Czy w przedwojennym Stowarzyszeniu Przyjaciół Sulejówka działali tylko mężczyźni?

Nie! Panie zasiadały też w zarządzie, komisjach, pełniły funkcje sekretarza, skarbnika a nawet wiceprezesa. O 10 spośród 30 członkiń SPS opowiemy Państwu podczas spaceru po Sulejówku, odwiedzając m.in. domy Zofii, Heleny, Marii, Elmiry, Jadwigi i Dyoskory.


Zaprasza Justyna Sadowska, sekretarz Towarzystwa Przyjaciół Sulejówka, entuzjastka lokalnej historii.


Miejsce zbiórki: Park Glinianki, róg ulicy Gdańskiej i Reymonta


Termin: 30.05, godz. 16.00
Czas trwania: 2 godziny
Trasa: ok. 2,5 km


Wstęp wolny!

Więcej o wydarzeniu: 30.05.2026 | FZ | "Działaczki Stowarzyszenia Przyjaciół Sulejówka" - spacer historyczny

---
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.