Kochasz śpiewać i chcesz robić to profesjonalnie? Jeśli tak to koniecznie weź udział w przesłuchaniach do Studia Piosenki, które odbędą się 31 sierpnia o godz. 15:00 w Miejskim Domu Kultury.  Na przesłuchanie należy przygotować fragment piosenki. Na zajęcia zakwalifikują się wybrani kandydaci. 

Studio Piosenki to miejsce przeznaczone dla każdej osoby, która zarówno chce doskonalić swój warsztat, jak i osób, które pragną śpiewać, ale do tej pory nie miały okazji spróbować swoich sił. Zajęcia odbywają się w małych, 3-4 osobowych grupach. Obejmują ćwiczenia oddechowe, artykulacyjne, emisyjne oraz indywidualną pracę nad utworem, podczas której dużo uwagi poświęcone jest emocjom, prawidłowej postawie oraz interpretacji utworów.

Uczestnicy zajęć będą mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności podczas licznych koncertów i występów scenicznych organizowanych przez MDK. Wszyscy uczestnicy będą mieli również możliwość nagrania utworu w profesjonalnym studiu nagraniowym pod okiem realizatora i nauczyciela śpiewu!

Instruktorką Studia Piosenki jest Zana Zu – wokalistka, nauczycielka śpiewu, muzykoterapeutka. Od zawsze wiedziała, że chce i będzie śpiewać. Zaczęła w Zespole Gawęda, potem pobierała prywatne lekcje gry na pianinie, a po dwóch latach dostała się awansem do trzeciej klasy szkoły muzycznej im. Karola Kurpińskiego w Warszawie. Po ukończeniu Akademii Muzycznej i szkoły wokalnej im. Jerzego Wasowskiego, zdecydowała się pracować z dziećmi i młodzieżą. Jako instruktor brała udział w projektach edukacyjnych w ognisku musicalowym i domach kultury. Uczestniczyła też w organizacji Feryjnych Otwartych Spotkań Artystycznych dzieci i młodzieży FOSA w Warszawie, współtworzyła program i materiały dydaktyczne dla pracowni muzyki w MIDI Centrum w Suwałkach oraz prowadziła warsztaty dla laureatów ORLEN Olimpiady. Muzyka to dla niej pasja, a nie wyścigi. Właśnie dlatego sama wymyśla i komponuje swoje utwory, bo to daje jej największą radość. Obecnie pracuje nad autorską płytą.


 

Już w najbliższą sobotę o godz. 15:00 w ramach obchodów jubileuszu MDK zapraszamy na instruktaż udzielania pierwszej pomocy poprowadzony przez Ochotniczą Straż Pożarną w Sulejówku. 

Czym jest pierwsza pomoc? Pierwsza pomoc oznacza natychmiastową opiekę  i udzielają poszkodowanemu przypadkowi świadkowie, którzy nie mają wykształcenia medycznego. Może się okazać, że ta podstawowa i łatwa do przyswojenia wiedza, uratuje komuś życie.

Zapraszamy na instruktaż w ramach urodzin MDK, dowiedz się, jak udzielić pierwszej pomocy krok po kroku. 


Fot. Archiwum OSP Sulejówek 

FB_IMG_1660909814132.jpgIMG_20220819_135104.jpgIMG_20220819_135127.jpgIMG_20220819_164136.jpg

 

 

 

Jesteśmy już z Wami od dekady! 

  
23 lutego 2012 na mocy uchwały Rady Miasta Sulejówek powstał Miejski Dom Kultury w Sulejówku. We wrześniu 2012 po raz pierwszy otworzyliśmy drzwi dla naszych uczestników zajęć. Od początku działalności staramy się tworzyć mieszkańcom miasta możliwości korzystania z różnych form życia kulturalnego. Nasza oferta obejmuje zarówno duże imprezy, jak i kameralne. Organizujemy, czy też współorganizujemy różnego rodzaju przedsięwzięcia, uroczystości, imprezy, koncerty, spotkania, warsztaty, wykłady. Proponujemy działania, które sprzyjają integracji społeczeństwa. Od dwóch lat współtworzymy wraz z instytucjami Sulejówka Festiwal Zofiówka, którego celem jest budowanie lokalnych więzi społecznych i sąsiedzkich. I właśnie w takiej sąsiedzkiej atmosferze pragniemy z Wami spędzić nasz okrągły jubileusz!
 
Zapraszamy naszych sympatyków i przyjaciół do wspólnego świętowania. A świętować będziemy aż dwa dni!  Nie może Was zabraknąć - zapowiada się kolorowo, artystycznie, kreatywnie, muzycznie i z przytupem!
 
Poniżej przedstawiamy szczegółowy program imprezy.

 

Piątek, 26.08.2022 r. 

17:00 "Sulejówek pod mikroskopem" wernisaż wystawy Aleksandry Karasiewicz i Marleny Tararuj

18:00 Kulturalny fajf - czyli wieczór taneczny przy muzyce na  żywo

 

Sobota, 27.08.2022 r. 

