim tle historycznym, kulturowym i społecznym oraz przekazanie i upowszechnianie reprezentowanych przez niego wartości, idei walki o niepodległość i pracy nad budową państwa. Nie jest to jednak instytucja zamknięta w "hagiograficznym" ujęciu osoby Marszałka. Co podkreśliła współtwórczyni Muzeum, córka Marszałka - Jadwiga Piłsudska-Jaraczewska:

🌟"Cel statutowy Muzeum powinien być osiągany przez kontakt i dialog z odbiorcami, z uszanowaniem ich różnorodnej osobowości, a czasem odrębnego punktu widzenia."

🏵Muzeum przybliża, przywraca i propaguje pamięć o życiu, dokonaniach i dziedzictwie Marszałka poprzez działalność naukową, wystawienniczą, wydawniczą oraz programy edukacyjne i społeczne. Jest przestrzenią, w której historia i tradycja inspirują do dyskusji na tematy ważne i aktualne dla Polaków. Muzeum gromadzi zabytki i przedmioty związane z Józefem Piłsudskim, a także z epoką, w której żył i działał. Zbiory obejmują okres od powstania styczniowego do końca życia Piłsudskiego, a także świadectwa pamięci o Marszałku, aż po dzień dzisiejszy.

🏡Muzeum ulokowane jest w nastrojowym leśnym parku. Trzy zabytkowe budynki i jeden nowy, tworzą kompleks muzealny, którego serce bije w dworku „Milusin”, a źródło wiedzy znajduje się na wystawie stałej w nowym budynku.

🖼Wystawa stała „Dla Rzeczypospolitej. Józef Piłsudski 1867 – 1935” stanowi centrum ekspozycji muzealnej. Ma powierzchnię 2 100 m2 i znajduje się w podziemnej hali.
Na wystawie pierwszoplanową rolę odgrywają eksponaty, których przekaz uzupełniają infografiki, reprodukcje, cytaty, światło, dźwięk oraz prezentacje multimedialne. Ujrzymy także unikatowymi na skalę światową wielkoformatowe ekrany.

💚Zachęcamy gorąco do wizyt w wyjątkowej, pod względem architektonicznym, przyjaznego klimatu oraz mnogości inspirujących treści, przestrzeni Muzeum Józefa Piłsudskiego.



Sercem Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku jest Dworek „Milusin” i ogród historyczny.

 

W 1923 r. rodzina Piłsudskich wprowadziła się do „Milusina”. Dom został zaprojektowany przez znanego architekta Kazimierza Skórewicza w popularnym wówczas stylu, nawiązującym do architektury polskich dworów. Gdy Marszałek zrezygnował z pełnienia funkcji państwowych,
dom w Sulejówku stał się miejscem jego wytchnienia po trzydziestu latach intensywnej działalności i pracy nad budową niepodległej Polski.

🌷Ogród historyczny otaczający dworek to miejsce, gdzie najważniejszym bohaterem jest bliska Piłsudskim przyroda.

🌳Spacer po „puszczy milusińskiej” z odtworzonym warzywnikiem, sadem i pasieką, pozwala poznać uroki dawnego letniska, jakim był Sulejówek.

 

 Kolejną historyczną enklawą Muzeum, a zarazem miejscem wielu działań kulturalnych, artystycznych, społecznych, jest Willa Bzów.

Willa Bzów została wybudowana w latach 20. XX w. Jesienią 1932 r. rodzina Kamińskich, dotychczasowi właściciele, sprzedała dom Fundacji Oficerskich Domów Wypoczynkowych dla Upamiętnienia Dziesięciolecia Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej.

Być może to właśnie obecność odpoczywających w willi Bzów oficerów przyczyniła się do tego,
że budynek zaczęto potocznie nazywać w Sulejówku adiutanturą.

Po II wojnie światowej powstała tu przychodnia zdrowia. Była potrzebnym i ważnym miejscem na mapie Sulejówka.

 Orkiestrę MOD "Akord", która dzisiaj zabierze w podróż przez muzykę Wielkiego Ekranu, prowadzi dyrygentka:

✨BARBARA HIJEWSKA

🎼Muzykolog, dyrygent. Ukończyła muzykologię na Uniwersytecie Warszawskim oraz dyrygenturę na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.
Od 10 lat prowadzi Orkiestrę Dętą Miasta Ząbki a od października 2022 obejmuje stanowisko kapelmistrza Miejskiej Orkiestry Dętej „Akord” w Sulejówku.

🎬Szczególnie mocno umiłowanie muzyki filmowej połączyło Dyrygentkę oraz Muzyków Orkiestry, co owocuje radością wspólnego przeżywania kolejnych, coraz to nowych - filmowych przygód w krainie brzmień.

🍀W dorobku artystycznym poszczycić się może współpracą z orkiestrami wojskowymi:
jako pierwsza kobieta dyrygowała Orkiestrą Wojskową z Warszawy-Wesołej oraz Orkiestrą Koncertową RZAWP.

🎼Przez wiele lat prowadziła Męski Zespół Wokalny „Oktawian”, z którym koncertowała w wielu polskich miastach, oraz nagrała płytę z kolędami.

