Już dziś o godzinie 20:00 rozpocznie się wernisaż wystawy malarstwa Bogny Szuby, artystki z Sulejówka:


🎨 ESKAPIZM


Więcej szczegółów o wydarzeniu <<TUTAJ>>


Bogna Szuba jest studentką pierwszego roku drugiego stopnia kierunku Sztuk plastycznych na Uniwersytecie w Siedlcach. W swej twórczości głównie skupia się na tematach natury ludzkiej, psychologii i duchowości. Pracuje w obrębie technik malarskich oraz grafiki cyfrowej. W jej pracach dominuje kolor, dzięki któremu opowiada ona o kwestiach, które zwykle się z nim nie kojarzą. Do przekazu treści w swych aranżacjach wykorzystuje metaforę oraz szeroko pojęty symbolizm.

🌟Już dziś opowie o swojej twórczości, o artystycznym spojrzeniu na zjawisko eskapizmu.




(jeden z obrazów jakie zobaczymy na wystawie)

 

Serdecznie zapraszamy!❤️

Kojąca kąpiel w brzmieniach zjawiskowych instrumentów - na wyciągnięcie ręki!

24 lutego o 18:00 zapraszamy ciepło na odpoczynek w pejzażu odprężającej, niepowtarzalnej muzyki, tworzonej na żywo specjalnie dla Was przez niecodzienne instrumentarium.

Koncert relaksacyjny, w którym oprócz mis i gongów zabrzmią: starożytne, aborygeńskie didgeridoo, bębny szamańskie, monochord i inne instrumenty etniczne. 

Muzyką otulą nas: Magdalena Nejbauer oraz goście specjalni - Aneta Jakubowska i Nebojsa Bobic. 

Więcej szczegółów na temat wydarzenia jest <<TUTAJ>>

ZAPISY na koncert:
- w formie elektronicznej przez portal <<STREFA ZAJĘĆ>>
- w formie stacjonarnej w siedzibie MDK Sulejówek, ul. Bogusławskiego 14


 

Już w najbliższą sobotę o 17:00 dziarska i niezwyciężona w dzieleniu się muzyczną pasją Młodzieżówka z Sulejówka ponownie zabierze nas w czarujący świat przedwojennych szlagierów!


Dziękujemy za wielkie zainteresowanie!

Brak wolnych biletów!




Ze sceny popłynie moc tang, fokstrotów, walców, polek, beginek - utwory znane i białe kruki! 


O tym jak świetnie można bawić się z Młodzieżówką, jak nóżka sama chodzi, przekonała się chociażby widownia zeszłorocznej Zofiówki:




(Reportaż zrealizowała Adrianna Choina)

3 lutego o 17:00 kolejny pełen dobrej energii występ zespołu, który jest w przededniu nagrania płyty!

Zapraszamy!




Już teraz grany jest film "Kos"!
Zachęcamy szczególnie ciepło do obejrzenia w klimatycznym Kino-Teatr Kurtyna w Sulejówku. 

Razem z Kinem mamy dla Was niespodziankę!

28 lutego odbędzie się specjalny pokaz filmu "Kos", a po nim zapraszamy na spotkanie z reżyserem Pawłem Maśloną!


Więcej szczegółów znajdziecie <TUTAJ>.




Zapraszamy serdecznie!


Moc historii, tajemnicy, wyjątkowe miejsca i szafarze przeszłości. 
Już w środę w Kino-Teatr "Kurtyna", podczas DKF-u zobaczymy szczególny obraz i usłyszymy nieszablonową opowieść o Powstaniu Styczniowym, w której oczami wybierzemy się poza granice dzisiejszej Polski, poznamy inspirujących ludzi.

Więcej szczegółów na temat wydarzenia jest <TUTAJ>.

W gronie gości tego spotkania - przewodników w tej podróży przez historię i współczesność - znajdzie się Magdalena Juszczyk, reżyserka filmu, który zobaczymy:
1863 za wolność naszą i waszą. 


Oto jego fragment - Przyrzeczona wierność:




Zapraszamy serdecznie!

Wstęp bezpłatny.




Poczujcie mały przedsmak niedzielnej podróży przez tajemnicze krainy!
Piosenka "Wielbłąd" będzie jedną z tych, które usłyszą dzieci oraz ich rodzice, podczas Koncertu gordonowskiego "Muzyka mówi i śni o podróżach":

Każdy z DKF-ów jest wyjątkowy, tak jak wyjątkowa jest historia pisana na Wielkim Ekranie. W środę 31 stycznia o 19:00, będziemy mieli okazję do szczególnego spotkania, zarówno ze względu na tematykę, jeszcze nie poruszaną podczas naszych filmowych wieczorów, jak też szczególnych gości.