11:00 Joga w ogrodzie 

13:00 Wystawa: "Sulejówek pod mikroskopem"

14:00 Bajkowisko - zajęcia dla dzieci (od 2 do 6 lat)

15:00 Kolorowe zakończenie lata - warsztaty plastyczne

15:00 Nauka pierwszej pomocy z OSP Sulejówek

16:30 Koncert Akord cz. 1

17:00 Wręczenie wyróżnień "Skrzydła kultury'

17:15 Koncert AKORD cz. 2

18:00 Spektakl "Co to jest miłość?" wg tekstów Janusza Kofty

 

Zapraszamy! 

 

 

 

 

 

 

 

Już niebawem Eksperymentalna Pracownia Małych Form Teatralnych zaprosi na pokaz swojego kolejnego mini-spektaklu. Tym razem odbędzie się on na scenie Mazowieckiego Instytutu Kultury w Warszawie. Co więcej, w przygotowaniach do tego przedsięwzięcia będzie nam towarzyszyć pani Anna Dziedzic, reżyserka i pedagożka teatralna, specjalistka od dramy, autorka wielu książek z tej dziedziny. Wszystko, dzięki uprzejmości MIK, który zaprosił nas do współpracy w ramach swojego projektu Szkoła Teatru. W ramach Szkoły Teatru w grudniu 2022 swoje pokazy zaprezentują grupy teatralne z różnych części Województwa Mazowieckiego. Już teraz zapraszamy gorąco do śledzenia naszych poczynań. Zapraszamy też dzieci i młodzież lat 7 do grupy teatralnej. Nabór w ostatnim tygodniu sierpnia. Zapisy na nowy sezon kulturalno-oświatowy od 16 sierpnia 2022 r. Przybywajcie!

 

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że w czerwcu 2022 r. podpisaliśmy umowę z firmą Polskie Sieci Elektroenergetyczne w ramach programu "WzMOCnij Swoje Otoczenie".

 

Firma PSE działająca na terenie ponad 1000 polskich gmin wspiera lokalne inicjatywy, a w tym roku to również my, jako Miejski Dom Kultury w Sulejówku, zostaliśmy beneficjentem programu. Pozyskany grant pozwoli na zakup oświetlenia scenicznego, projektora i ekranu. Dzięki tej inwestycji mieszkańcy Sulejówka będą mogli korzystać z unowocześnionej sali, zaś zakup nowych sprzętów zapewni podniesienie jakości realizowanych wydarzeń i projektów.

 

Dziękujemy za to ogromne wsparcie!

 

Program „WzMOCnij swoje otoczenie” to ogólnopolski program grantowy realizowany przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne, skierowany do samorządów i ich jednostek – np. przedszkoli, szkół, bibliotek, czy ośrodków pomocy społecznej, oraz do organizacji pozarządowych, które chcą wprowadzać ważne i długotrwałe zmiany w swoim otoczeniu w jednym z ośmiu następujących obszarów: aktywność fizyczna, bezpieczeństwo, edukacja, ochrona zwierząt, rozwój wspólnej przestrzeni publicznej, środowisko naturalne, zdrowie i inne inicjatywy mieszczące się w celach programu. 

 

Więcej informacji o działalności organizatora programu dostępnych jest na stronie https://raport.pse.pl/ i www.wzmocnijotoczenie.pl

 

Warsztaty tworzenia mangi to cykl comiesięcznych spotkań organizowanych w ramach Warsztatu Kulturalnego Miejskiego Domu Kultury w Sulejówku. Skierowany jest on do miłośników komiksu, zwłaszcza tego mającego swoje korzenie w Japonii. Podczas warsztatów uczestnicy nie tylko nauczą się podstaw rysunku postaci i kompozycji stron, ale będą mogli poznać tajniki pisania ciekawych bohaterów oraz tworzenia scenariusza pasjonujących historii. Prócz tego dowiedzą się nieco o praktyce zawodu rysownika i rynku wydawniczym w Japonii i w Polsce.

 

Termin wydarzenia: 24.09.2022 r., godz. 14:00 - 16:00

Miejsce: Miejski Dom Kultury w Sulejówku

Opłata za warsztaty wynosi 60 zł.

Zapisy odbywać się będą w Miejskim Domu Kultury w Sulejówku od 16.08.2022 r. Liczba miejsc ograniczona.

 

Warsztaty poprowadzi Agata Sutkowska, która od lat fascynuje się komiksami i sama je rysuje. Debiutowała jako współtwórczyni fankomiksów „Akatsukiss”, „Notes” i „Axis Mundi Convalia”. Jej autorskie tytuły to m.in. „Viva la fifa”, „Vice-versum” i „Merimerrki”. W sieci publikuje cykl #angstycomics. Zapraszana na konwenty w całej Polsce jako prelegentka i prowadząca warsztatów twórczych (Pyrkon, Polcon, Animatsuri, Kapitularz i inne). Z wykształcenia kulturoznawca badająca kulturę popularną. Uwielbia jeże i nietoperze.

 

 

 

 

 

Mimo, że lato w pełni, to my już teraz prezentujemy Wam nowy plan zajęć MDK, który będzie obowiązywał od września! Przygotowaliśmy dla Was nowości, które możecie odnaleźć w naszym planie. Wkrótce umieścimy szczegółowe informacje dotyczące nowych zajęć. Zapisy przyjmować będziemy od 16 sierpnia, a już teraz zapraszamy na tydzień otwarty podczas którego bezpłatnie będzie można zapoznać się z naszą ofertą.
Szczegóły znajdziecie <tutaj>

My już nie możemy doczekać się nowego sezonu!