🎶Od wielu lat współpracuje z chórem Fundacji AVE realizując z nim większe projekty artystyczne jak np. „Moniuszko Tour” w kooperacji z Orkiestrą Perkusyjną MarimBand czy dyrygując prawykonaniami i nagraniami dzieł Jerzego Cembrzyńskiego: „Oratorium Jakubowe”, „Oratorium Sprawiedliwe” „Oratorium rok 1920” czy „Mówiono o nim, że przegrał. 11 obrazów z życia św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego” we współpracy z muzykami i śpiewakami z Filharmonii Narodowej i Polskiej Opery Królewskiej.

🎷Jako dyrygentka stale gościnnie współpracuje z licznymi chórami i orkiestrami amatorskimi.
Niejednokrotnie zasiadała też w jury konkursów wokalnych i chóralnych.
Jako instrumentalistka gra na saksofonie w Orkiestrze Reprezentacyjnej SGGW.

🌷Z powodzeniem rozwija również swoją działalność poza muzyczną jako psycholog psychotroniczny, mentor rozwoju osobistego i duchowego,
oraz dźwiękoterapeuta.

💚W wolnym czasie chętnie podróżuje, uprawia sporty, testuje przepisy kuchni wegetariańskiej,
ogląda filmy i oddaje się lekturze książek z kubkiem gorącej herbaty w dłoni. 

🌟KRZYSZTOF PROCAJŁO ponownie, barwną zapowiedzią utworów i artystów będzie wzbogacał nastrój koncertu MOD "Akord" - 3 maja o 17:00.

 

 


🎶Prawdziwy człowiek renesansu!
Dyrygent, aranżer, pianista, organista, aktor, animator kultury, konferansjer, lektor, radiowiec. Związany silnie z Wołominem, którego liceum jest absolwentem. Założyciel pierwszego radiowęzła „OnAir” w Zespole Szkół nr 3 w Wołominie. Zdobywca nagrody Osobowość Roku 2019 Powiatu Wołomińskiego tygodnika Polska TheTimes. Muzyk w Orkiestrze Powiatu Wołomińskiego oraz Orkiestry Reprezentacyjnej SGGW.

🎼Pomysłodawca i organizator projektu "W Duchu Niepodległej", w ramach którego pierwszy koncert odbył się w listopadzie 2018 roku. Projekt zyskał uznanie. Z okazji obchodów 100. Rocznicy Bitwy Warszawskiej - Cudu nad Wisłą, przygotowana została reedycja koncertu zatytułowana "W Duchu Niepodległej - Bohaterom 1920 roku". Gościnnie udział w nim wzięła Kasia Moś.

🎭Autor rozrywkowo-klasycznego programu symfonicznego, przygotowanego w ramach poszerzania działalności zespołu symfonicznego. Pierwszy koncert, podczas którego zaprezentowano w większości autorskie aranżacje, odbył się 26 maja 2022 roku w ramach współpracy z Mareckim Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym.

Fotografia autorstwa Anny Nowak, z pierwszej odsłony filmowych przygód z MOD "Akord", w Muzeum Józefa Piłsudskiego - 23.04.2023 r.

Podczas Koncertu Muzyki Filmowej Miejskiej Orkiestry Dętej "Akord", 3 maja w siedzibie OSP Sulejówek, zaśpiewa gość specjalny:

✨ ARIADNA LADDY






🎼Wokalistka, flecistka, twórczyni muzyki i tekstów. Studentka śpiewu solowego na specjalności opera w klasie Profesor Eugenii Rozlach. Ukończyła ZPSM im. Karola Szymanowskiego nr 4 w Warszawie w klasie fletu dr Marii Peradzyńskiej – Filip.

🎶Naukę muzyki kontynuuje również w Warszawie na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina, gdzie uzyskała już dyplom licencjata na kierunku Prowadzenie zespołów muzycznych oraz magistra sztuki na kierunkach: Dyrygentura chóralna oraz Wokalistyka chóralna.

🌹Jako flecistka współpracuje także z Orkiestrą Dętą Miasta Ząbki, gdzie prowadzi zajęcia z gry na flecie poprzecznym. Jej prawdziwą pasją jest przede wszystkim śpiew – klasyczny i rozrywkowy. Jako wokalistka współpracuje z wieloma projektami i producentami (m.in. Heroes Orchestra, Lessless, Biernaski).

🌹Na stałe związana jest z zespołem wokalno – instrumentalnym Alla Vienna, znanym z projektów „Muzyka Queen Symfonicznie”,
oraz „The Beatles Symfonicznie” (w drugim z nich można usłyszeć jej głos solo w utworze „Let it Be”).

Pisze także autorskie utwory, które można znaleźć na jej kanale na YouTube.

Fotografia autorstwa Anny Nowak, z pierwszej odsłony filmowych przygód z MOD "Akord", w Muzeum Józefa Piłsudskiego - 23.04.2023 r.

 W sobotę 22 kwietnia na scenie MDK Sulejówek zaprezentuje się wiosennie "Młodzieżówka z Sulejówka".