O wciąż silnie rozbrzmiewających echach Powstania Styczniowego opowiedzą Magdalena Juszczyk - reżyserka filmu dokumentalnego 1863 Za wolność naszą i waszą, który w środowy wieczór ujrzymy na ekranie Kina "Kurtyna" oraz Piotr Dmitrowicz - dyrektor Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego.


Więcej informacji o styczniowym DKF znajdziecie <TUTAJ>.

Zapraszamy ciepło na otwarte, filmowe spotkanie
oraz do poznania gości specjalnych wydarzenia i ich ciekawej działalności!


Niebo nad stepem


Z tym Duetem gości mamy przyjemność spotkać się po raz kolejny. We wrześniu podczas obchodów Światowego Dnia Sybiraka oglądaliśmy przejmujące filmy "REMEDIUM" oraz "Muszę za nimi jechać", autorstwa Magdaleny Juszczyk oraz fotografie jej autorstwa w cyklu "Niebo nad stepem". Obrazy będące owocem intensywnych badań nad losami polskich zesłańców, ich żyjących potomków. A także mające na celu ukazanie bogactwa kultury, meandrów życia kazachskiej społeczności, która dziś opiekuje się polskimi cmentarzami i miejscami pamięci, a jej przodkowie przyjmowali polskich zesłańców w swoich jurtach.


Człowiek żyjący w historii. Historia żyjąca w człowieku


W sercu opowieści płynącej z działalności naukowej i twórczej Magdaleny Juszczyk oraz Piotra Dmitrowicza jest człowiek. Człowiek, który był świadkiem historii, a jego losy nasi goście starają się wyraźnie zarysować w zbiorowej mozaice losów całej społeczności. A także ten czlowiek, który żyje dziś i w którego pamięci dawna historia ożywa, podczas gdy on sam tworzy już kolejny rozdział odwiecznej opowieści. Bohaterami tych narracji są również niemi świadkowie historii - miejsca, w których będąc możemy się przenieść mocą wyobraźni do przeszłości.


DKF w świecie Powstania Styczniowego


31 stycznia, za sprawą gości DKF-u, pojawi się obraz ukazujący miejsca związane z losami Powstańców Styczniowych. A także poznamy historię osób dzięki którym pamięć o tych miejscach oraz o przeszłości jest nadal żywa.




Zapraszamy serdecznie razem z naszymi Gośćmi!



Magdalena Juszczyk



Fotografka, reżyserka filmowa. Urodzona w Słupsku, obecnie mieszka w Warszawie. Absolwentka prawa, radca prawny i rzecznik patentowy. Studiowała reportaż na studiach podyplomowych z zakresu dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. W 2015 r. uczestniczyła w polsko - norweskich warsztatach dokumentalnych w Oslo. Od 2016 roku jest członkiem Stowarzyszenia Filmowego Filmforum mającego siedzibę w Warszawie którego misją jest edukacja twórców i odbiorców sztuki filmowej i działania na rzecz rozwoju branży filmowej. W latach 2018-2020 uczestniczyła w wymianie dokumentalnej z polsko-francuską Akademią Filmową Kinographe. W 2022 r. rozpoczęła naukę w Szkole Historycznego Dokumentu Filmowego w Instytucie Badań Literackich PAN i Centrum Kompetencji Cyfrowych UW Polskiej Akademii Nauk. 

Pasjonatka żeglarstwa, filmu, fotografii, historii i muzyki. W swoim twórczym dorobku ma dwie indywidualne wystawy fotograficzne i kilka wspólnych z innymi artystami. Jej filmy dokumentalne były pokazywane na wielu międzynarodowych festiwalach filmowych m.in. w Los Angeles, Kijowie, Pekinie, Tulum, Katmandu, Singapurze, Stambule i wielu  innych. W swoich filmach stara się ukazywać kondycję człowieka w zmieniającym się świecie, spoglądając przez pryzmat historii i jej  wpływu na losy pokoleń. Obecnie pracuje nad projektami dokumentującymi ślady Polaków na Wschodzie.