 

 

Szanowni Państwo, z ogromną radością informujemy, że Miejski Dom Kultury otrzymał dofinansowanie w wysokości 30000 zł w ramach programu "Koalicje dla Niepodległej". Dzięki dotacji w dniach 11-15 sierpnia zrealizujemy otwarte warsztaty i koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej Akord. Warsztaty poprowadzą znamienici instruktorzy -  muzycy najlepszych polskich orkiestr oraz pedagodzy z uczelni muzycznych z całej Polski. 

 

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Rządowego Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”

 

 

 

W sobotę 2 lipca w Miejskim Domu Kultury miał miejsce wernisaż wystawy “Poprzez Nicość” autorstwa Pauliny Weremczuk i Dominika Kurygi tworzący VOLT IN HOLT oraz Adrianny Trybuchowicz-Mojskiej. Twórcy połączyli swoje zainteresowania i umiejętności z różnych dziedzin tworząc sztukę przedstawiającą niesamowitą złożoność naszej rzeczywistości oraz jej nieprzewidywalność. Podczas wernisażu zaprezentowali obrazy-grafiki wymykające się standardowym kryteriom i noszące znamiona duchowości. Wyjątkowe grafiki malowane prądem, a tym samym pełne abstrakcji i pobudzające wyobraźnię,  można obejrzeć do 15 lipca w siedzibie MDK-u.  Zapraszamy! 

 

1656776414549.jpg1656776414563.jpg1656776414574.jpg1656776414583.jpg1656776414593.jpg1656776414601.jpg1656776414609.jpg1656776414617.jpg1656776414626.jpg1656780574070.jpg1656780574080.jpg1656780574088.jpg1656780574103.jpg1656780574110.jpg

Już 29 sierpnia rusza w Miejskim Domu Kultury w Sulejówku tydzień otwarty! Jest to wyjątkowa okazja dla wszystkich tych którzy są zainteresowani bezpłatnym wypróbowaniem naszych zajęć.

 

Zapisy na zajęcia

 

Jeśli jednak znacie naszą ofertę i jesteście zdecydowani, to zapisy ruszają 16 sierpnia! Liczba miejsc w grupach jest ograniczona dlatego decyduje kolejność zgłoszeń. W celu dokonania zapisu prosimy o dostarczenie wypełnionej karty zgłoszeniowej wraz z opłatą za pierwszy miesiąc. 

 

Przesłuchania do studia piosenki

 

Z racji dużego zainteresowania studiem piosenki w tym roku nabór na zajęcia odbędzie się w formie przesłuchań (31.08.2022 r.), szczegóły już niebawem.

 

Zachęcamy do śledzenia naszej strony, bowiem lada moment pojawi się na niej plan zajęć w którym znajdziecie wiele nowości!

 

Serdecznie zapraszamy! Bądźcie z nami!

Uwaga!

Informujemy, że od 1 lipca  do 15 lipca 2022 r.  zmianie ulegają godziny pracy Miejskiego Domu Kultury w Sulejówku. W tym okresie MDK będzie czynny od godziny 8:00 do 16:00.

Od dnia 18 lipca do 5 sierpnia 2022 r. Miejski Dom Kultury będzie nieczynny.

 

Życzymy udanych wakacji! 

 

Pod koniec maja uczestnicy Studia Piosenki nagrywali piosenki w profesjonalnym studio nagrań. Wszyscy wokaliści spisali się na medal, a efekty ich pracy można usłyszeć oglądając filmy zamieszczone na naszym kanale na youtube <klik>! W nagraniach udział wzięli: Janina Trzaskoma, Antonina Misiuro, Nina Gałczyńska, Helena Trochimiak, Marta Siatecka, Maja Wronka, Gabriela Stachyra, Adela Kamińska, Ryszard Ułas.

Życzymy miłego słuchania!

 

 

 

 

Już w najbliższą sobotę 2 lipca o godzinie 17:00 zapraszamy na wyjątkowy wernisaż “Poprzez Nicość” autorstwa Pauliny Weremczuk i Dominika Kurygi tworzący duet VOLT IN HOLT oraz Adrianny Trybuchowicz-Mojskiej.
 
 
 
 
 
 
 
Wystawa zatytułowana "Poprzez Nicość" to fascynująca podróż przez kosmiczne krajobrazy aż po intrygujący detal niczym spod mikroskopu. Autorzy poprzez malowanie prądem na papierze światłoczułym uzyskali niespodziewane efekty, które choć kierowane ludzką ręką, powstały dzięki połączeniu zjawisk fizycznych i chemicznych. Jest to zatem sztuka wymykająca się standardowym kryteriom i nosząca znamiona duchowości.  
 
Więcej o wydarzeniu <kliknij> 
 
 
 
 
 

Warsztaty fotograficzne mające na celu pogłębienie wiedzy na temat fotografii poprzez teorię i praktykę w trakcie zajęć studyjnych i plenerowych.