🎶Zespół, cały czas zapraszający do muzycznych przygód kolejnych pasjonatów muzyki, prowadzony przez wokalistę i akordeonistę Roberta Lipkę, zaśpiewa przekrój barwnego repertuaru ze swojej ośmioletniej już działalności. Nie zabraknie największych przebojów oraz kilku nowych piosenek.

🌸W najbliższy wtorek o godzinie 15:00 razem z Uniwersytetem Trzeciego Wieku wystartujemy w podróż do pełnej tajemnic meksykańskiej Doliny Oaxaca. Przewodnikiem będzie archeolog i dziennikarz Daniel Sukniewicz.

🌳Usłyszymy między innymi o zjawiskowej przyrodzie, pośród której rozwinęła się tajemnicza cywilizacja Zapoteków. Piękne, dzikie góry, pełne surowych krajobrazów, ale też pełne kolorowych drzew. Jedno z nich - tzw. Arbol del Tule o obwodzie 32 m liczy sobie 1000 lat i pamięta czasy, gdy kwitły w Meksyku prekolumbijskie cywilizacje, a Europejczycy nawet nie mieli pojęcia o istnieniu kontynentu po zachodniej stronie Atlantyku.

🌟Słuchacze poznają południe Meksyku, jego przeszłość i teraźniejszość. Gdzie rozkwitła kiedyś cywilizacja Zapoteków. Wyruszą do miejsc, gdzie zachowały się relikty tej pradawnej, tajemniczej kultury indiańskiej i… gdzie prowadzący zjadł najostrzejszy bulion w całym swoim życiu.

Po wykładzie odbędzie się warsztat dla przyszłych prelegentów.

Zapraszamy pogodnie we wtorek 25.04.2023 r. o godzinie 15:00, do MDK Sulejówek, przy ul. Bogusławskiego 14.

WSTĘP WOLNY

Oaxaca_gry.jpgOaxaca_kwiaty.jpgOaxaca_rbol_de_Santa_Mara_del_Tule.jpg


Dolina Oaxaca, drzewo Arbol del Tule o obwodzie 32 m



Zbliża się sezon majówkowo-wakacyjny, więc sobotnie "Szydełkowanie" serwuje owoce morza.
🦑🐙Półsłupki, oczka ściśle, słupki nawijane, trochę włóczki... i ośmiornica gotowa!

💙Zapraszamy na warsztaty, w najbliższą sobotę 22.04.2023 r. o godzinie 12:00!

🧶Zapewniamy wszystkie materiały potrzebne do wykonania pracy. Wystarczy, że do nas zawitasz!
Oprócz twórczych inspiracji zapewniamy pogodną i życzliwą atmosferę, rozmowy w miłej atmosferze.

Cena zajęć wynosi 30 zł od osoby.

Szydełkowe przygody są częścią kwietniowego "Warsztatu kulturalnego", w którym znajdą się też inne atrakcje.

Zapraszamy ciepło w imieniu sympatycznej instruktorki Kasi Śmigielskiej!

 Już w najbliższą sobotę kolejne spotkanie w świecie mangi!

✨Tematem kwietniowych warsztatów będzie: perspektywa.

✨Warsztaty tworzenia mangi to nie tylko rysunek, ale też kreowanie postaci, opowieści, świata, w którym żyją bohaterowie stworzonych historii.

✨Agata Sutkowska zaprasza uczestników do rozwijania wyobraźni w świecie barw i słowa.

🍀Zapraszamy ciepło już w najbliższą sobotę do MDK, o godzinie 14:00.

Spotkania z mangą odbywają się w ramach kwietniowego "Warsztatu kulturalnego", który niesie ze sobą też wiele innych niespodzianek. Zajrzyj do nas!

Koszt mangowych zajęć wynosi 60 zł.

Zapraszamy do zapisów w siedzibie MDK Sulejówek, przy ul. Bogusławskiego 14.

Liczba miejsc ograniczona.


Wystawa czeka na Pańastwa!

Już jutro inauguracja Ormiańskiego Miesiąca w naszym zakątku.
Zapraszamy serdecznie na:

🌟Wernisaż wystawy „Wielki zapomniany. Arcybiskup ormiański Józef Teodorowicz...” - 15 kwietnia o godzinie 19:30.

✨W słowach i obrazach ekspozycji ukazana zostanie postać głównego bohatera wydarzenia.

O arcybiskupie Józefie Teodorowiczu oraz kulturze, historii i teraźniejszości polskich Ormian opowiedzą Goście specjalni:

✨Monika Agopsowicz - współtwórczyni wystawy, pełna pasji mieszkanka Sulejówka. Znawczyni historii Ormian na dawnych południowo-wschodnich kresach Polski. Autorka książek o tej tematyce, które zdobyły uznanie fachowców i szerokiego grona odbiorców. Poniosła wielkie zasługi na rzecz popularyzacji wiedzy o Ormianach polskich.