Piotr Dmitrowicz



Dyrektor Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego z wykształcenia jest historykiem. Ukończył również studia dziennikarskie. Pracował między innymi jako nauczyciel historii w XXXV Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Prusa w Warszawie oraz Szkole Podstawowej „Żagle”, Gimnazjum i Liceum Stowarzyszenia „Sternik”. Tworzył i koordynował kanał tematyczny polskieradio.pl/Historia, współpracował z TV Republika, Radiem Wnet oraz Polskim Radiem Bis. Publikował na łamach: Do Rzeczy, Historia do Rzeczy, Bitwy Tytanów (dwumiesięcznik Do Rzeczy i Historia do Rzeczy), W Sieci Historia, Kurier Wnet, Gazeta Polska Codziennie, Gazeta Polska, Nowe Państwo, portal niezależna.pl, portal telewizjarepublika.pl, portal wnet.fm.

Jest gospodarzem cyklicznej audycji „Klub Trójki” w Programie Trzecim Polskiego Radia. W kręgu jego zainteresowań szczególne miejsce zajmuje historia najnowsza, problemy współczesnego świata, głównie Europy Środkowo – Wschodniej, kultura i historia dawnych Kresów Wschodnich.

 

Styczniowe warsztaty krawieckie dla dzieci i młodzieży, będą spotkaniem z pięknem zimy. Zawitają urocze bałwanki, które każdy z uczestników będzie mógł zabrać ze sobą. 

Igła i nitka zaprasza młodzież w wieku 7 - 14 lat, w sobotę o 14:00.
Zachęcamy ciepło do bezpiecznych, zdalnych zapisów w "Strefie Zajęć" - <TUTAJ>.


❄️Zima to piękna i najbardziej tajemniczą pora roku. pobudzającą wyobraźnię.

❄️Zimą wcześniej zapada zmrok i na niebie szybko pojawiają się gwiazdy. Magię zimowego klimatu podkreśla także skrzący się mróz. Zimowy krajobraz przedstawia także drzewa, które już bez liści pokryte są białym śniegiem. Na szybach pojawiają się wzory malowane przez mróz, a w powietrzu widać drobne, wirujące płatki śniegu.


❄️Zima to pora roku, kiedy przyroda śpi. W lasach nie słychać ptaków, a wielobarwne liście przebijają się spod śniegu. To także pora, w której zmienia się krajobraz ulic. Ludzie nimi idący ubrani są w gruba kurtki, które mają chronić ich przed mrozem.

❄️Zimowy krajobraz różni się od miejsca, w którym znajdzie się osoba patrząca.
Mieszkańcy okolic nadmorskich mają okazję podziwiać niezwykłe zjawisko, którym są sztormy.

Zima to najpiękniejsza z pór roku. Krajobraz zimowy to połączenie bieli, skrzącego się śniegu i tajemniczego krajobrazu miasta.

❤️Zapraszamy ciepło!
Zapewniamy wszelkie materiały.


Masz pytania?
ZADZWOŃ: 728 24 20 27
NAPISZ:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 

Jak w karnawałowy(i nie tylko) czas przenieść się do słonecznego Meksyku?

Zapraszamy na kulinarną "Kreatywną Sobotę" dla dzieci i ich opiekunów!
W sobotę 27 stycznia o godzinie 12:00 w ramach zimowego Warsztatu Kulturalnego.


Kuchnia meksykańska jest smaczna i bardzo kolorowa. Jest mieszanką aromatycznych ziół, barwnych warzyw. Słynie z przekąsek i jednogarnkowych potraw. Podstawowe produkty spożywcze to rośliny strączkowe (m.in. fasola), papryki (zarówno te ostre, jak i łagodne) oraz kukurydza. Na najbliższych zajęciach nauczymy się przyrządzać tradycyjne meksykańskie burrito.

Smacznego! Zapraszamy!

- wiek 6+ - zajęcia rodzinne
Cena: 30 zł od dziecka, dorośli wchodzą bezpłatnie.

UWAGA! Opiekunowie dzieci mają na zajęcia wstęp bezpłatny.

Zapisz się bezpiecznie i wygodnie w Strefie Zajęć - <
TUTAJ>.


🌟Drodzy miłośnicy muzyki!🌟
Z radością ogłaszamy, że od dzisiaj w Miejskim Domu Kultury w Sulejówku możecie odebrać wejściówkę na wyjątkowy Koncert Walentynkowo - Karnawałowy Miejskiej Orkiestry Dętej "Akord", który odbędzie się już 11 lutego 2024 r. o godzinie 18:00 w "Kościuszkowcu".
Więcej informacji o koncercie znajdziecie <TUTAJ>

 

Nie przegapcie tego wyjątkowego wydarzenia!🎺🌟

🌟Zapraszamy do Miejskiego Domu Kultury w Sulejówku! 🌟


Czy wiesz, że mamy jeszcze wolne miejsca na zajęcia? 🎨🎭 
Odkryj swoje pasje, rozwijaj umiejętności i dołącz do naszej kreatywnej społeczności!smile