Warsztaty obejmują zagadnienia teoretyczne i ćwiczenia praktyczne, pracę studyjną i plenerową oraz przygotowanie wystawy. W trakcie zajęć uczestnicy poznają tajniki fotografii cyfrowej od podstaw, m.in. wyposażenie i akcesoria, obsługa aparatu, jego budowa i funkcje, tryby fotografowania, ostrość, głębia ostrości, rodzaje aparatów i obiektywów, ISO, ekspozycja, przysłona, migawka, balans bieli, kompozycja obrazu, oświetlenie, światło i cienie, zastosowanie filtrów. W ramach części praktycznej: fotografowanie architektury, krajobrazów, portretów, przyrody, fotografia uliczna, reportaż, fotografia artystyczna oraz edycja zdjęć i ich publikacja. Zajęcia kształtują wrażliwość, zachęcają do obcowania z naturą oraz do pracy zespołowej i integracji.

Prowadzący: Krystian Hernicisz
Dyplomowany grafik, plastyk o specjalizacji montaż filmowy i telewizyjny. Absolwent PJATK. Za pracę i działalność społeczną odznaczony państwowymi odznaczeniami. Kawaler Orderu Świętego Stanisława. Założyciel firmy, operator kamery i montażysta. Umiejętności i warsztat nabywał współpracując w latach 2000 – 2005 jako realizator dla Telewizji Polskiej. Od 2007 r. prowadzący warsztaty w tematyce swojej pracy oraz zajęcia fotograficzne. Nauczyciel, instruktor fotografii.

Termin: 16-19.06. 2022 r., g. 11:00 – 16:00
20.06. 2022 r., g. 19:00 – 21:30 

MiejsceMiejski Dom Kultury w Sulejówku, ul. Bogusławskiego 14A oraz plener

Wernisaż prac powstałych na warsztatach odbędzie się 01.07.2022 r., godz. 14:00 w Willi Bzów, ul. Paderewskiego 94. Wystawa będzie trwała od 04.07 do 08.07.2022 r. w godz. 10:00 – 16:00.

 

Zapisy na warsztaty prowadzi biuro Miejskiego Domu Kultury, od poniedziałku do piątku w godz. 08:00-20:00, uczestnicy zobowiązani są do wypełnienia kart uczestnictwa. 

 

Udział w warsztatach jest bezpłatny!
Przy wyborze uczestników liczy się kolejność zgłoszeń, liczba miejsc jest ograniczona

 

Zapraszamy

 

Warsztaty rodzinne, o charakterze międzypokoleniowym realizowane przez Prywatnie Centrum Kultury w Sulejówku Miłośnie. Uczestnicy działając w zespołach do 5 osób, stworzą krótkie filmy animowane pod hasłem “Zaanimuj swojego SLIMA”. Uruchomią wyobraźnię, wymyślą historię, stworzą swoich bohaterów i wprowadzą ich w ruch przy pomocy techniki animacji.  Zrealizowane filmy obejrzymy na dużym kinowym Kina-Teatru “Kurtyna”. Filmy mogą zagościć na stronie festiwalu,  trzy najpopularniejsze (wybrane przez internautów) będą skierowane na międzynarodowy festiwal filmów animowanych.

Film Animowany jest sztuką interdyscyplinarną, to znaczy, że łączy ze sobą m.in. literaturę, plastykę, muzykę i bogatą wyobraźnię dziecięcą. Rozbudza kreatywność młodego twórcy! – Daje olbrzymie możliwości twórcze. Pobudza myślenie i kreatywność na wszystkich wymienionych powyżej płaszczyznach.

Jedne zajęcia, a tyle tyle aktywności! I to pragniemy zaszczepić w uczestnikach naszych zajęć, uświadamiać, że każdy ma jakiś talent, którego może użyć i wykorzystać przy tworzeniu filmów animowanych!

Prowadzący: Alicja Witkowska, Sofya Nabok, Alicja Adamska
„Klatka po Klatce” – pracownia filmu animowanego dla dzieci i młodzieży
Przygodę z przekazywaniem bakcyla FILMU ANIMOWANEGO dzieciom i młodzieży rozpoczęliśmy w 2016r.  Wszyscy prowadzący zajęcia w Klatka po Klatce są absolwentami “łódzkiej filmówki” gdzie ukończyi katedrę reżyserii filmu animwanego i posiadają zawodowe wykształcenie filmoweoraz wielką pasję do tworzenia filmów animowanych, którą z wielkim entuzjazmem, cierpliwością i zapałem przekazują najmłodszymi adeptom tej fascynującej przygody jaką jest ANIMACJA. Klatka po Klatce prowadzi zajęcia cykliczne w ciągu roku stacjonujemy głównie w Warszawie i okolicach z chęcią też realizujemy warsztaty wyjazdowe – szkolne i okazjonalne oraz on-line.


Termin:
18.06.2022 r., g. 14:30
19.06.2022 r., g. 10:30

Miejsce: Prywatne Centrum Kultury Sulejówek Miłosna, ul. Armii Krajowej 34

Pokaz filmów zrealizowanych podczas warsztatów odbędzie się 22.06.2022 r., o godzinie 17:30 w Kino-Teatr Kurtyna,ul. Armii Krajowej 34.

Zapisy na warsztaty prowadzi biuro Miejskiego Domu Kultury w Sulejówku,  ul. Bogusławskiego 14A,od poniedziałku do piątku w godz. 08:00-20:00. 