✨Maria Ohanowicz-Tarasiuk - prezes Fundacji Kultury i Dziedzictwa Ormian Polskich. Z wykształcenia artysta plastyk, wykorzystywała swoją ogromną wiedzę i doświadczenie, a także zdolności organizacyjne, inspirując wiele działań artystycznych i innych przedsięwzięć mających na celu ochronę dziedzictwa Ormian polskich.

❤️Zapraszamy serdecznie na wyjątkowe spotkanie!

KOLOROWA_fot.jpgMonika_Agopsowicz_1.jpgMOT2.jpg

Od lewej: Józef Teodorowicz, Monika Agopsowicz, Maria Ohanowicz-Tarasiuk

Zostały ostatnie bilety na sobotni:
Koncert charytatywny dla Justyny Kluczyńskiej - jutro o 17:00!

Dziękujemy bardzo za zainteresowanie koncertem i zapraszamy pogodnie! ❤️🍀

Sobotni koncert będzie nie tylko okazją do wysłuchania pięknego śpiewu, ale też barwnych zapowiedzi w wykonaniu kolejnego szczególnego Gościa naszego wydarzenia. Koncert poprowadzi:

🌟Krzysztof Procajło

🎶Prawdziwy człowiek renesansu!
Dyrygent, aranżer, pianista, organista, aktor, animator kultury, konferansjer, lektor, radiowiec. Związany silnie z Wołominem, którego liceum jest absolwentem. Założyciel pierwszego radiowęzła „OnAir” w Zespole Szkół nr 3 w Wołominie. Zdobywca nagrody Osobowość Roku 2019 Powiatu Wołomińskiego tygodnika Polska TheTimes. Muzyk w Orkiestrze Powiatu Wołomińskiego oraz Orkiestry Reprezentacyjnej SGGW.

🎼Pomysłodawca i organizator projektu "W Duchu Niepodległej", w ramach którego pierwszy koncert odbył się w listopadzie 2018 roku. Zyskał uznanie. Z okazji obchodów 100. Rocznicy Bitwy Warszawskiej - Cudu nad Wisłą, przygotowana została reedycja koncertu zatytułowana "W Duchu Niepodległej - Bohaterom 1920 roku". Gościnnie udział w nim wzięła Kasia Moś.

🎭Autor rozrywkowo-klasycznego programu symfonicznego, przygotowanego w ramach poszerzania działalności zespołu symfonicznego. Pierwszy koncert, podczas którego zaprezentowano w większości autorskie aranżacje, odbył się 26 maja 2022 roku w ramach współpracy z Mareckim Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym.

❤️Pogodny człowiek o wielkim sercu, który dla Justyny jutro zaprezentuje swój talent oratorski.



 

 

 

🌳Wiosna jest pięknym, radosnym zaproszeniem do ruchu na  świeżym powietrzu.  Ale nawet wiosną chmury mogą zasnuć niebo, albo pojawi się potrzeba nowych inspiracji.

🦋"Plac zabaw " w zimą ciepłym, a latem rześkim - przytulnym wnętrzu Domu Kultury - to przyjazne zaproszenie do pogodnego rozwoju przez zabawę. Zajęcia ruchowe dla dzieci bez żadnych ograniczeń wiekowych. Podczas których będziemy bawić się wspólnie, z rodzicami, będziemy budować tory przeszkód, będziemy brykać, turlać się, siłować i cieszyć wspólnie spędzonym czasem.

🌟Można przyjść z dzieckiem, poobserwować jak radzi sobie wśród innych dzieci, starsze dziecko można przyprowadzić, żeby uczestniczyło w zajęciach samo.

💚Dobra zabawa gwarantowana, zapraszamy!

🌟Zajęcia prowadzi Katarzyna Śmigielska - wszechstronna artystka, pedagog, potrafiąca zainspirować najmłodszych do radosnych, kreatywnych przygód.

Wiek uczestników: od 3 lat
Termin: każdy poniedziałek, godzina 17:00
Czas: 45 minut

Zapisy w biurze MDK Sulejówek.

🏡Przyjdź: ul. Bogusławskiego 14
📞Zadzwoń: 22 487 97 08 - sekretariat

Familijne, twórcze przygody już 22 kwietnia o godzinie 10:00!
Podczas sobotniego kreatywnego spotkania dzieci wykonają projekt odzieży lub jej dodatku oraz własnoręcznie go zrealizują.

🌼Co czeka uczestników?

✨Zakradniemy się do świata mody. Poznamy historię projektowania ubrań i jej sekrety. Coco Chanel uwolniła kobiety z niewygodnych gorsetów. Christian Dior przywrócił suknie, w których kobiety czuły się damami. Nie obce są nam również nazwiska - Prada, Armani, Versace.

✨Stworzymy własną kolekcję odzieżową. Finalnie zrealizujemy jeden z projektów.

🍀Zajęcia prowadzi Kamila Trochimiak - z wykształcenia i zamiłowania artysta plastyk i pedagog. Edukacje artystyczną rozpoczęła w Liceum Sztuk Plastycznych w Warszawie. Kontynuowała ją w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Studia artystyczne uzupełniła o wykształcenie pedagogiczne. Jest doświadczonym nauczycielem. Brała udział w wielu wystawach i plenerach. Sama zajmuje się działaniami artystycznymi, a swoją pasją tworzenia stara się zarazić dzieci i młodzież prowadząc liczne warsztaty.