NAUKA GRY NA SAKSOFONIE - 1 WOLNE MIEJSCE
Opis i możliwość zapisu w "Strefie Zajęć" - <TUTAJ>

NAUKA GRY NA KLARNECIE - 1 WOLNE MIEJSCE
Opis i możliwość zapisu w "Strefie Zajęć"  - <TUTAJ>

BALET
- Grupa wiekowa 3-5 - 4 WOLNE MIEJSCA
- Grupa wiekowa 6+ - 5 WOLNYCH MIEJSC

Opis i możliwość zapisu w "Strefie Zajęć" - <TUTAJ>

BRYKACZE – 2 WOLNE MIEJSCA
Opis i możliwość zapisu w "Strefie Zajęć" - <TUTAJ>
KOLOROWE NUTKI(zajęcia umuzykalniające dla dzieci w wieku 5-8 lat) - 4 WOLNE MIEJSCA
Opis i możliwość zapisu w "Strefie Zajęć" - <TUTAJ>
PLAC ZABAW(kreatywne zabawy dla dzieci) - 5 WOLNYCH MIEJSC
Opis i możliwość zapisu w "Strefie Zajęć" - <TUTAJ>

PROJEKTOWANIE GRAFICZNE – 4 WOLNE MIEJSC
Opis i możliwość zapisu w "Strefie Zajęć" - <TUTAJ>

WARSZTATY FOTOGRAFICZNE - 3 WOLNE MIEJSCA
Opis i możliwość zapisu w "Strefie Zajęć" - <TUTAJ>
FIGURKOWANIE - 1 WOLNE MIEJSCE
Opis i możliwość zapisu w "Strefie Zajęć" - <TUTAJ>
MŁODY KONSTRUKTOR - 3 WOLNE MIEJSCA
Opis i możliwość zapisu w "Strefie Zajęć" - <TUTAJ>
NAUKA GRY W SZACHY
- Grupa zaawansowana - 6 WOLNYCH MIEJSC
- Grupa początkująca - 3 WOLNE MIEJSCA
Opis i możliwość zapisu w "Strefie Zajęć" - <TUTAJ>

ZAJĘCIA TANECZNE DLA DZIECI
-
Grupa 3-5 g. 15:00 – 3 WOLNE MIEJSCA

- Grupa +9 – 3 WOLNE MIEJSCA
Opis i możliwość zapisu w "Strefie Zajęć" - <TUTAJ>

ZAJĘCIA TANECZNE DLA PAŃ – 3 WOLNE MIEJSCA
Opis i możliwość zapisu w "Strefie Zajęć" - <TUTAJ>

SMYKOWISKO – 4 WOLNE MIEJSCA
Opis i możliwość zapisu w "Strefie Zajęć" - <TUTAJ>


Skorzystaj z okazji i dołącz do nas już teraz.

Zapraszamy!❤️

Masz pytania?
📞ZADZWOŃ: 728 24 20 27
💻NAPISZ:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Świetna przygoda jaką odbywamy z oratorium Słowo stało się ciałem nie byłaby możliwa, gdyby nie osoba skromnego, przesympatycznego, a zarazem obdarzonego wielkim talentem i wyobraźnią muzyczną kompozytora.

Już w najbliższą niedzielę moc dobrych brzmień! Premiera oratorium Słowo stało się ciałem, Adama Mikulskiego o godzinie 13:30 w Parafii Świętego Józefa w Sulejówku. 

Już w najbliższą niedzielę moc dobrych brzmień! Premiera oratorium Słowo stało się ciałem, Adama Mikulskiego o godzinie 13:30 w Parafii Świętego Józefa w Sulejówku. 

Już w najbliższą niedzielę moc dobrych brzmień! Premiera oratorium "Słowo stało się ciałem", Adama Mikulskiego o godzinie 13:30 w Parafii Świętego Józefa w Sulejówku. 

Oratorium Słowo stało się ciałem Adama Mikulskiego zabrzmi premierowo już w najbliższą niedzielę o 13:30 w Parafii Świętego Józefa w Sulejówku.

Poznajcie kolejnego znakomitego instrumentalistę, który zaakompaniuje wokalistom w Zespole z Dominiką Czajkowską-Ptak(fortepian) oraz Krzysztofem Niezgodą(perkusja).