Udział w warsztatach jest bezpłatny! Przy wyborze uczestników liczy się kolejność zgłoszeń, liczba miejsc jest ograniczona.

 

Zapraszamy

 

 

Warsztaty literackie to kreatywne warsztaty wspólnego pisania, prowadzone przez Katarzynę Bulicz-Kasprzak. 

Spotkanie i warsztat ma na celu zachęcenie uczestników do pisania. Omówione zostaną na nim podstawowe zagadnienia warsztatu, w tym konstrukcja fabuły i bohatera. 

Katarzyna Bulicz-Kasprzak
Pisarka, autorka powieści obyczajowych i historyczno-obyczajowych, wnikliwa obserwatorka życia. Z kobiecą delikatnością przedstawia trudne sytuacje, a humorem, doprawionym nutką cynizmu zachęca czytelnika do spojrzenia na opisywane wydarzenia z innej perspektywy.

Dolnoślązaczka, która po raz pierwszy zobaczyła Sulejówek w czerwcu tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątego szóstego roku. Mieszka tu już od dwudziestu lat. Gdy nie pisze, włóczy się po okolicznych lasach.

Termin: 23.06.2022 r., godz. 18:00

Miejsce: Willa Bzów, ul. Paderewskiego 94

Zapisy na warsztaty prowadzi biuro Miejskiego Domu Kultury, od poniedziałku do piątku w godz. 08:00-20:00, uczestnicy zobowiązani są do wypełnienia kart uczestnictwa. Udział w warsztatach jest bezpłatny

Przy wyborze uczestników liczy się kolejność zgłoszeń, liczba miejsc jest ograniczona.

 

Zapraszamy

Warsztaty dziennikarskie to okazja do wszechstronnej przygody, podobnie jak w zeszłym roku zwieńczonej pamiątką w postaci pięknie wydanej, dystrybuowanej w Sulejówku i dostępnej on-line gazety "Zofiówka Festiwalówka". 

Chcesz poznać zasady i tajniki dziennikarstwa? Chcesz być redaktorem prawdziwej gazety? Zapraszamy na warsztaty! Dzięki nim poznasz zasady dobrego warsztatu, gatunki oraz główne formy wypowiedzi. Wprowadzimy Cię w arkana tworzenia newsów, reportaży, dowiesz się jak przeprowadzić dobrze wywiad i opatrzyć go zdjęciem.

Uczestnicy będą przygotowywać reportaże z wydarzeń Festiwalu Zofiówka, wywiady z gośćmi festiwalu oraz zajmą się składem gazety festiwalowej. Gazeta będzie dostępna on-line oraz zostanie wydana i rozdystrybuowana na terenie Sulejówka. Zajęcia to nie tylko teoria, ale i praktyka.

Dla kogo:
• osób powyżej 13 r. ż.

Oferujemy:
• Wykwalifikowaną kadrę szkolącą
• Grupę  do 10 osób
• Możliwość zadawania pytań i konsultacji
• Pomoc przy poszukiwaniu tematów
• Pomoc przy pisaniu i edycji tekstów

Co zyskasz:
• Wiedzę i umiejętności dziennikarskie
• Umiejętność i znajomość narzędzi

Warsztaty poprowadzi: Anna Serdiukow
Absolwentka Instytutu Dziennikarstwa i Laboratorium Reportażu na Uniwersytecie Warszawskim oraz Gender Studies na Uniwersytecie Jagiellońskim. Publikuje m.in. w „Zwierciadle” i „Magazynie Filmowym” Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Członkini Koła Piśmiennictwa Filmowego SFP i polskiej sekcji FIPRESCI. Konsultuje scenariusze, m.in. wielokrotnie nagradzany w Polsce i za granicą film „Płynące wieżowce” Tomasza Wasilewskiego. Zajmuje się promocją polskiego kina, na stałe współpracuje z firmą Balapolis produkującą m.in. filmy Anki i Wilhelma Sasnali. Przez cztery lata dyrektor artystyczna Forum Kina Europejskiego Cinergia w Łodzi. Przez sześć lat rzeczniczka prasowa Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film, od zeszłego roku również koordynatorka programowa wydarzenia. Współautorka albumu „Andrzej Wajda. Ostatni romantyk polskiego kina”. 


Termin:

17.06 2022 r., g. 08:00 – 10:00 i g. 12:00 – 13:00
20.06 2022 r., g. 12:00 – 15:00
21.06 2022 r., g. 12:00 – 15:00
22.06 2022 r., g. 12:00 – 15:00
23.06 2022 r., g. 12:00 – 15:00

Miejsce: Willa Bzów, ul. Paderewskiego 94

Zapisy na warsztaty prowadzi biuro Miejskiego Domu Kultury, od poniedziałku do piątku w godz. 08:00-20:00, uczestnicy zobowiązani są do wypełnienia kart uczestnictwa. Udział w warsztatach jest bezpłatny!
Przy wyborze uczestników liczy się kolejność zgłoszeń, liczba miejsc jest ograniczona.