Zapraszamy serdecznie na modowe przygody!

Gdzie? Miejski Dom Kultury w Sulejówku, ul. Bogusławskiego 14.
Kiedy? 22 kwietnia 2023 r., o godzinie 10:00.
Koszt zajęć: 20 zł od dziecka, dorośli bezpłatnie.

Zapisy na wydarzenie prowadzimy w sekretariacie MDK-u w godz. 9:00-20:00.

Liczba miejsc ograniczona!



💚Już blisko "Wieczór rozśpiewanych Serc" dla Justyny!

W sobotę 15 kwietnia godzinie o 17:00 zabrzmią piękne głosy:
🌺Koncert charytatywny dla Justyny Kluczyńskiej.

 Tak było w styczniu. Dzięki gościnności "Cukierni Babeczki" kwietniową porą czar słów Wojciecha Młynarskiego znów zabrzmi w nastrojowej i smakowitej przestrzeni. Również dzięki Państwa tak licznej i wspaniałej obecności podczas styczniowego spektaklu projekt Café-Théâtre, realizowany przez "Scenę Seniora" Miejskiego Domu Kultury ponownie zawita drugi raz na drugą stronę torów.


🎭🎶 12 godzin z życia kobiety - 16.04.2023 r. o godzinie 18:00 w Cukierni Babeczki.

Zapraszamy serdecznie!

BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI na wydarzenie dostępne są w Cukierni Babeczki, przy ul. Armii Krajowej 34 w Sulejówku Miłosna.

 

Klawa zabawa coraz bliżej! Rozśpiewana i radosna "Młodzieżówka z Sulejówka" rozgrzeje i rozpromieni brzmieniem Wiosnę. Moc muzyki popłynie w naszym zakątku: miejski folklor, przedwojenne szlagiery, ale także polskie piosenki ludowe w ciekawych aranżacjach. I melancholijnie i skocznie.

Ciągle rozrastający się Zespół Pasjonatów śpiewu, gry, prowadzony przez Roberta Lipkę(zagra na akordeonie) od ośmiu już lat zaprasza do integracji przy muzyce. wspólnego muzykowania. A nawet zachęca muzyką do spontanicznego tańca! O czym przekonała się publiczność świetnie bawiąca się podczas "Potańcówek na dechach" Festiwalu Zofiówka. Ale jak tu nie tańczyć gdy tyle dobrych emocji i rytmów porywających do tańca? 

Przekonajcie się sami! 

Zapraszamy serdecznie na "Wiosenny koncert Młodzieżówki z Sulejówka"

22 kwietnia o godzinie 19:30 w Miejskim Domu Kultury w Sulejówku!

Bilety w cenie 5 zł do nabycia w biurze MDK Sulejówek, przy ul. Bogusławskiego 14.



 

                                                              Fot. Anna Żegocka

ZNA Makowska, pogodna aktorka, wokalistka obdarzona wspaniałym talentem i wielkim sercem, będzie jednym z wyjątkowych gości: 

Koncertu Charytatywnego dla Justyny Kluczyńskiej - 15 kwietnia o 17:00 w Miejskim Domu Kultury w Sulejówku.

Zapraszamy wiosennie! Na każdego, kto w czwartek 6 kwietnia do Miejskiego Domu Kultury przybędzie, czeka 50% zniżki na każde wydarzenie biletowane oraz wszystkie zajęcia w ramach kwietniowego "Warsztatu kulturalnego".

Promocja obejmuje:




🌸 Koncert Charytatywny dla Justyny Kluczyńskiej - 15 kwietnia o godzinie 17:00.
🌸
 Koncert Zespołu "Młodzieżówka z Sulejówka" - 22 kwietnia o godzinie 19:30.
🌸 Wszystkie zajęcia w ramach kwietniowego "Warsztatu kulturalnego" - 22 kwietnia:

Warsztaty familijne "Kreatywna Sobota" | wiek 6+
"Szydełkowanie, zrób sobie zabawkę" | wiek 16+
"Smartfon bez tajemnic" | wiek 16+
Warsztaty rysowania mangi |wiek 12+
Warsztaty stolarskie | wiek 18+

🌟Zapraszamy serdecznie na moc inspiracji!

Czekamy na Was w naszym biurze, przy ulicy Bogusławskiego 14 w Sulejówku. 

Z promocji można również skorzystać zdalnie!
Zadzwoń: 22 487 97 08 - sekretariat
Napisz: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


UWAGA! Promocja trwa tylko w czwartek 6 kwietnia! 



Społeczność ormiańskiego pochodzenia przez wieki wniosła bogaty wkład w pejzaż kulturowy, społeczny, gospodarczy Rzeczypospolitej, ponosząc wielkie zasługi na wielu polach. Zapraszamy na wyjątkową wystawę dotyczącą jednej z najwybitniejszych postaci z grona Polaków ormiańskiego pochodzenia:

 
 
Wernisaż wystawy „Wielki zapomniany. Arcybiskup ormiański Józef Teodorowicz...”
Odbędzie się 15 kwietnia o godzinie 19:30 w Miejskimi Domu Kultury w Sulejówku.