MICHAŁ ZUŃ


🎶Kontrabasista, wyśmienicie odnajdujący się w każdym gatunku muzyki, w którym jest zapotrzebowanie na niskie dźwięki. Ceniony za swoją muzyczną wszechstronność i talent. Lubiany za pogodne uosobienie, objawiające się we współpracy muzycznej w zespołach oraz otwartość i swobodę poruszania się między muzycznymi stylami. Ma w swym dorobku współpracę z orkiestrami fil­har­mo­nicz­nymi, zespołami kameralnymi, big bandami, teatrami, zespołami tangowymi, klezmerskimi, folkowymi, rockowymi i jazzowymi. Współprace zaowocowały wyjątkowymi nagraniami:


Praskie Syreny
, z projektu folkowego Justyna Jary i Alegancka Kapela:



Zespół DGZZ & Unplugged Orchestra z udziałem Michała Zunia, utwór Przytuleni:



Vistula,
utwór orkiestrowy w projekcie Stokłosa Collective Orchestra, z udziałem Michała Zunia:




🎶Michał Zuń nieraz pojawiał się w projektach muzycznych dziejących się w Sulejówku lub współtworzonych przez Miejski Dom Kultury w Sulejówku. Przeważnie jako muzyk Unplugged Orchestra.

🎶Jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Doskonalił swe umiejętności również w Policealnym Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie. Występował na pre­sti­żo­wych festiwalach na kilku kontynentach m.in Jazz Jamboree, La Folle Journee, Chopin i jego Europa, Męskie Granie, Lato z Radiem, Folk Azores, PiF Castelfidardo, The Mondial Des Cultures w Kanadzie, Rencontres de Folklore Internationales de Fribourg i wielu innych.



Zapraszamy serdecznie do posłuchania Michała Zunia i innych pełnych pasji Muzyków, na żywo! 

"Słowo stało się ciałem" - premiera oratorium już 14 stycznia o 13:30!

Planszówkowe szaleństwa prowadzone przez pogodną Ekipę Kina "Kurtyna", już w najbliższą sobotę o 17:15!

Grą wiodącą spotkania będzie Gra o tron (gra strategiczna, do 6 graczy)



Zachęcamy serdecznie do wejścia w klimat rozgrywki:



Zapraszamy ciepło na Planszówkowy Sulejówek vol. 6 

Razem z Grą o tron czeka na Was świetna atmosfera oraz:

 

🌟Możliwość zagrania w inne kultowe gry planszowe.
🌟Nauka gry w mniej znane tytuły.
🌟Duży wybór gier w zakresie proste/zaawansowane.
🌟Możliwość przyniesienia i zaprezentowania przez uczestnika własnej gry.
🌟Spotkanie pasjonatów, wymiana doświadczeń oraz porady planszówkowe.
🌟Na miejscu będzie dostępna wypożyczalnia gier planszowych.


TERMIN: 13.01.2023 r., godz. 17:15
🏡MIEJSCE: Miejski Dom Kultury w Sulejówku, ul. Bogusławskiego 14

Zapraszamy ciepło na premierę oratorium Słowo stało się ciałem Adama Mikulskiego.

Jednocześnie zachęcamy serdecznie do poznania kolejnego wyjątkowego instrumentalisty, który 14 stycznia o 12:15, w zespole zaakompaniuje chórzystom i solistom:



KRZYSZTOF NIEZGODA



🎶Perkusista, który urodził się i wychował na Podkarpaciu, stawiając pierwsze muzyczne kroki w klasie... skrzypiec. Przez kolejne lata kontynuował edukację na kolejnych szczeblach już jako zamiłowany perkusista. Dziś jest ceniony jako znakomity muzyk. Oprócz aktywnej działalności artystycznej chętnie poświęca czas także na dzielenie się swoją wiedzą, także w Sulejówku. Był instruktorem perkusji podczas warsztatów organizowanych przez Miejską Orkiestrę Dętą "Akord" w Sulejówku. Występował w składzie instrumentalnym podczas wykonań "Missa de Angelis" w Sulejówku:




oraz podczas moniuszkowskiego Finału zeszłorocznego Festiwalu Zofiówka:



🎶Krzysztof Miezgoda edukację muzyczną rozpoczął w wieku 7 lat w PSM I stopnia im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie w klasie skrzypiec. Dyplom szkoły muzycznej II stopnia uzyskał w ZPSM im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie perkusji prof. Stanisława Skoczyńskiego. W latach 2010-2015 odbył studia w UMFC w klasie perkusji prof. Stanisława Skoczyńskiego broniąc dyplom magisterski w roku 2015. W trakcie studiów II stopnia był stypendystą programu Erasmus+, w wyniku czego w okresie październik 2014-luty 2015 kształcił się w Staatliche Hochschule für Musik und Darstellende Kunst Mannheim w klasie prof. Dennisa Kuhna. Brał udział w licznych kursach muzycznych, m.in. CrossDrumming w latach 2007-2014, Międzynarodowym Forum Perkusji w Żaganiu w latach 2007-2008, Międzynarodowej Letniej Akademii Muzyki Dawnej w klasie Maartena van der Valka.