Zapraszamy 

30 maja najmłodsza grupa teatralna MDK zaprosiła inne dzieci oraz dorosłych na spotkanie z Krasnalami w Wielkich Kapeluszach. Widownia dopisała, mali aktorzy otrzymali wielkie brawa oraz dyplomy za udział w zajęciach teatralnych.  Na koniec instruktorka zajęć zachęciła widownię do wzięcia udziału w małym, teatralnym eksperymencie.

 

Tym krasnalowym występem kończymy pierwszy rok działalności  Eksperymentalnej Pracowni Małych Form Teatralnych, wracamy po wakacjach. Od września zaprosimy maluchy oraz młodzież do projektu MÓJ TEATR  w ramach współpracy z Mazowieckim Instytutem Kultury.

 

Wypatrujcie nas na stronie internetowej i facebooku. Pojawią się informacje o naborze do grupy.

 

1653977192570.jpg1653977192612.jpg1653977192638.jpg1653977192686.jpg1653977192694.jpg1653977192702.jpg1653977192734.jpg1653977192766.jpg

Już 5 czerwca będzie miał miejsce premierowy pokaz spektaklu „Czerwony Kapturek”, a zarazem prolog II Edycji Festiwalu Zofiówka.

 

Program Festiwalu, podobnie jak w zeszłorocznej edycji, będzie składał się z następujących bloków:


Spotkania przy stole, gdzie znajdą się takie działania jak warsztaty literackie „Wspólne Pisanie”, warsztaty dziennikarskie - których efektem będzie kolejna edycja gazety „Zofiówka Festiwalówka”, spotkania z pisarzami, rozmowy z filmowcami. Warsztaty animacji „Zaanimuj swojego SLIMA” to filmowa przygoda dla całej rodziny, zwieńczona projekcją powstałych dzieł na „wielkim ekranie” miejscowego kina. „Bajkowisko” będzie kreatywną podróżą dla najmłodszych do krainy wyobraźni.

Spotkania po drodze, czyli w przestrzeni miejskiej, zapraszające do poznania ciekawych ludzi i inspirujących miejsc: cykl warsztatów fotograficznych, czy plener artystyczny. Stworzone przez uczestników prace będzie można ujrzeć podczas specjalnie przygotowanych wystaw.

Spotkania w ogrodzie, gdzie pod starą sosną lub lipą, w cieniu cisów i innych krzewów, które przywracają letniskowy charakter miasta można wziąć udział w koncercie „dęciaków” M.O.D. „Akord” w malowniczym Parku Glinianki, w potańcówce plenerowej z dziarską „Młodzieżówką z Sulejówka”, warsztatach na świeżym powietrzu, a nawet samemu wykreować „Magiczny ogród Zofii”.

Spotkania przy mikrofonie, z pasjami mieszkanek i mieszkańców Sulejówka. W tym bloku znajdą się spotkania z muzyką i teatrem. Podczas tegorocznej edycji nie zabraknie zwłaszcza wątków teatralnych. Już 5 czerwca nastąpi premiera sztuki wystawianej przez „Scenę Seniora” – „Czerwony Kapturek”. 14 czerwca odbędzie się kolejny premierowy pokaz – „Trzy Próby. Fredro-Zapolska-Mrożek”, spektaklu tworzonego przez mieszkańców, w wyjątkowej formie próby teatralnej. Spektakl „Co to jest miłość?” przybliży twórczość Jonasza Kofty. Na scenie ujrzymy też dziecięce grupy teatralne, których aktorzy są zarazem autorami przedstawień teatralnych „Nieśmiała bajka” i „Opowieść w paski”. W multiinstrumentalną podróż w „Dźwiękiem malowane” zabiorą młodzi muzycy z Sulejówka, a na Finał Festiwalu zabrzmią połączone chóry biorące udział w warsztatach chóralnych.

Spotkania w sieci, czyli wydarzenia transmitowane online, takie, jak na przykład „Poranne sąsiedzkie spotkania z kulturą”, będące okazją do poznania inspirujących ludzi świata kultury i sztuki, w domowym klimacie.

Szczegóły wydarzenia na www.festiwalzofiowka.pl

Poniżej znajdą Państwo szczegółowy harmonogram wydarzeń.

Zapraszamy serdecznie!

 

 

Już 2 czerwca rozpoczniemy zapisy na tegoroczne warsztaty organizowane w ramach Festiwalu Zofiówka. Jesteśmy przekonani, że każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie. 

- Chcesz poznać zasady i tajniki dziennikarstwa? Dzięki warsztatom dziennikarskim poznasz zasady dobrego warsztatu, gatunki oraz główne formy wypowiedzi. Warsztaty rozpoczną się 17 czerwca.

 

- Chcesz malować na terenie miasta Sulejówek? Plener artystyczny to okazja do twórczego rozwoju na świeżym powietrzu. Przedstawimy wille i ludzi miast. Startujemy już 16 czerwca.

 

- Piszesz, myślisz o tym, żeby zacząć pisać a może z pisaniem nie miałeś dotychczas nic wspólnego? Podczas warsztatów literackich będzie czas na kreatywne pisanie i czytanie. Warsztaty rozpoczną się 23 czerwca.

 

- Magiczne ogrody Zofii to warsztaty tworzenia mini ogrodu w szklanym naczyniu, wyjątkowych kompozycji kwietnych. Mini ogrody powstaną w dniach 21-23 czerwca.

