Świeże tchnienie młodego, polskiego kina na listopadowym Dyskusyjnym Klubie Filmowym! 

Od lewej: Gabriela Muskała, Zbigniew Zamachowski i Ajka Tarasow


Film Błazny zagrany przez studentów Łódzkiej Szkoły Filmowej pojawił się na ekranie klimatycznego Kina Teatru Kurtyna w Sulejówku w środę 27 listopada i wywarł bardzo pozytywne wrażenie. Wyjątkowości wydarzeniu dodały towarzyszące mu okoliczności. Był to bowiem pokaz przedpremierowy. Obraz mający już kilka nominacji do znaczących nagród festiwalowych będzie miał oficjalną, kinową premierę w dniu 13 grudnia. Naprawdę zachęcamy serdecznie do obejrzenia!

Trailer filmu Błazny


<<< Więcej informacji o filmie >>>


Ponadto mieliśmy przyjemność gościć reżyserkę filmu Gabrielę Muskałę, a zarazem świetną aktorkę, która tą produkcją zanotowała reżyserki debiut. W rozmowie prowadzonej przez Ajkę Tarasow - gospodynię DKF-ów w Sulejówku - wziął udział również kolejny wyjątkowy debiutant... Zbigniew Zamachowski! Aktor, którego przedstawiać nie trzeba, zanotował debiut jako twórca muzyki do pełnometrażowego, fabularnego filmu.

Oprócz zobaczenia bardzo ciekawej opowieści filmowej, usłyszeliśmy równie interesujące wypowiedzi naszych gości. Była to opowieść o nowej przygodzie z filmem, doświadczonych już aktorów, o tworzeniu filmu, który może stać się ważnym głosem nowej fali aktorów, o tym jak wiele talentów, nie tylko aktorskich, ale też związanych z różnymi sferami realizacji produkcji filmowej, dorasta w Polsce. O dojrzałości młodych nadal ludzi, którzy oczarowali Gabrielę Muskałę i Zbigniewa Zamachowskiego oraz o tym, jak ważne jest, aby dać im przestrzeń, możliwość realizacji pasji, talentów, artystycznej wypowiedzi. O partnerskiej, wzajemnie inspirującej relacji między dorastającymi w aktorskiej przygodzie osobami oraz doświadczonymi już aktorami.


To również dla nas był bardzo inspirujący, kolejny już czas
wyjątkowej przygody z filmem i jego twórcami!

Jesteśmy bardzo wdzięczni!

Dziękujemy ogromnie przemiłej Publiczności, która tak licznie nawiedziła listopadowy DKF i aktywnie brała udział w dyskusji! Wielkie wyrazy wdzięczności składamy Gabrieli Muskale, Zbigniewowi Zamachowskiemu - czyli Gościom specjalnym wydarzenia oraz Ajce Tarasow, twórczyni i sercu filmowych spotkań w Sulejówku. Serdecznie dziękujemy także jak zawsze niezawodnej Ekipie Kina Teatru Kurtyna!


Zapraszamy serdecznie już 18 grudnia na prawdziwą ucztę kina kostiumowego!

<<< HRABIA MONTE CHRISTO >>> 
Bilety już w Kinie Kurtyna!
<<< Więcej informacji o tej wyjątkowej produkcji >>>

00b.jpg01b.jpg02b.jpg03.jpg04.jpg05.jpg

Światło w kadrze. Niezwykły wernisa…

W sobotę, 8 listopada 2025 roku, Miejski Dom Kultury w Sulejówku rozbłysnął światłem wyjątkowych kad...

Odkryj w sobie artystę - zajęcia rę…

Twórczość to coś więcej niż hobby – to sposób na wyrażenie siebie, relaks i rozwijanie pasji. W Mie...

Planszówkowy relaks już w sobotę! S…

  Stosik gier - starych hitów i nowości.Pierwszy raz pojawiły się multimedia, świetnie uzupełniaj...

Ścieżkami Niepodległej. Wzruszający…

  Młodzież z Wileńszczyzny zagościła w naszym zakątku, dzieląc się swymi wspaniałymi talentami.Pi...

Warsztaty tkackie. Zanurz się w św…

W najbliższą sobotę zapraszamy na nasze comiesięczne warsztaty tkackie! Spotkajmy się w spokojnej i...

Mikołajkowa promocja na spektakl Te…

Mikołaj, Pani Mikołajowa, Elf, Renifer oraz psotny Chochlik...Teatr Czarodziej w świątecznej odsło...

Gościnna i rozśpiewana Wileńszczyzn…

Chór Kameralny Miasta Sulejówek podczas warsztatów koncertowych w Suderwie, na Wileńszczyźnie.Czujem...