🎶Na swoim koncie ma współpracę z zespołami takimi jak: Sinfonia Varsovia, NFMFilharmonia Wrocławska, Orkiestra Filharmonii Narodowej, Orkiestra Filharmonii Podkarpackiej, Orkiestra Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej, Polska Orkiestra Radiowa, Orkiestra Teatru Wielkiego Opery Narodowej, Orkiestra Radzimira Dębskiego, Berliner Symphoniker, Wrocławska Orkiestra Barokowa, Musicae Antiquae Collegium Varsoviense, Orkiestra Barokowa Akademii Operowej TWON, Orkiestra Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca Mazowsze, Unplugged Orchestra.

Krzysztof Niezgoda zagra w towarzystwie Dominiki Czajkowskiej-Ptak(fortepian) oraz Michała Zunia (kontrabas), akompaniując połączonym chórom oraz solistom, już w najbliższą niedzielę o 13:30 w Sulejówku!


Zapraszamy serdecznie!


W sobotę, niemal w samo południe ponownie rozgrzeją się szachową pasją szachownice w MDK!
Na uczestników trzeciego Turnieju Ligi Szachowej w Sulejówku czekają filmowe upominki od nowego sponsora!

Dzięki uprzejmości przesympatycznej Ekipy Kina-Teatru "Kurtyna":
- laureaci turnieju otrzymają vouchery na dowolny seans w kinie
- wśród uczestników będą losowane kolejne vouchery

Ponadto tradycyjnie dzięki życzliwości niezawodnej restauracji "Szkolna - pizza i naleśniki":
- na laureatów czekają bony 100 zł do zrealizowania w restauracji
- każdy z uczestników turnieju otrzyma bony zniżkowe

Na uczestników czekają też inne upominki!

Zapraszamy serdecznie w sobotę 13-go stycznia o 12:15 do MDK Sulejówek!
Więcej szczegółów o turnieju i całych rozgrywkach Ligi Szachowej jest <TUTAJ>.

Zachęcamy ciepło do bezpiecznych i wygodnych zapisów przez Strefę Zajęć - <TUTAJ>.


Już za tydzień premierowe wykonanie oratorium Adama Mikulskiego - "Słowo stało się ciałem"!

14 stycznia o 13:30, w gościnnych progach Parafii Świętego Józefa w Sulejówku razem z mocą muzyki pojawią się wyjątkowi goście.


W zespole instrumentalnym partię fortepianu wykona:


DOMINIKA CZAJKOWSKA - PTAK


🎶Pianistka, wokalistka, kompozyrorka, aranżerka, reżyserka dźwięku. Jej największą pasją jest muzyka i film. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina na Wydziale Reżyserii Dźwięku (specjalność́ filmowa), Szkoły Głównej Handlowej (zarządzanie) oraz Policealnego Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w klasie fortepianu Michała Tokaja.

🎶Koncertuje wraz ze swoim zespołem w składzie: Dominika Czajkowska - wokal, fortepian, gitara, Rafał Dubicki - trąbka, Konrad Gzik - saksofon, Kuba Gumiński - puzon, Mateusz Woźniak - kontrabas, Radosław Mysłek - perkusja.
🌟W listopadzie 2021 roku ukazał się debiutancki album artystki p.t „Północ” zawierający 10 autorskich kompozycji:


 

🎶Jako reżyser dźwięku brała udział we współtworzeniu warstwy dźwiękowej wielu polskich filmów. Od 2020 roku współpracuje z Sirens Music. Zajmuje się ilustracją muzyczną, kompozycją, edycją muzyki czy sound designem. Posiada bogate doświadczenie w pracy z muzyką i obrazem. Z otwartością i zapałem realizuje swój talent także w akcjach społecznych:


 

🎶Wielką radością dla Dominiki Czajkowskiej jest możliwość współpracy z inspirującymi muzykami. W trakcie rożnych projektów artystycznych występowała na jednej scenie wraz z m.in. L.U.C., Rebel Babel Ensemble, Dorotą Miśkiewicz, Maciejem Obarą, Magdaleną Kumorek, Tamarą Arciuch, Małgorzatą Kożuchowską, Renatą Przemyk, Anią Rusowicz, Basią Trzetrzelewską, Dannym Whitem, Marią Sadowską, Sławkiem Uniatowskim, Kasią Cerekwicką, Piotrem Zagrobelnym, Płocką Orkiestrą Symfoniczną, czy z Chopin University Big Band. Oprócz własnego repertuaru chętnie interpretuje także utwory innych twórców:

 



🎶Laureatka I nagrody w konkursie kompozytorskim Transatlantyk Instant Composition Contest 2018 i Grand Prix Ladies Jazz Festival 2020 w Gdyni.