 

- Warsztaty fotograficzne obejmą zagadnienia teoretyczne i ćwiczenia praktyczne, pracę studyjną i plenerową oraz przygotowanie wystawy. Przygodę z fotografią rozpoczniemy 16 czerwca.

 

Warsztaty chóralne, których finałem będzie wspólne wykonanie utworu podczas Finału Festiwalu Zofiówka rozpoczną się 18 czerwca.

 

- Warsztaty filmu animowanego to warsztaty podczas których uczestnicy stworzą filmy animowane pod hasłem" Zaanimuj swojego SLIMA". Rozpoczną się 18 czerwca.

 

Szczegóły dotyczące warsztatów i wydarzeń organizowanych w ramach Festiwalu Zofiówka znajdziecie <tutaj>

 

To jedyny taki festiwal w mieście - serdecznie zapraszamy!

 

 

II Festiwal Zofiówka
15 – 25 czerwca 2022

 

Z ogromną radością informujemy, że już 15 czerwca rusza druga edycja Festiwalu Zofiówka. Festiwal tworzony jest w ramach współpracy przez instytucje kultury oraz mieszkańców Sulejówka. Idea działalności społecznej krzewiona przez Zofię Moraczewską w ramach Towarzystwa Przyjaciół Sulejówka stała się inspiracją do działania, tworzenia i kreowania przestrzeni kulturalnej w naszym mieście.

 
Partnerami, którzy realizują ten wspólny projekt są:
• Cukiernia Babeczki
• Kino-Teatr Kurtyna
• Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Ignacego Jana Paderewskiego
• Miasto Sulejówek
• Miejska Biblioteka Publiczna w Sulejówku
• Miejski Dom Kultury w Sulejówku
• Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku
• Ochotnicza Straż Pożarna w Sulejówku
• Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Sulejówku
• Prywatna Szkoła Muzyczna I i II st.
• Prywatne Centrum Kultury Sulejówek Miłosna
• Starostwo Powiatowe w Mińsku Mazowieckim poprzez Patronat
Honorowy Starosty Mińskiego.
• Towarzystwo Przyjaciół Sulejówka


W tym miejscu należy dodać i podkreślić, że oprócz wskazanych powyżej firm i instytucji festiwal tworzony jest przede wszystkim przez mieszkańców naszego miasta, którzy realizują swoje pomysły, pomagają przy promocji i organizacji działań i wydarzeń festiwalowych. Są oni liderami i stanowią serce kulturalne naszego miasta, które bije najmocniej właśnie podczas Festiwalu Zofiówka!
Festiwal to wydarzenie, którego celem jest organizacja przedsięwzięć kulturalnych skierowanych do mieszkańców Sulejówka i okolic. Druga edycja

Festiwalu Zofiówka odbędzie się w dniach od 15 do 25 czerwca 2022 r., chociaż pierwsze wydarzenie swą premierę będzie miało już 10 dni przed jego startem. W programie zaplanowanych jest kilkadziesiąt działań kulturalnych, w tym m.in. koncerty, spektakle teatralne, warsztaty, plenery artystyczne, wystawy, pokaz filmowy, spotkania z ludźmi kultury, programy edukacyjne dla dzieci i młodzieży.


Miejski Dom Kultury w Sulejówku na realizację Festiwalu Zofiówka otrzymał na 2022 r. dotację w wysokości 80 000 zł ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Projekt realizowany jest w cyklu dwuletnim, a całkowity koszt zadania dzięki staraniom partnerów, którym udało się pozyskać dodatkowe wsparcie finansowe, przekroczy 300 000 zł. Idea naszego festiwalu trafiła na podatny grunt, co powoduje że program festiwalu rozrasta się, a do naszego grona Partnerów dołączają kolejni, w tym roku Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna i Starostwo Powiatowe w Mińsku Mazowieckim poprzez Patronat Honorowy Starosty Mińskiego.

Szczegóły wydarzenia na www.festiwalzofiowka.pl

 

 

 

 

 

 

 

Emocje po sobotnim Wiosennym Turnieju Szachowym jeszcze nie opadły. W Turnieju wzięło udział 20 szachistów, a zawody były rozegrane w dwóch kategoriach: junior (do ukończenia 14 roku życia) i open (+14 lat). 

 

Poniżej prezentujemy zwycięzców Wiosennego Turnieju Szachowego:

 

KATEGORIA JUNIOR
I miejsce - Radosław Pytlak
II miejsce - Julia Stożek
III miejsce - Paweł Pustoła
Wszyscy zdobyli po 4 punkty, a o kolejności miejsc zadecydowała dodatkowa punktacja Bucholtza czyli suma punktów uzyskana przez przeciwników z którymi grali.

 

KATEGORIA OPEN
I miejsce - Ryszard Cegłowski (7 punktów)
II miejsce - Kacper Żyła (6 punktów)
III miejsce - Tomasz Wojtaś (5 punktów)

 

Na zakończenie turnieju zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy oraz upominki rzeczowe.
Szkolna - pizza i naleśniki z Sulejówka ufundowała dla zwycięzców bony o wartości 50 zł.
Dodatkowo każdy uczestnik otrzymał kupon rabatowy do wykorzystania w restauracji.

 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, zwycięzcom i już teraz zapraszamy na kolejne edycje Turnieju Szachowego!