Zrealizowana przez Monikę Agopsowicz i Armen Artwich, pod patronatem Fundacji Kultury i Dziedzictwa Ormian Polskich oraz Kancelarii Senatu, prezentowana była w kilkunastu miastach w Polsce. Teraz mamy przyjemność gościć ją w Sulejówku.
 
Finisaż wystawy nastąpi 14 maja. Ten dzień w Miejskim Domu Kultury będzie poświęcony ormiańskiej kulturze i historii. Gośćmi Michała Śmigielskiego w wiosennym odcinku “Spotkań z Kulturą” będą Monika Agopsowicz – autorka dwóch książek o ormianach na Kresach oraz ks. prof. Józef Naumowicz. Nasze wydarzenie poprzedzone będzie Mszą Świętą w rycie ormiańskim w kościele NMP Matki Kościoła.

Więcej informacji na temat wystawy, gości i wydarzeń towarzyszących.

Zapraszamy serdecznie!

  

Koncert charytatywny dla Justyny Kluczyńskiej - 15 kwietnia o godzinie 17:00 - będzie okazją do usłyszenia pięknych występów wokalnych i poznania wyjątkowych osób. Wśród nich pojawi się wokalista, który przybędzie specjalnie na ten koncert aż z Poznania:

🌟Władysław Kaczmarek

 

🎶Artysta, na przekór wyrokom medycyny od młodości z zapałem realizuje muzyczną pasję. Od 6. roku życia uczestniczy w festiwalach piosenki dzieci i młodzieży niepełnosprawnej, będąc ich wielokrotnym laureatem. Był uczestnikiem przeglądów, konkursów, gościem specjalnym koncertów recitalowych, między innymi na scenie Teatru Nowego w Poznaniu.

🎤 W starannie dobranych tekstach piosenek przekazuje publiczności dobre myśli, nadzieję i wartości, w które wierzy. Dzieli się nie tylko wielkim talentem, pięknem śpiewu, muzyczną pasją, ale też inspiruje do wiary w siebie, przełamywania barier i realizacji marzeń. Jest wykwalifikowanym terapeutą i pedagogiem specjalnym.

🌟Ważną osobą na artystycznej drodze wokalisty jest Barbara Gutaj – Monowid, solistka poznańskiego Teatru Wielkiego, mieszkanka Sulejówka, która oczarowała swoim głosem publiczność między innymi podczas zeszłorocznego Festiwalu Zofiówka. W latach 2014 – 2020 Władysław Kaczmarek doskonalił swoje umiejętności wokalne pod jej życzliwym okiem i uchem.

Już 15 kwietnia Władysław Kaczmarek z mocą śpiewu i dobrej energii przybędzie do Sulejówka.

Zapraszamy serdecznie!

Cały dochód z koncertu zostanie przeznaczony na operację ciężko chorej Justyny Kluczyńskiej.

 

Kąpiel w zjawiskowych brzmieniach już w najbliższą sobotę o 19:00!

Zabierz ze sobą matę, ciepły koc, i/ewentualnie poduszkę i wodę. Odpocznij na fali orzeźwiających dźwięków.

Zapraszamy serdecznie razem z Magdaleną Nejbauer i Magdą Kapcerską, które zapewnią moc wyjatkowych, odprężających brzmień:

 

 

🌟 Magda Kacperska - gość specjalny wydarzenia. Prowadzi sesje grupowe i terapie indywidualne, z wykorzystaniem dźwięku oraz wibracji instrumentów terapeutycznych, głosu, oddechu i aromaterapii. Fascynuje ją wszystko co dzikie, autentyczne i piękne. Wierzy, że bycie w przestrzeni serca, zachwyt i radość to klucz do zdrowego życia w pełni i moc.

🌟 Magdalena Nejbauer - prowadząca cykl koncertów relaksacyjnych. Muzyk, muzykoterapeuta i nieustannie szkoląca się pasjonatka w pracy z dźwiękiem. Specjalizuje się m. in. w masażu dźwiękiem wg metody Petera Hessa. Wieloletni instruktor zajęć umuzykalniających wg koncepcji E. E. Gordona dla dzieci i młodzieży.

Bilety w cenie 70 zł dostępne są w kasie MDK Sulejówek.


Zastanawialiście się kiedyś czy wikliniarstwo to trudna sztuka? Otóż bardzo trudna. Jednak pod okiem instruktor Katarzyny Wisińskiej-Wojtunik wszystko staje się o wiele prostsze. Zerknijcie na krótką relację fotograficzną z dzisiejszych zajęć. Polecamy jednocześnie przybyć do MDK i obejrzeć wystawę, którą przygotowali nasi wspaniali uczestnicy zajęć. O wystawie więcej poczytacie tu >>>

 

Relacja z wernisażu wystawy >>>

 

Jeśli ktoś ma ochotę na dołączenie do grupy, to mamy dobrą wiadomość, posiadamy dwa wolne miejsca na poniedziałkowe warsztaty wikliniarskie! Zapisy w MDK. Zajęcia odbywają się co tydzień od 17:30 do 19:30. 