Dominika Czajkowska-Ptak zagra na fortepianie, w towarzystwie Krzysztofa Niezgody(perkusja), Michała Zunia (kontrabas), akompaniując połączonym chórom oraz solistom, już w najbliższą niedzielę o 13:30 w Sulejówku!

 

Pragniecie spędzić ciekawie ferie w Sulejówku?
Moc inspirujących przeżyć czeka w Miejskim Domu Kultury!
Zapraszamy serdecznie dzieci, młodzież, rodziców, babcie, dziadków, wnuki i prawnuki!


FERIE ZIMOWE W MDK



🌟Trzeci turniej Ligi Szachowej - 13 stycznia, o godzinie 12:15
Gratka dla miłośników szachów uczestniczących w lidze oraz tych, którzy chcą przybyć tylko na jeden turniej!
Do grona sponsorów nagród i upominków - Pizzerii-Naleśnikarni "Szkolna" - dołączy Kino-Teatr "Kurtyna" z voucherami na seanse!
Więcej informacji i zapisy <TUTAJ>.

🌟Planszówkowy Sulejówek vol. 6 - 13 stycznia, o godzinie 17:15
"Gra o tron" i wiele innych gier dla doświadczonych i początkujących graczy w każdym wieku.
Sympatyczna Ekipa "planszówkolubów" z Kina-Teatru "Kurtyna" doradzi, podpowie i zagra.
Więcej informacji i zapisy <TUTAJ>.

🌟Zaproś swojego wnuka! Muzyczno-ruchowa podróż w czasie - 16 stycznia, o godzinie 10:00
Zapraszamy serdecznie naszych kochanych seniorów wraz z wnukami na muzyczno - ruchową podróż w czasie. Podczas dwugodzinnych zajęć przypomnimy sobie zabawy, piosenki i tańce z dzieciństwa babci i dziadka oraz wykonamy książki miłych wspomnień.
Więcej informacji i zapisy <TUTAJ>.

🌟Bal karnawałowy w Miejskim Domu Kultury - 22 stycznia, o godzinie 13:30
Zapraszamy serdecznie dzieci w wieku szkolnym na fantastyczny i wesoły bal kostiumowy. Oferujemy dobrą zabawę, tańce, konkursy z nagrodami. Pod okiem instruktora wykonamy też kolorowe maski karnawałowe. Dobra zabawa gwarantowana, zadba o to animator uśmiechu - Katarzyna Śmigielska.
Więcej informacji i zapisy <TUTAJ>.

🌟Zaproś swojego wnuka! Kuchcikowo międzypokoleniowo - 23 stycznia, o godzinie 10:00
Polecamy kulinarne przygody! Wspólnie przyrządzimy pierogi. Będą to warsztaty międzypokoleniowe polegające na wzajemnym uczeniu się, dzieleniu wiedzą i umiejętnościami oraz budowaniu dobrych relacji. W warsztatach mogą wziąć udział wnuki z dziadkami.
Więcej informacji i zapisy <TUTAJ>.

🌟Zaproś swojego wnuka! Lampiony - zajęcia stolarskie - 23 stycznia, o godzinie 10:00
Słuchaczy UTW oraz ich wnuczki, wnkuków, zapraszamy na warsztaty stolarskie prowadzone przez Adama Jankowskiego. Nasz instruktor udzieli cennych rad i nauczy używać profesjonalnych narzędzi stolarskich. Na pierwszych zajęciach wykonamy lampion, który wprowadzi świąteczny klimat w naszym otoczeniu.
Więcej informacji i zapisy <TUTAJ>.

🌟Warsztat kulturalny Zimowe przygody - 27 stycznia, start o godzinie 12:00
W zimowych nastrojach spotkamy się na warsztatach ceramicznych i krawieckich gdzie wykonywane będą ozdoby w klimacie mroźnej zimy. Podczas warsztatów Biżu Biżu wykonamy ozdoby dla ciała, a ciepłą przytulankę stworzymy na szydełkowaniu. Kreatywna sobota zabierze nas w kulinarną podróż do Meksyku.
Więcej informacji i zapisy <TUTAJ>.