2f5c69f0-d1c5-4d48-8100-a5e32532f7a6.jpg9e924056-d20e-4de0-8a13-bb56b9c63a5c.jpgIMG_2082.jpg

W minioną sobotę nasi wokaliści ze Studia Piosenki nagrywali piosenki w profesjonalnym studio nagrań. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć jak wygląda współpraca z realizatorem dźwięku. My już nie możemy doczekać się efektów tej pracy, a Państwa zapraszamy w najbliższą środę na koncert "Piosenki z kapelusza" na którym zaprezentują się nasi zdolni wokaliści! Więcej o wydarzeniu <klik>

 

20220528_122433.jpg20220528_122510.jpg20220528_122536.jpg282231311_535552438167168_974568089325622780_n.jpg

Pani Janina to najstarsza, a zarazem najmłodsza duchem uczestniczka Studia Piosenki. Od września ciężko pracuje nad swoim głosem i tym samym spełnia marzenia. Nie ma dla niej rzeczy niemożliwych, dlatego na warsztat wybrała trudny utwór, wykonywany przez Violettę Villas - "List do matki" (sł. M. Łebkowski, S. Werner; muz. A. Skorupka). Podczas naszych ostatnich zajęć nagraliśmy niespodziankę dla wszystkich Mam.

 

Drodzy Szachiści, czy zgłosiliście się już do Wiosennego Turnieju Szachowego? Jeśli nie, to informujemy, że jest to ostatni moment, aby się zapisać, bowiem zostały ostatnie wolne miejsca, a turniej już w najbliższą sobotę!

A my zdradzamy Wam jakie puchary przygotowaliśmy dla zwycięzców!(patrz foto)

Szczegóły dotyczące turnieju znajdziecie<tutaj>

Zapraszamy! 

 

W minioną niedzielę w Sulejówku odbył się już po raz trzynasty Rajd Rowerowy „Na wiosennym szlaku”. To cykliczna impreza turystyczno-sportowa organizowana przez Urząd Miasta Sulejówek. Uczestnicy rajdu mieli za zadanie potwierdzić w określonym limicie czasu swoją obecność przy ustawionych w terenie punktach kontrolnych oraz wykonać zadania. W naszym MDK-u uczestnicy mieli za zadanie wykazać się zdolnościami artystycznymi.  

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. 

 

 

20220522_120727.jpg20220522_120755.jpg20220522_120816.jpg20220522_120828.jpg20220522_125003.jpg20220522_125011.jpg20220522_125503.jpg20220522_130045.jpg20220522_130240.jpg20220522_135102.jpg20220522_140459.jpg20220522_140636.jpg20220522_142155.jpg

Z wielką radością informujemy, że partnerem Wiosennego Turnieju Szachowego po raz kolejny jest Szkolna - pizza i naleśniki z Sulejówka.

Na zwycięzców kategorii junior i open czekają bony o wartości 50 zł do wykorzystania w Szkolna – Pizza i Naleśniki w Sulejówku. Dodatkowo każdy uczestnik otrzyma kupon rabatowy na pyszną pizzę!

 

Jednocześnie informujemy, że cały czas przyjmujemy zapisy na Wiosenny Turniej Szachowy! Liczba miejsc ograniczona. Więcej o wydarzeniu <klik>

 

Zapraszamy!

 

Zapraszamy Państwa do obejrzenia krótkiej fotorelacji z konkursu "Kulturomaniak 2022" na którym nasza Scena Seniora ze spektaklem "Od pierwszego września, czyli okupacja od kuchni. Cytaty" zdobyła II miejsce. Zdjęcia otrzymaliśmy dzięki uprzejmości Gminnego Centrum Kultury im. Heleny Wielobyckiej w Mrozach,  a wykonała je Pani Sylwia Pokora - serdecznie dziękujemy.

 

 

A Państwa wraz ze swymi pociechami już teraz serdecznie zapraszamy na kolejny spektakl Sceny Seniora organizowany w ramach tegorocznej edycji Festiwalu Zofiówka. Premiera już 5 czerwca! Więcej o wydarzeniu <tutaj>

 

IMG_8902.jpgIMG_8904.jpgIMG_8912.jpgIMG_8913.jpgIMG_8917.jpgIMG_8920.jpgIMG_8928.jpgIMG_8931.jpgIMG_8938.jpg

 

Z ogromną radością informujemy, że Scena Seniora zdobyła II miejsce w XVI Wojewódzkim Przeglądzie Twórczości Artystycznej "Kulturomaniak 2022" (kategoria TEATR) organizowanym przez Gminne Centrum Kultury im. Heleny Wielobyckiej w Mrozach. 
 
Składamy serdeczne gratulacje dla wszystkich artystów, a także dla instruktora zespołu – Pana Mirosława Kuleszy.
 
 

To już ostatni moment, aby zakupić bilety na koncert „Tangoterapia -  z miłości do tanga”.

Bilety dostępne w kasie MDK w cenie 25 zł. 

Szczegóły dotyczące wydarzenia <klik>

 

Zapraszamy serdecznie już w najbliższą sobotę o godzinie 18:00!

 

 

Przenieście się razem z nami w niesamowity i gorący świat Tanga argentyńskiego.