Hity polskiej muzyki, wyjątkowi goś…

Miejska Orkiestra Dęta Akord z Sulejówka gdziekolwiek się pojawi, przyprowadza ze sobą:moc dobrych...

Tu i tam po krainie brzmień. Koncer…

Co kryje się tu?A co chowa się tam? Poszukajmy wspólnie odpowiedzi na te muzyczne zagadki, już 8 ...

Cienka pluszowa linia. Uratuj Krain…

Rzuć kośćmi na wyobraźnię!Klub Fantastyki Strzyga zaprasza serdecznie na:DZIEŃ FRPG(Fantasy Role P...

Wkrocz do krainy Lovecrafta. Odkryj…

Rzuć kośćmi na wyobraźnię!Klub Fantastyki Strzyga zaprasza serdecznie na:DZIEŃ FRPG(Fantasy Role Pla...

Dungeons and Dragons. Spotkaj się z…

      Rzuć kośćmi na wyobraźnię!Klub Fantastyki Strzyga zaprasza serdecznie na:DZIEŃ FRPG(Fanta...

Uniwersum Warhammera czeka! Zaprasz…

Rzuć kośćmi na wyobraźnię!Klub Fantastyki Strzyga zaprasza serdecznie na:DZIEŃ FRPG(Fantasy Role P...

Fantastyka rodzi się w Sulejówku! W…

Weekend Fantasy startuje już za tydzień!Zapraszamy serdecznie 8 listopada o 19:00 na spotkanie aut...

Uroczyste obchody Narodowego Święta…

Burmistrz Miasta Sulejówek serdecznie zaprasza Mieszkańców do wspólnego świętowania Narodowego Świ...

Wyrusz na wiedźmiński szlak! Zagraj…

Rzuć kośćmi na wyobraźnię!Klub Fantastyki Strzyga zaprasza serdecznie na:DZIEŃ FRPG(Fantasy Role P...

"Jądro Światłości". Blask…

Czujemy wielkie szczęście mogąc być świadkami pięknego spotkania literatury z muzyką! 18 paździer...

Szachowe batalie. Drugi turniej Lig…

  Drugi z sześciu turniejów naszej Ligi Szachowej za nami! Chcielibyśmy serdecznie podziękować ws...

Wrześniowe Przygody z Fotografią - …

  Warsztaty fotograficzne rozkręcają się! Podczas wrześniowych zajęć grupa Foto-Pasjonatów, insp...

"Wielcy malarze oczami dzieci…

Czy dzieła Wielkich Mistrzów malarstwa są nas w stanie jeszcze czymś zaskoczyć? Tak, jeżeli interp...

Koncert MOD " Akord" Wyją…

Miejska Orkiestra Dęta AKORD pod dyrekcją Barbary Hijewskiej wraca z mocą porywających brzmień! Za...

Konkurs Mazowiecki Menedżer Kultury…

Mazowieckie Obserwatorium Kultury w MDK Nasz zespół przyjmował wczoraj – 16 października – znamieni...

Dziękujemy sponsorom Ligi Szachowej…

Już coraz bliżej, 25 października o godzinie 14:15: II TURNIEJ LIGI SZACHOWEJ W SULEJÓWKUZachęca...

Rozśpiewany Pałacyk. Ciesz się śpie…

Od początku sezonu Pałacyk Sulejówek otwiera swoją przestrzeń dla działań:CHÓRU KAMERALNEGO MIASTA...

Giganci Bluesa porwali publiczność …

  28 września mieliśmy okazję usłyszeć niezwykłych muzycznych gigantów!!! Na scenie MDK wystąpił z...

Słowem: muzyka bez granic! Zaprasza…

Grzegorz Kozyra podczas spotkania autorskiego w MDK Sulejówek, w styczniu 2023 roku. Fot. Marek Dybi...

Październik w pełni, a my nie zwaln…

Z radością dzielimy się z Wami kolejnymi wspaniałymi wieściami! ❤️   👉 Na ten miesiąc mamy już 676...

Dreptak w Pałacyku! Zapraszamy do t…

Fotografia z prezentacji spektaklu A to-Dreptak właśnie! w Cukierni Babeczki Chyba nie było spekt...

Splot ludzkich losów w wirze histor…

Wrzesień jest wyjątkowym miesiącem w polskiej, zbiorowej pamięci. To właśnie w tym czasie wspomina...

INAUGURACJA UTW - Spacer "Odkr…

Za nami kolejna, siódma inauguracja Roku Akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy MDK w Sul...