 

20230327_174737.jpg20230327_174826.jpg20230327_174837.jpg20230327_174839.jpg20230327_174858.jpg20230327_174907.jpg20230327_174918.jpg

 

 

 

 

Kochani, w wielu miejscach miasta pojawiły się różowe plakaty koncertu charytatywnego oraz wolontariusze z ulotkami. Zbieramy pieniążki na leczenie Justyny Kluczyńskiej, która zmaga się ze skoliozą i jedyną jej szansą jest uzbieranie kolosalnej kwoty na operację gwarantującą w miarę normalne życie!

W najbliższą środę o godzinie 19:00 zapraszamy Państwa na niezwykły film dokumentalny "Ucieczka na Srebrny Glob", który pokażemy w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego oraz rozmowę z reżyserem Kubą Mikrudą. Dokument został bardzo dobrze przyjęty przez krytyków oraz publiczność na wielu festiwalach, przybliża on historię powstawania filmu "Na srebrnym globie" Andrzeja Żuławskiego. Szczegóły wydarzenia w artykule: Dyskusyjny Klub Filmowy "Ucieczka na srebrny glob"

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników poezji oraz słowa pisanego do udziału w VIII Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim Wiersza Klasycznego o "Buławę Marszałka" organizowanym przez Urząd Miasta i Miejski Dom Kultury w Sulejówku.

Celem konkursu jest propagowanie poezji wyrażanej w formie wiersza klasycznego, rozumianego jako utwór poetycki wyróżniający się rymem i rytmem. 

W tym roku konkurs organizowany jest dla dwóch kategorii wiekowych do lat 18 i dla osób pełnoletnich. Młodzieżowa część konkursu odbywać się będzie w tych samych kategoriach co dla osób dorosłych.

Konkurs jest rozgrywany w trzech kategoriach:
1/ wiersz miłosny,
2/ wiersz satyryczny,
3/ wiersz o tematyce dowolnej. 

Każdy uczestnik może zgłosić trzy wiersze. Utwory nie mogą być wcześniej publikowane ani nagradzane w innych konkursach.

Na Konkurs należy przesłać do 3 wierszy powielonych w 4 egzemplarzach, dotychczas nie publikowanych i nagradzanych w innych konkursach (szczegóły w regulaminie).

Opłata za udział w konkursie wynosi 30 zł.

Laureaci konkursu otrzymają nagrody:
- w kategorii młodzież - dyplomy i książki
- w kategorii dorośli - dyplomy, nagrody pieniężne i książki

Podczas uroczystości gali wręczenia nagród odbędzie się Turniej Jednego Wiersza Klasycznego.

Termin nadsyłania prac: 10 października 2023 r.
Prace można dostarczyć osobiście lub wysłać na adres:
Miejski Dom Kultury w Sulejówku,
ul. Bogusławskiego 14 
05-070 Sulejówek
UWAGA! Przy korespondencji pocztowej decyduje data stempla pocztowego!

Uroczysta gala wręczenia nagród:
18 listopada 2023 r.

Zapraszamy do udziału i życzymy powodzenia!

 

 

Załączniki:
Pobierz plik (Regulamin Konkursu Poetyckiego 2023.pdf)Regulamin Konkursu Poetyckiego[ ]215 kB

Z okazji czterdziestolecia działalności, nasz partner, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Sulejówku zaprasza do udziału w konkursie na "Rodzinną grę planszową". Mamy nadzieję, iż najlepsze z gier zaistnieją również podczas wydarzenia Plaszówkowy Sulejówek organizowanego przez MDK i Kino-Teatr Kurtyna. Tymczasem, łapcie świetne pomysły i do dzieła!!! Nagrody czekają. Termin nadsyłania prac to 21 kwietnia 2023 r. Szczegóły, regulamin i karta zgłoszenia na stronie poradni >>>. Życzymy świetnej zabawy :)

 

 

"Kreatywna sobota" w nieco świątecznym nastroju - już jutro!
Własnoręcznie wykonana wielkanocna kura stanie się kompanem każdego z uczestników.
Razem z Basią i Helą zapraszamy serdecznie dzieci oraz opiekunów w sobotę 25.03.2023 r., o 10:00.

 
Koszt zajęć: 20 zł od dziecka, dorośli bezpłatnie. Zapisy na wydarzenie prowadzimy w sekretariacie MDK-u w godz. 9:00-20:00. Liczba miejsc ograniczona!





 Już w najbliższą sobotę zapraszamy ciepło na Warsztat kulturalny dla spragnionych kreatywnych przygód w przyjaznej atmosferze! ☺️

🍀O 10:00 najmłodsi uczestnicy stworzą wielkanocne kury, które będą pogodnie i miło komponowały się z pisankami. 
Koszt zajęć: 30 zł.


🍀O 12:00 Paweł Ułas ukaże pełen praktycznych ciekawostek świat smartfonów.
Koszt zajęć: 10 zł.