🌟Muzyka Mówi i śni o podróżach - Koncert gordonowski - 28 stycznia, o godzinie 12:00
Zapraszamy na koncert dla rodzin z małymi dziećmi. Wyruszcie razem z nami w muzyczną podróż! Zapewniamy, że będzie ciekawie, intensywnie,
kolorowo i bardzo różnorodnie. Zagramy utwory z albumu "Muzyka Mówi i śni o podróżach". Usłyszycie altówkę, obój, gitarę, ukulele, flet poprzeczny, djembe.
Więcej informacji i zapisy <TUTAJ>.


Zapraszamy serdecznie!


Z początkiem Nowego Roku zapraszamy ciepło na moc inspirujących wydarzeń!


Zachęcamy serdecznie do zerknięcia w kalendarz!

Możliwość zapisów na znajdziecie w sekretariacie MDK Sulejówek albo w <Strefie Zajęć>.

Ach, muzyka to cudo
Cieszy, poi, wzruszy
Nie da nas owładnąć nudą
Ona rajem duszy!


Pełnych pięknych brzmień Świąt Bożego Narodzenia życzymy serdecznie razem z Miejską Orkiestrą Dętą Akord w Sulejówku!❤️🎶



W tym wyjątkowym Czasie szczególnie mocno dziękujemy, że jesteście z nami!❤️

Za ogrom życzliwości, wsparcia, zaangażowania, wyrozumiałości i inspirujących pomysłów!❤️

Całym Zespołem MDK Sulejówek życzymy radosnych, inspirujących Świąt Bożego Narodzenia!❤️



 


Już jest na naszym kanale Youtube świąteczna niespodzianka od Wokalistek Studia Piosenki MDK:

To naprawdę świetny pomysł!

 

Biżu-Biżu dia to warsztaty prowadzone przez Katarzynę Śmigielską. Na prośbę uczestniczek ponawiamy temat wykonania kolczyków z piórami, ale nie tylko, sprawdzimy gdzie nas zaprowadzi nasza wyobraźnia. Ozdoby te są lekkie, szczególnie efektownie wyglądają kolczyki z piórami. Przy okazji projektowania i wykonywania kolczyków nauczymy się pracy na półfabrykatach, poznamy techniki pracy na srebrnym drucie oraz zaprzyjaźnimy z podstawowymi narzędziami do wyrobu biżuterii. 

 

Zainteresowane Panie i chcących sprawić niepowtarzalną niespodziankę Panów zapraszamy do zapisywania się już dziś w Strefie Zajęć >>>

 

 

Podczas przedświątecznego spotkania szydełkowego wykonamy bombki - misie na kuli. Kolejny raz poćwiczymy magiczne kółeczko, półsłupki oraz zwiększanie i zmniejszanie oczek. Praca może być wspaniałym prezentem dla kogoś bliskiego lub siebie samego. Zapewniamy wszelkie materiały do wykonania pracy. 

 

Warsztaty szydełkowania trwają dwie godziny i odbywają się w Miejskim Domu Kultury cyklicznie - co miesiąc. Wszystkich zainteresowanych, chcących spędzić czas w miłym towarzystwie zapraszamy. Zapisy prowadzimy w sekretariacie oraz w Strefie Zajęć >>>

 

 

Na kolejnym spotkaniu z cyklu warsztatów ceramicznych dla dorosłych zajmiemy się wykonaniem ozdób z motywem zimowym. Uczestnicy warsztatów zapoznają się z kolejnymi możliwościami tworzenia z gliny. Wykonane ozdoby będą mogły po wypaleniu i ozdobieniu farbami stworzyć magiczny zimowy klimat w domach artystów.

 

Prezentowany cykl warsztatów ceramicznych dla dorosłych odbywa się jeden raz w miesiącu. Zajęcia prowadzi Kamila Trochimiak, która opisuje je w następujący sposób. Glina jest jednym z surowców plastycznych, który ludzkość najwcześniej zaczęła wykorzystywać dla celów użytkowych. Przez wieki wykonywano z niej przedmioty użytkowe i ozdoby. Uczestnicy warsztatów zapoznają się z różnymi technikami tworzenia z gliny m.in. budowania z plastra, lepienia z wałeczków, wygniatania z bryły, wyklejania formy gipsowej czy odcisków. Praca z gliną daje nam nieograniczone możliwości twórcze.

 

Zapisy w Strefie Zajęć >>>

 

 

❄️Studio Piosenki przygotowało małą mikołajkową niespodziankę!

Już niebawem odbędzie się (przed)świąteczna, muzyczna premiera na naszym kanale YT!