Nasze myśli, Na przekór, Laufer - i inne kultowe utwory legendarnej dla polskiego rocka progresywnego grupy KLAN zabrzmiały w naszym zakątku! Nasze wnętrze przyozdobiły zjawiskowe obrazy, a ubogaciła wyjątkowa, ciepła i bardzo ciekawa opowieść.
Spoiwem tego inspirującego wydarzenia była jedna osoba:
MAREK AŁASZEWSKI
19 listopada minął rok od śmierci tego niezwykłego, wszechstronnego artysty, wrażliwego obserwatora świata i serdecznego, skromnego człowieka. Z tej okazji pochyliliśmy się nad jego twórczością razem z rodziną i przyjaciółmi. W dniu 16 listopada 2024 r. odbył się w MDK wernisaż wystawy. W ten sobotni wieczór mogliśmy wsłuchać się w utwory Marka Ałaszewskiego w wykonaniu artystów, z którymi pracował. Na scenie wystąpili: Marcin Gomulski - gitara i wokal, Tomasz Gołębiowski - perkusja, Robert Bielak - skrzypce elektryczne oraz Marek Ałaszewski Junior - bas i vocal - syn Artysty.
Usłyszeliśmy między innymi utwory z pamiętnego albumu Mrowisko:
Goście, którzy licznie przybyli na spotkanie, podczas rozmowy prowadzone przez Michała Śmigielskiego mogli posłuchać wspomnień osób z otoczenia Marka Ałaszewskiego - rodziny, zaprzyjaźnionych z nim oraz fanów - tych najwierniejszych - zainspirowanych jego twórczością. Rozmowa została nagrana i już niebawem opublikujemy ją na naszej stronie. Marek Ałaszewski był osobą cenioną i szanowaną jako artysta oraz lubianą jako ciepły, skromny i otwarty człowiek. Artysta malarz, kompozytor, gitarzysta, wokalista, lider kultowego zespołu KLAN. Artysta odznaczony Srebrnym Medalem “Gloria Artis”. To właśnie przepiękne obrazy będą zdobiły naszą galerię do 20 grudnia 2024 r.
Ogromnie dziękujemy wszystkim osobom, które przybyły na to wydarzenie,
współtworząc wyjątkowy wieczór:
Tak licznie zgromadzonej, przemiłej Publiczności!
Małżonce Marka Ałaszewskiego - Bożenie Ałaszewskiej oraz synowi Markowi Ałaszewskiemu Juniorowi, którzy byli sercem tego spotkania. Za ogrom życzliwości, otwartości, wsparcia w organizację oraz udostępnienie wspaniałych dzieł Artysty.
Zespołowi KLAN, który muzyką będącą ważnym zwierciadłem osobowości Marka Ałaszewskiego, sprawili, że spotkanie było szczególnie wyjątkowe i poruszające.
Michałowi Śmigielskiemu - prowadzącemu spotkanie, Marianowi Lachowiczowi - akustykowi, Mateuszowi Marszalcowi - czuwającemu nad oświetleniem.
Agnieszce Łączyńskiej, Zuzi Aniołowskiej i Albertowi Skrzypcowi - naszym wspaniałym wolontariuszom, którzy pomogli w technicznym przygotowaniu wydarzenia.
Adamowi Mielcarzowi, twórcy fotografii z wydarzenia.
Zapraszamy serdecznie do zwiedzania wystawy,
od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 20:00 oraz w soboty w godzinach 10:00 - 18:00.