🍀Równolegle o 12:00 wystartują szydełkowe wielkanocne przygody, owocujące barwnymi czapeczkami i koszyczkami, w które możemy przystroić pisanki. 
Koszt zajęć: 30 zł.

🍀O 14:00 zacznie się podróż w świat Mangi. Wraz z uśmiechającą się wiosną, jednym z motywów marcowych warsztatów będzie Natura. 
Koszt zajęć: 60 zł.

🍀O 16:00 nastąpią stolarskie inspiracje, z kolejną miłą i namacalną pamiątką.
Koszt zajęć: 60 zł.

🌟Każde spotkanie przyniesie solidną porcję ciekawej wiedzy i umiejętności, a także pamiątki, własnoręcznie wykonane pod fachowym okiem.
A przede wszystkim rozwijającą przygodę w przyjaznej atmosferze. ☺️

👉Zapisy na zajęcia prowadzi sekretariat MDK, przy ul. Bogusławskiego 14.
Więcej informacji:  22 487 97 08

Liczba miejsc ograniczona.

Oratorium „Droga Krzyżowa” Adama Mikulskiego


Muzyka z serca, sztuka z wiary

Obcowanie ze sztuką każdy z nas zaczyna w czasach dzieciństwa, jednak nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę, gdyż dziecko nie postrzega sztuki jako czegoś nad wyraz wartościowego. Dostrzega w niej natomiast coś, co zachwyca w zwykłej codzienności. W głowach wielu utkwił przepiękny widok ujętych naturalnym światłem słonecznym witraży w kościele NMP Matki Kościoła w Sulejówku, które zaprojektowała i wykonała artystka Hanna Szczypińska. Artystka stworzyła w świątyni spektakl światła, nabierający mocy wczesną wiosną, gdy słońce jeszcze nie jest zbyt wysoko nad horyzontem. Moc światła, siła muzyki, okraszona nutą rozważań słowno-muzycznych to spektakl, na który dyrygent Michał Śmigielski wraz z kompozytorem Adamem Mikulskim zaproszą widzów w ostatnią niedzielę marca.

 

Uczta muzyczna

Proces twórczy "Drogi Krzyżowej" trwał kilka lat, była to trudna praca nad tekstem, kontemplacja zagadnień związanych z wiarą i miłością. Dopiero po zakończeniu tego etapu kompozytor mógł rozpocząć prace nad warstwą muzyczną dzieła obejmującą partie fletu, orkiestry smyczkowej, czterogłosowego chóru mieszanego oraz wokalnych głosów solowych. Oprócz muzycznych rozważań poszczególnych stacji autor stworzył również instrumentalny wstęp oraz chóralne interludium do tradycyjnych słów "Któryś za nas cierpiał rany". Słowa te oraz brzmienie śpiewanej od wieków sekwencji “Krzyżu Święty”, a w szczególności liczne zastosowanie cytatów z Ewangelii, przypominają o fundamencie refleksji nad Męką Pańską. Na nim opiera się wizja artystyczna twórcy. Partytura została ukończona w 2020 r., jednakże dopiero teraz możliwe będzie jej szersze zaprezentowanie widzom w Sulejówku.

 

Muzyczne rekolekcje przez sztukę

Naprzeciw dyrygenta Michała Śmigielskiego i zgromadzonej publiczności staną znamienici artyści, którzy podejmą się przemiany nutowego zapisu na muzyczne rozważania o Męce Chrystusa i jej zbawiennych skutkach dla człowieka. Kompozytor Adam Mikulski uwypukla w swoim dziele to, co najważniejsze, Wiarę, Nadzieję i Miłość. 26 marca o godzinie 13:00 w kościele NMP Matki w Sulejówku w wyjątkowym koncercie udział wezmą cztery chóry: Chór Kameralny Miasta Sulejówek, Chór Cantate Domino, Chór Miasta i Gminy Mrozy, Chór Kameralny Mińskiego Towarzystwa Muzycznego; soliści: Zuzanna Gulewicz, Łucja Sawicka, Aleksander Sabak, Joanna Sowa, Bartosz Lisik, Kamil Gałązka, Julia Dobrowolska oraz Robert Mularczyk – narrator; warstwę instrumentalną spektaklu zaprezentuje Unplugged Orchestra.

Kompozytor Adam Mikulski to niespełna trzydziestoletni skrzypek, teoretyk muzyki, a także nauczyciel i dyrygent pochodzący z Sulejówka, mający na swoim koncie wiele utworów instrumentalnych, chóralnych oraz wokalno-instrumentalnych. Jak sam przyznał „Droga Krzyżowa” to najbardziej rozbudowane dzieło w jego dorobku kompozytorskim. Na wydarzenie zapraszają organizatorzy: Miejski Dom Kultury w Sulejówku, Miasto Sulejówek oraz Chór Kameralny Miasta Sulejówek.

Koncert oratoryjny – Droga Krzyżowa Adama Mikulskiego odbędzie się 26 marca o godz. 13:00 w Kościele NMP Matki Kościoła w Sulejówku, ul. Żeromskiego 18. 


Więcej o wydarzeniu <kliknij>

Zapraszamy